Art

Zalety aktywności seksualnej

18.05.2017
Zalety aktywności seksualnej

Zbliżenie seksualne jest aktem, który daje początek nowemu życiu. Ludzie uprawiają seks również ze względu na przyjemność oraz okazywanie sobie nawzajem bliskości. Ważne są także aspekty zdrowotne, które korzystnie wpływają na ludzki organizm zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej.

Przede wszystkim pod wpływem zbliżenia rozładowujemy napięcie seksualne, co poprawia nasze samopoczucie. Osoby, które regularnie uprawiają seks są mniej podatne na sytuacje stresowe. Uwalniane podczas stosunku endorfiny powodują, że stajemy się radośniejsi.

Hormony te wykazują też działanie przeciwbólowe. Podczas orgazmu następuje ustąpienie takich dolegliwości jak migreny, czyli bóle głowy. 

Seks jest pewną formą aktywności fizycznej. Podczas tego wysiłku poprawia się krążenie krwi. Dzięki temu metabolizm jest efektywniejszy, a serce pracuje aktywniej. Podczas seksu możemy spalić nawet do 400 kalorii. Poza tym w trakcie zbliżenia seksualnego zostaje wydzielony kortyzon, który pomaga w powstaniu leukocytów. One natomiast odpowiadają za odporność organizmu. Dzięki temu mniej chorujemy, mniej przeziębiamy się i jesteśmy bardziej odporni na wszelkiego rodzaju infekcje.  

Akt seksualny można porównać do treningu cardio. Nie tylko spalamy tłuszcz, ale również wzmacniamy mięśnie pośladków, ud, brzucha, a także dna miednicy. Te ostatnie są odpowiedzialne za trzymanie moczu. Nie ma z tym problemu, jeśli mięsnie te są silne, a wzmacniają się na skutek częstych skurczów, jakie mają miejsce podczas odbywania stosunku. Seks może też poprawić naszą kondycję, co oczywiście zależy od intensywności oraz częstotliwości jego uprawiania. Po akcie seksualnym czujemy się naładowani energią i bardziej radośni.

Akt miłosny bardzo dobrze wpływa na jakość naszego snu. Po wszystkim hormony szczęścia, czyli endorfiny sprawiają, że jesteśmy zrelaksowani i wyluzowani. Łatwiej zapadamy w sen dzięki uwalnianej podczas orgazmu prolaktynie. Poza tym po wysiłku jakim niewątpliwie jest seks jesteśmy nieco zmęczeni, więc ciało potrzebuje snu i odpoczynku.    

 

Jarosław Cieśla

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 1

kjhgfdsa poiuytrewq mnbvcxz

29.09.2019

Kazm Aksam kazm

Art

Obudź wewnętrzną siłę autohipnozą

17.05.2017
Obudź wewnętrzną siłę autohipnozą

Hipnoza to stan umysłu, który funkcjonuje w prawidłowy i bardzo efektywny sposób. To odmienny stan świadomości. Osoba poddana hipnozie jest podatna na sugestie i reagowanie na określone zewnętrzne bodźce. Stan ten jest wykorzystywany w medycynie jako narzędzie służące do leczenia chorób i schorzeń. Ma też zastosowanie w psychologii.

Istnieje możliwość, żeby samodzielnie wprowadzić się w stan hipnotyczny. Dzięki temu możemy zdystansować się od całego świata, uspokoić, zrelaksować i obudzić drzemiące w sobie pokłady siły. Taki trans nazywa się autohipnozą.

Po co to robić?

Zaletą stosowania metody autohipnozy będzie zrelaksowanie się i odizolowanie od świata zewnętrznego oraz po prostu odpoczynek dla ciała i umysłu. Celem jest znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a także zmiana podejścia do pewnych spraw i przede wszystkim pozbycie się myśli, które blokują nasz rozwój. Ważne jest zrozumienie samego siebie i dotarcie do swojej podświadomości. Stosując autohipnozę będziesz efektywniej stymulował pracę mózgu. Dzięki temu możesz potrafić łatwiej i skuteczniej koncentrować się na danym zadaniu, czy też czynności, którą chcesz wykonać.

Jak wprowadzić się w stan autohipnozy?

