lekarz Zbigniew Kurzyca

Alergolog

Jestem w szoku. Jakość i obsługa w pełni profesjonalna. I nie chodzi tylko o wspaniały personel, fachowość, życzliwość i skuteczność. Sama przychodnia na poziomie prawdziwie europejskim, nowa i przestronna i może to dla innych bez znaczenia, ale dla mnie również to ważne - że toaleta jest czysta i pachnąca. I rewelacyjna rejestracja w Internecie. Prosto i przyjemnie. W tej Poradni czułem się nie tylko jak pacjent, ale przede wszystkim jak człowiek. Polecam...

Witam. Pięć miesięcy temu u mojego obecnie dziewięciomiesięcznego dziecka pediatra rozpoznał skazę białkową (wysypka głównie na policzkach) i odstawił mleko bo jak twierdził choroba jest wywołana alergią na nie. Wyprosiłam w tamtym miesiącu skierowanie do alergologa i udałam się do dr ZK. Doktor oczywiście wykonał testy skórne. Wyszło w nich uczulenie na roztocza. Kazał nadal stosować Bebilon pepti, bo podobno jest to najlepsze mleko dla niemowlaka, ale stwierdził, że to nie mleko jest prawdopodobnie przyczyną zmian na twarzy i zalecił notowanie produktów, które daję dziecku do zjedzenia, bo uświadomił mi, że zmiany pojawiły się , gdy zaczęłam podawać już inne pokarmy niż mleko. Dostałam także wiele innych zaleceń oraz co należy robić w domu by roztoczy było mniej. Po powrocie do domu postanowiłam sprawdzić jak to jest z tymi testami u dzieci, bo każdy twierdzi co innego, także mój pediatra który nie chciał za bardzo mi dać skierowania bo syn jest za mały, więc zadzwoniłam do akademi medycznej we Wrocławiu na alergologię dziecięcą. Tam jednak jak się dowiedzieli, że dzwonię w sprawie własnego dziecka to nie za bardzo chcieli mi coś powiedzieć - kazali mi przyjść ze skierowaniem. Jestem jednak uparta więc spróbowałam inaczej - zadzwoniłam do Warszawy do Kliniki gdzie pracuje konsultant krajowy do spraw alergologii i do Łodzi gdzie jest prezydium polskiego towarzystwa alergologicznego. Powiedziałam, że jestem dziennikarką z lokalnej gazety i piszę artykuł o diagnostyce alergii u dzieci no i zadziałało. A oto co się dowiedziałam. Po pierwsze okazuje się, że to włąśnie TESTY SKÓRNE A NIE BADANIA Z KRWI SĄ PODSTAWĄ ROZPOZNAWANIA ALERGII W KAŻDYM WIEKU i że mogą być wykonane nawet u noworodka. Co więcej są bardziej wiarygodne niż badania z krwi, choć wśród wielu osób w tym lekarzy utrzymuje się opinia że testy wychodzą u dzieci ponad 5-letnich - jest to podobno absolutna nieprawda. Jak mi powiedziano te ostatnie (tj. oznaczenia z krwi) powinno się zlecać wówczas gdy nie można odstawić leków przeciwalergicznych które zafałszowują wyniki testów lub gdy są tak duże zmiany na skórze, że nie ma gdzie testów zrobić. Dowiedziałam się też że skaza białkowa to inaczej atopowe zapalenie skóry i że w tej chorobie wcale nie musi być alergii! Czasami zdarza się alergia na roztocza, dużo rzadziej na mleko. Podstawowym błędem jest podobno to, że pediatrzy w większości zalecają diety bezmleczne wszystkim tym dzieciom jak leci bez żadnych badań. Ja też przyznaję, że akurat mojemu dziecku zmiana mleka nic nie pomogła.
Reasumując stwierdzam, że choć jestem krytyczna wobec lekarzy, dr ZK zna się na rzeczy, w sumie jest polecanym i znanym pediatrą i alergologiem, choć jeszcze nie wiem jakie będą ostateczne wyniki leczenia mojego dziecka. Dociekliwa.

wszystko ok, rewelacyjny lekarz, polecam:)

wszystko ok, rewelacyjny lekarz, polecam:)

Najgorszy lekarz jakiego w życiu spotkałam!Kompletny brak zainteresowania pacjentem i chorobą.Zgodzę się,że jest specjalistą ale od naciągania ludzi na ogromne koszta!Zapłaciłam bagatela 250zł za niecałe 15min "wizyty",nikomu go nie polecam nawet zdesperowanym rodzicom!!!

