Art

Lubisz masaż? Co powinnaś wiedzieć przed kolejną wizytą w gabinecie.

07.08.2015
Lubisz masaż? Co powinnaś wiedzieć przed kolejną wizytą w gabinecie.

Lubisz masaż? Co powinnaś wiedzieć przed kolejną wizytą w gabinecie.

Jako terapeuta spotykam się z całym spektrum pacjentów. Ciągle pojawiają się nowi, niektórzy wracają, ale zawsze pamiętam że każdy jest inny, ma inna strefę komfortu i inne potrzeby. Zadaniem terapeuty jest poszanowanie tych potrzeb i zadbanie o zaufanie pacjenta. Masaż to dla wielu intymny zabieg, dlatego trzeba zapewnić komfortowe warunki. Zawsze staram się stanąć na wysokości zadania, ale pacjenci też powinni pamiętać o kilku istotnych sprawach.

 

O czym powinni pamiętać pacjenci przychodząc na masaż?

 


  1. Przewlekły ból nie przejdzie po jednym zabiegu.


Po masażu czy terapii powinna być odczuwalna ulga, jednak jeden zabieg nie wyleczy chorych tkanek. Po przyjęciu nieprawidłowej pozycji ból może szybko wrócić, nie znaczy to jednak że zabieg nie przyniósł efektu. Żeby korzystać z dobroczynnego wpływu masażu należy wprowadzić o swojego życia zdrowe nawyki, dzięki którym masaż będzie miał okazję zadziałać jak należy.

 


  1. Terapeuta nie ocenia.


Zapomnij o szorstkiej skórze, niedoskonałościach sylwetki, owłosieniu i tym podobnych. W gabinecie masażysta skupia się na mięśniach i tkance łącznej. Chce, żeby jego praca przyniosła ulgę. Jeśli nie czujesz się komfortowo poszukaj innego miejsca. Dobry terapeuta podchodzi do pacjenta ze rozumieniem i zapewnia profesjonalną opiekę.

 


  1. Masażysta jest po to, żeby pomóc.


Zadawaj pytania, mów jeśli coś Ci nie odpowiada. Brak komunikacji to najczęstsza przyczyna niezadowolenia z masażu. Mów jeśli jest Ci niewygodnie, za ciepło, za zimno, a przede wszystkim zgłaszaj wszystkie nieprzyjemne odczucia. Może to umknąć osobie, która wykonuje zabieg. Dobra komunikacja to klucz do udanego zabiegu.

 


  1. Regularny masaż ma dobroczynny wpływ na organizm.


Masaż to zabieg dla ciała, ale także dla umysłu i ducha. To jedno z lepszych lekarstw na chroniczny stres, który może wywoływać przewlekły ból, czy migreny. Prawidłowo wykonany masaż pomaga obniżyć ciśnienie, zwiększa odporność, pomaga złagodzić depresję, a według najnowszych badań ]podnieść poczucie własnej wartości. Masaż silnie oddziałuje na układ nerwowy i pomaga osiągnąć stan głębokiego rozluźnienia. Dzięki temu znacznie poprawia jakość życia.

 

Pracując z różnymi ludźmi na co dzień mogę obserwować jak masaż wpływa na ludzi. Prawie, nie spotykam osób niezadowolonych po zakończonym zabiegu. Pozytywna energia generowana w czasie zabiegu sprawia, że bardzo lubię swoją prace. Warto wybrać się na masaż i skorzystać z jego leczniczych możliwości.

 

Autorka: Daria Występek

 

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się