dr n. med. Andrzej Bożek

Alergolog dziecięcy

Byłam miesiąc temu z 6 miesięcznym dzieckiem z alergią skórną. Koszmar z płaczącym i nie śpiącym dzieckiem i nami. Jedna wielka skorupa na skórze. Stosowałam wcześniej różne kremy, kremiki, niestety maści ze sterydem bo byłam bezsilna. Odstawiłam dziecku i u siebie prawie wszystkie produkty do jedzenia i nic się nie poprawiło. a tak mi kazano. Nikit mi nie powiedział, że ta choroba ma zupełnie inny mechanizm i jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i ze nie wolno stosować tyle sterydu u dziecka. Dopiero Pan doktor Bożek mi to powiedział. Teraz jest ...

Nikit mi nie powiedział, że ta choroba ma zupełnie inny mechanizm i jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i ze nie wolno stosować tyle sterydu u dziecka. Dopiero Pan doktor Bożek mi to powiedział. Teraz jest dużo lepiej ale jeszcze nie idealnie. Dziecko jest spokojniejsze. Je wiele produktów i ja też. Śpimy w nocy.
Polecam bardzo

Wspaniały mądry lekarz. Potrafił wyleczyć moje dziecko z wyprysku niemowlęcego mimo, że leczyłam go u wielu dermatologów. Stosowaliśmy leki bez sterydów. Nikt mi wcześniej nie powiedział jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry takiego pacjenta. Dopiero u doktora się tego dowiedziałam. I nie waham się jak większość tutaj podać swoje imię i nazwisko. Agnieszka Sucker

Agnieszka Sucker

Leczę od lat moje dzieci z atopowym zapaleniem skóry. U jednego była stosowana cyklosporyna. Pan doktor wszystko nam wytłumaczył i wiedzieliśmy że to leczenie jest ciężkie. Cały czas byliśmy kontrolowani. Efekt jest bardzo dobry i też po zakończeniu leczenia dalej jest efekt. Drugie dziecko z astma i atopowym zapaleniem skory też bardzo dobry efekt który udało się na bardzo łagodnych lekach. Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami! Bardzo polecam

Bardzo polecam

Odradzam wizytę u lekarza który testuje na swych małych pacjentach ciężkie leki, które nie pomagają. Jest takim samym lekarzem jak większośc polskich lekarzy: nie wykazuje chęci zdobycia wiedzy nt przyczyny schorzenia. Moje dziecko zostało określone jako chorujące na AZS i leczine cyklosporyną. Po ponad roku brania leku (obniżającego bardzo odporność, zatem dziecko chorowało na wiele chorob konczacych sie w szpitalu) lekarz zalecil ... uwaha... zmianę ... leku ta ten sam tylko innego producenta. Moje dziecko ma chore jelita, wysoką nietolerancję glutenu, Byc moze także inne problemy ( kandydoza, pasożyty, dokladne, niestandardowe testy trwają ). Moje podejrzenia w tym kierunku pan doktor wyśmiał (mam nagraną rozmowę na telefonie) uznając że to leczę sie u dr googla i to wszytsko to czary mary. Szkoda. Zmarnowany czas i cierpienia dziecka. To wszystko co zaproponowal nam pan doktor, który być może testował (bez naszej wiedzy i zgody) dzialanie cyklosporyny u dziecka z problemami skórnymi. Mam do niego ogromny żal.

Znakomity fachowiec, leczę u niego dziecko z AZS od półtorej roku i myślę, że najgorsze mamy już za sobą. Skóra dziecka na powrót funkcjonuje, dziecko przesypia całe noce, jest wyraźnie spokojniejsze. Żałuję tylko, że tyle zwlekałam z wizytą u pana Bożka dając szansę innym lekarzom, którzy poza sterydami niczego innego nie potrafili zaproponować. Pan doktor jest bardzo zdecydowanym człowiekiem, oczekuje precyzyjnej współpracy ze strony rodzica (starannego wykonywania zaleceń), nie toleruje samowoli jak eksperymentowanie z innymi smarowidłami czy dawkami niż zaleci. Jednak warto zaufać tej dyscyplinie, bo pomimo kosztów jakie wiążą się z prywatnym leczeniem i czasem koniecznym dla uzyskania wyników są widoczne wymierne efekty terapii jaką pan doktor proponuje. Dodam jeszcze, że dr Bożek cały czas obserwuje dziecko, zmienia leki tak by dobrać jak najlepsze, wykracza daleko poza znany z innych poradni schemat. Nie jest również naciągaczem, wizyty kontrolne są, ale nie przesadnie częste; nie dubluje badań. Jeśli macie państwo małe dziecko z problemem AZS nie zwlekajcie, u małego dziecka można jeszcze sprawić, że skóra podejmie właściwą pracę. W mojej opinii doktor Bożek jest jedynym lekarzem na śląsku, który wie jak do tego doprowadzić.

To najlepszy lekarz, jakiego spotkałam na swojej drodze. Syn ma alergie na mleko, jajko, pszenice, kurz i obciążenie genetyczne astmą oskrzelową. Jesteśmy pod opieką Doktora Bożka już od ponad 3lat. Naprawde świetny specjalista i skromny człowiek. Nie wyciąga kasy z kieszeni ;) A krew do badania na panel pediatryczny pobrał tak, że syn 1,5 roczny(wtedy) nawet sie nie zorientował:D Polecam z całego serca, naprawdę warto, jeżeli ktoś ma problemy z alergią:)

Pan Doktor bardzo pomógł mojej kaszlącej córce. To nie były infekcje jak wmawiała nam pediatra tylko ciągle objawy nieleczonej alergii a nawet prawie astmy. Po pół roku leczenia jesteśmy na prostej. Żałuje tylko że wcześniej dziecko dostało tyle antybiotyków niepotrzebnie.

Mam astmę i choruje od 20 lat. I wreszcie oddycham normalnie przy stosunkowo niewielkiej ilości używanych leków. Bardzo polecam. Pan doktor pomógł mi także w leczeniu nadciśnienia

Mam dziecko z atopowym zapaleniem skóry. Uzyskałam precyzyjne i bardzo wartościowe informacje. Jest poprawa a ja nie muszę stosować męczącej diety.

Miłe i rzeczowe podejście. Dobry kontakt z mim dzieckiem. Miły i bardzo wiarygodny lekarz. Kompleksowe podejście do problemu