Kilka wizyt i zupełnie odmienne efekty leczenia naszego dziecka. Jestem pełna podziwu. Pan Doktor jest znakomity. Gdy jestem w gabinecie - wszystko co dzieje się z naszym dzieckiem potrafi logicznie wytłumaczyć. I wszystko się sprawdza. Gdyby wszyscy byli tacy. Szkoda tylko, że mieszkam tak dalego i muszę jechać do Pana Doktora ponad 60 km. Ale warto.

JESZCZE NIE SPOTKAŁAM TAK PRZESYMPATYCZNEGO LEKARZA JAK PAN DOKTOR KURZYCA.GDYBY WSZYSCY LEKARZE TAK PODCHODZILI DO PACJENTA,TO BY INACZEJ WYGLĄDAŁO W NASZYM KRAJU,A TAK JEST JAK JEST WSZYSCY WIEMY JAK TO WYGLĄDA.

Żenujące są bezmyślne wpisy niektórych osób. Anonimowa "wolność słowa" i wielka radość z pisania bzdur. Im ktoś głupszy, tym większe pretensje. Znam Pana Doktora już ponad 12 lat, leczył dwoje moich dzieci, bo w zasadzie, obecnie praktycznie nie chorują, oraz mnie. Widujemy sie 3-4 razy w roku i zawsze jest tak samo. Miło, życzliwie, fachowo, zrozumiale. Wszystko konretnie zbadane i wyjaśnione. Już wtedy, nie pisał na kartkach "fruwających" w kartotece, a w notebooku. Jak 99% lekarzy pracujących w cywilizowanym świecie. Wszytkie zalecenia zawsze otrzymywałam wydrukowane i czytelne. W czasie wizyty wiedział wszystko od poczatku po minucie, czasem się uśmiechałam, gdy przypominał mi objawy, występujące w tym samym miesiącu, sprzed kilku lat, o których już nie pamiętałam. Gdy skierował mnie do Kliniki, Pan Profesor Małolepszy zdziwił się, rzetelnością i dokładnością prowadzonej dokumentacji. Powiem szczerze, było mi miło słyszeć takie słowa, o leczącym mnie lekarzu. Kontakt z Panem Doktorem w czasie wizyty zawsze był i jest znakomity, ponieważ to naprawdę "normalny" i wspaniały człowiek. Jest mi głupio i przykro, jako pacjentce, gdy czytam takie słowa jak wyżej. Napisane z czystej złośliwości, przez kogoś, kto pewnie był raz na wizycie i oczekiwał posadzenia na kolanach i 60 minut rozmowy przy herbatce. Zastanawiam się, o co takim ludziom chodzi. Rozumiem, że ktoś ma żal i pisze źle, bo lekarz go oszukał, obraził, zwyzywał, wyrzucił z gabinetu, nie chciał rozmawiać z pacjentem, odmówił wykonania niezbędnego badania, czy coś w tym rodzaju. A tutaj - o co wogóle chodzi? Wspaniały, życzliwy specjalista, przyjmujący setki osób. Nie wiem, czy kiedykolwiek się zdenerwował na pacjenta, a lekarzem jest tyle lat. Wiem, jaki jest,bo od wielu lat, prawie wszyscy znajomi,którzy mają dzieci leczą się u Pana doktora i wszyscy są bardzo zadowoleni. Być może dlatego, że już wcześniej widzieli w swoim życiu laptop i komórkę. I ta cywilizacyjna normalność, nie wywołała u nich szoku. Wdzięczna...Anna P.

Trudno nawiązać temu lekarzowi kontakt z pacjentem jeżeli jest bardziej zainteresowany swoim laptopem i komórką. Zaangażowanie lekarza w wywiad oraz bezpośredni kontakt z pacjentem stanowią podstawę trafnego diagnozowania, czego brakuje temu "specjaliście".

Jest to świetny specjalista, pół polski przyjeżdża do niego, uprzejmy, kompetenty i skuteczny, po prostu super lekarz.

Własciwy człowiek na właściwym miejscu. Lekarz z ogromną wiedzą, pasją, stawiający na pierwszym miejscu dobro pacjenta.