Przede wszystkim w taki stan najlepiej wprowadzać się w ciszy. Możesz jedynie włączyć relaksującą, spokojną muzykę, która wpłynie na twój nastrój. Najlepiej ułóż się wygodnie na tapczanie lub karimacie. Po chwili przymknij oczy. Skup się na jednym konkretnym temacie np. zadaj sobie pytanie na nurtujący cię temat lub jak rozwiązać dany problem. Pamiętaj, aby nie było ono ogólnikowe, tylko konkretne. Następnie pomyśl o czymś przyjemnym, ładnym i kolorowym. Pozwól myślom swobodnie płynąć, nie skupiając się na niczym konkretnym. Po wyjściu z transu otwórz oczy. Być może już następnego dnia otrzymasz odpowiedź, która pozwoli na rozwiązanie twojego problemu.

Ćwicz i trenuj

Często próbuj wprowadzać się w trans hipnotyczny. Staraj się koncentrować na danym temacie, bez zbędnego rozpraszania się i myślenia o czymś innym. Często wizualizuj sobie, to co chcesz osiągnąć. Koncentruj się na szczegółach. Rozmawiaj z podświadomością.  

Jarosław Cieśla

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 1

kjhgfdsa poiuytrewq mnbvcxz

29.09.2019

Kazm

Art

Najczęstsze problemy skórne u noworodków

16.05.2017
Najczęstsze problemy skórne u noworodków

Zmiany skórne u dzieci to bardzo powszechny problem, z którym boryka się wiele mam. Przyczyn może być wiele- alergie, choroby skóry, zaburzenia hormonalne. Zmiany wymagają odpowiedniej pielęgnacji i postępowania. U noworodków skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa. Wszelkie zmiany są niepokojące i wymagają szybkie interwencji. Wiele z nich można załagodzić i całkowicie wyleczyć. Jakie schorzenia występują najczęściej?

Atopowe zapalenie skóry(AZS) może mieć podłoże alergiczne, wynikające z alergii wziernej (pyłku, kurz), lub pokarmowej (najczęściej mleko, nabiał, jajka). Zmiany objawiają się zaczerwienioną skórą, swędzeniem, podrażnieniem, przesuszoną skórą, która może się łuszczyć. Taka skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji i postępowania. Delikatną skórę dziecka zdecydowanie lepie traktować naturalnymi preparatami i łagodnymi olejami.

AZS może ustąpić, albo nasilać się z wiekiem. Nie bez znaczenia jest dobra dieta i ostrożnie dobierana pielęgnacja.

Pokrzywka daje objawy w postaci zaczerwienienia skóry, mogą pojawić się na niej zmian, a nawet bolesne bąble. To reakcja na alergie pokarmowe, najczęściej alergenami są produkty takie jak mleko, cytrusy, kakao, niektóre owoce. Taka przyczyna jest najłatwiejsza do eliminacji. Odpowiednia dieta pozwala wyleczyć problemy skórne.

Innymi alergenami może być też wełna lub sierść zwierząt, często to znalezienia przyczyny konieczne jest wykonanie odpowiednich testów.

Trądzik niemowlęcy jest wywołany zaburzeniami hormonalnymi i objawia się wypryskami na buzi dziecka. To coraz częściej występujący problem, hormony są przekazywane dziecku z krwią matki w czasie ciąży. Po urodzeniu organizm dziecka sam reguluje ilość hormonów, kiedy jest ich zbyt dużo, może dojść do wielu schorzeń, między innymi zmian skórnych.

Łuszcząca się skóra to częste zjawisko. To reakcja na nowe środowisko, inne od tego panującego w brzuchu matki. Każde dziecko może inaczej reagować na takie zmiany. Skóra łuszczy się najczęściej na buzi, rękach i nogach. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja i nawilżanie skóry nawet kilka razy dziennie. Po kilku tygodniach skóra powinna wrócić do normy. Do pielęgnacji zaleci się delikatne oleje naturalne jak np. olej ze słodkich migdałów, albo olej lniany.

Największe znaczenie ma obserwacja i eliminowanie potencjalnych przyczyn zmian skórnych. Jeśli to koniczne poproś o pomoc lekarza,w przypadku alergii najważniejsze jest szybkie znalezienia i eliminacja źródła.

 

Daria Występek

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się