Art

Szukasz lekarza? Wystarczy wybrać HaloDoktorze.pl

19.03.2014
Szukasz lekarza? Wystarczy wybrać HaloDoktorze.pl

Nowa, przełomowa usługa, dzięki której umówienie się do lekarza będzie prostsze i bardziej efektywne – wystartowała platforma HaloDoktorze.pl. W zeszłym roku w ten medyczny start-up zainwestowali Michał Kiciński i Piotr Nielubowicz z kultowego CD PROJEKT, producenta światowych bestsellerów - gier Wiedźmin i Wiedźmin 2.

O realizację wizji polskiej służby zdrowia bez kolejek walczy projekt HaloDoktorze.pl. Obecnie dzięki platformie pacjenci bez wychodzenia z domu mają dostęp do kalendarza wizyt prywatnych u specjalistów, co umożliwia rezerwację terminu online – wygodnie, dyskretnie i w dowolnym momencie. Dzięki zastosowanej nowatorskiej funkcji ankiet wywiadu lekarskiego, które pacjent może wypełnić jeszcze przed wizytą, lekarze maja więcej czasu w trakcie spotkania na zbadanie objawów i właściwą diagnozę. Dodatkową funkcjonalnością serwisu są przypomnienia dla pacjentów o umówionym spotkaniu drogą mailową i sms. Dzięki HaloDoktorze.pl już teraz można umówić się do jednego z 570 lekarzy w Warszawie. Usługa docelowo będzie dostępna w całej Polsce. Na platformie znajduje się pełen przekrój specjalizacji od ginekologów przez chirurgów, ortopedów, pediatrów po endokrynologów. Równoległą platformą dla HaloDoktorze.pl jest RankingLekarzy.pl. udostępniający bazę 127 tys. lekarzy wraz z ocenami i opiniami na temat poszczególnych specjalistów. Dzięki współpracy obu serwisów pacjenci umawiając wizytę mogą kierować się nie tylko czasem dostępności danego lekarza, ale również opiniami innych pacjentów. Dodatkowo HaloDoktorze.pl jako jedyny już dziś umożliwia sprawne i szybkie sprawdzenie najkrótszego czasu oczekiwania na wizytę w placówce publicznej. Zdaniem Jakuba Pawluka, prezesa zarządu HaloDoktorze.pl, platforma wypełnia lukę, jaka istnieje na rynku polskim.

logoHD

- Trwają prace nad informatyzacją polskiej służby zdrowia. Został wdrożony system eWUŚ, ale ten segment rynku potrzebuje kolejnych rozwiązań technologicznych i informatycznych. Wciąż brakuje narzędzi, dzięki którym można łatwo i wygodnie umówić wizytę u lekarza. A HaloDoktorze.pl daje właśnie taką możliwość. Już teraz z naszych serwisów korzysta ponad milion pacjentów miesięcznie. Co ciekawe, efektem wspólnych działań z Narodowym Funduszem Zdrowia może być rozwiązanie problemu kolejek do specjalistów - mówi Jakub Pawluk. Potencjał medycznego projektu dostrzegli Piotr Nielubowicz i Michał Kiciński, współtwórcy CD PROJEKT. - Dzisiaj HaloDoktorze.pl jest jeszcze start-upem, ale jestem przekonany, że obok CD PROJEKT stanie się przedsięwzięciem, które na stałe się wpisze w nasz gospodarczy krajobraz. Nie jest tajemnicą, że w perspektywie kilku lat planujemy upublicznić spółkę – przekonuje Michał Kiciński, główny inwestor projektu. HaloDoktorze.pl tworzy duet młodych przedsiębiorców – Jakub Pawluk i Grzegorz Pieńkowski. Po zebraniu doświadczenia w korporacjach, nie bali się oni zaryzykować i rozpocząć własny biznes. Obydwaj są absolwentami studiów o kierunku informatyka w medycynie. - Nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem dziś aktywnym przedsiębiorcą. Jakiś czas temu przeszedłem na pozycję inwestora i konsultanta. Tym bardziej cieszy mnie, że mogę współpracować z kolejną generacją przedsiębiorców, takich jak Kuba i Grzegorz, dysponujących tak niesamowitą energią i entuzjazmem – dodaje Kiciński.

fotka2

W HaloDoktorze.pl, oprócz współtwórców CD PROJEKT, zaangażowany jest również Michał Wszoła - doktor nauk medycznych, transplantolog, pomysłodawca największej na świecie platformy video-edukacyjnej dla lekarzy MEDtube.net. W przyszłości platforma HaloDoktorze.pl planuje rozszerzyć wachlarz udogodnień dla pacjentów. Rozpoczęto rozmowy z placówkami państwowej służby zdrowia. Kalendarz wizyt online jest tylko początkiem rewolucji w interakcji pomiędzy pacjentem a lekarzem. Kolejnym etapem rozwoju HaloDoktorze.pl jest uruchomienie przeglądarki wyników badań online z wykorzystaniem Internetowego Konta Pacjenta Ministerstwa Zdrowia. Start-up pozyskał partnerstwo z innymi firmami z branży medycznej wprowadzającymi nowoczesne rozwiązania do służby zdrowia, m.in. z krakowska firmą COMARCH. W ramach tej współpracy HaloDoktorze.pl będą integrowali oficjalne kalendarze online, wykorzystywane w wielu placówkach prywatnych i publicznych.

HaloDoktorze.pl to platforma umożliwiająca rezerwację online terminu wizyty lekarskiej. HaloDoktorze.pl jako jedyny umożliwia sprawdzenie najkrótszego czasu oczekiwania na przyjęcie w placówce publicznej oraz pozwala wypełnienie ankiety wywiadu lekarskiego przed spotkaniem ze specjalistą. Celem platformy HaloDoktorze.pl jest skracanie dystansu pomiędzy pacjentem a lekarzem. Równoległą platformą dla HaloDoktorze.pl jest RankingLekarzy.pl. udostępniający bazę 127 tys. lekarzy wraz z ocenami i opiniami na temat poszczególnych specjalistów. W start-up zainwestowali Michał Kiciński i Piotr Nielubowicz z CD PROJEKT, producenta światowych bestsellerów - gier Wiedźmin i Wiedźmin 2

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0