dr n. med.Małgorzata Talarczyk

Psycholog

Brak szczegółowych informacji o lekarzu

Jesteś tym lekarzem?
Daj się poznać pacjentom. Uzupełnij swój profil.

Przejmij konto lekarza

Wystaw opinię

Zanim dodasz opinię

1. Nie dodawaj opinii pod wpływem emocji. Często taka opinia jest nierzetelna.
  2. Postaraj się ocenić lekarza jak najobiektywniej.
  3. Postaraj się ocenić każdy 6 z elementów wizyty oddzielnie.
  4. Pamiętaj, że nie zawsze nieuprzejmy lekarz jest niekompetentny.
  5. Pamiętaj, że nie zawsze krótka wizyta jest nieskuteczna.
  6. Gdy jesteś niezadowolony z wizyty, napisz co było nie tak i dlaczego.
  9. Opinie bez adresu e-mail mogą zostać usunięte przez lekarza.

Średnia ocena lekarza

Średnia:
3.2512345
12 opinii

• 5

Bardzo dobra pomoc w chorobie. Dzięki doktor udało mi się wyjść z choroby. Zna się na zaburzeniach odżywiania, ma praktyczną wiedzę i doświadczenie w ego typu chorobach.

• 1

Jeden z najgorszych lekarzy u jakich kiedykolwiek bylam. Wizyta trwala doslownie 47 minut, za które moja mama zaplacila az 150 zł. Czuję, ze moglysmy lepiej wydać te pieniadze. Oprócz tego, ze niczego nowego się nie dowiedzialysmy, to spotkanie jeszcze bardziej mnie zdolowalo i pogorszylo kontakt z mamą. Kompletny brak zrozumienia i empatii wobec pacjenta, chlodny ton, obchodzenie się z chorym jak z przedmiotem. Poczulam się traktowana jak jedna z wielu. Nie chciala ze mną rozmawiać, mam wrażenie ze chciala tylko pieniędzy. Cieszę się ze nie jestem jedyną, która odniosla takie negatywne wrażenie. Efekty pierwszej wizyty o wiele gorsze niż przed. Nie polecam, od dziś unikam.

• 5

Moja pierwsza styczność z dr Talarczyk miała miejsce dwa lata temu, kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po jej książkę "Bulimia - przepisy, paradoksy i zaklęcia". Wtedy uświadomiłam sobie, że to co się dzieje z moim ciałem i psychiką to choroba, a ja tkwię w błędnym kole, które sama napędzam i nie jestem w stanie tego zatrzymać. Udałam się do poznańskich specjalistów, którzy polecili mi właśnie Panią doktor. Mimo tego, że na stałe mieszkam w Berlinie postanowiłam dojeżdżać i spróbować terapii właśnie u niej. Czytając książkę dotarło do mnie, że walcząc z bulimią, walczę jedynie ze sobą. Tak też się stało, nie walczyłam. Podczas tej terapii znalazłam własną drogę, dzięki której z każdym dniem czuję się lepiej, czuję się godnie i jestem szczęśliwa. Nie chcę szczegółowo opisywać tej relacji terapeuta-pacjent, która powstała między nami podczas terapii, ale bezsprzecznie ta pomoc pozostaje dla mnie do dziś nieoceniona.

• 5

Na początku bałam się wizyt u pani doktor, ponieważ jest stanowcza i zdecydowana, jednak jest to chyba jedyna metoda w leczeniu zaburzeń odżywiania. Nie daje się oszukać. Jest jednak zawsze niezwykle uprzejma, zachowuje się jak przyjaciółka, można z nią porozmawiać na każdy temat, nie tylko dotyczący choroby. Poza tym interesuje ją życie pacjenta, widać, że do każdego ma indywidualne podejście. Przez to z czasem wizyty u niej stały się przyjemnością, zawsze odwiedzam ją z przekonaniem, że rozwiąże mój problem. Mogę śmiało polecić dr Talarczyk innym pacjentom.

• 1

Kobieta jest nieuprzejma, wręcz arogancka. Bardzo pewna siebie i nie miła, ma się wrażenie że jej jedyny cel to naciągniecie pacjenta na kolejne wizyty, by móc się na tym wzbogacić. Nie polecam !

• 5

U pani dr Talarczyk leczylam anoreksje blisko 6 lat temu, juz jako osoba dorosla. Z tym, ze wtedy mowilam o niej "Cerber" - oczywiscie nie w twarz. Konkretna, stanowcza, nieraz na granicy impertynencji, ale wzbudzajaca zaufanie swoja wiedza i indywidualnym podejsciem. Powaznie podchodzila do wszystkiego, co jej mowilam, wszystko byla w stanie wytlumaczyc, na wszystko znalezc sposob. Jesli uwazala sie za niekompetentna w jakiejs sprawie (jak np. aspekty czysto zdrowotne) - dawala kontakt do specjalisty i interesowala sie efektem wizyty u niego. Niczego nie dalo sie przed nia ukryc, kazde matactwo i probe zamydlenia oczu potrafila wychwycic i "napietnowac". Wtedy podejscie pani dr nieraz mi przeszkadzalo, nieraz sprawialo przykrosc, ale bylam sobie w stanie wytlumaczyc, ze takie ze zrozumieniem, ale nieco z gory traktowanie to klucz do sukcesu w leczeniu tego typu chorob - glaskaniem po glowie nic nie bylaby w stanie osiagnac, przynajmniej u mnie. Bardzo cenie sobie tez to, ze terapia objeta zostalam nie tylko ja, ale i moja mama, ktora rowniez otrzymala ogromne wsparcie i porady, jak sobie z tym wszystkim radzic. A najlepszym swiadectwem skutecznosci dr Talarczyk jest moim zdaniem to, ze po rocznej terapii nadal funkcjonuje normalnie, chociaz minelo juz kilka lat.

• 1

Pani doktor jest nieuprzejma, wręcz naskakiwała na mnie i podnosiła ton. Ponad to nie słuchała tego co do niej mówię i wkładała zdania w moje usta do tego przekręcając to co jakimś cudem jej się obiło o uszy. Podsumowując mówiła tylko to co chcieli usłyszeć moi rodzice nie opierając się o to co jej powiedziałam przez zaledwie 10 min.

• 1

Prawie dwa lata do niej jeżdze, bo rodzice każą, nie zauważyłam żadnej zmiany w głowie, nie liczy się z moją opinią, tylko rodziców, na temat początku choroby rozmawiała długo z rodzicami, ze mną 5 minut, nie poświęca czasu, nie rozmawia o chorobie, a swoją wiedzę opiera wyłacznie na statystykach, nie podchodzi do pacjentki indywidualnie.

• 5

Pani doktor to osoba która podchodzi do pacjenta profesjonalnie ,ale też jest osoba niezwykle ciepłą i miłą.Po kilku minutach rozmowy już wyczułam, że mój problem naprawdę interesuje panią doktor ,która z wielką uwagą słuchała tego co mówię.Po kilku spotkaniach jestem szczęśliwa ,że trafiłam do pani doktor, która jest nie tylko świetnym specjalistą ,ale i cudownym człowiekiem POLECAM!!!

• 1

Nikt w życiu mnie tak nie potraktował. Byłam portfelem i szansą na przyszłe zarobki, a nie pacjentem z problemem,któremu trzeba pomóc. UNIKAć!

• 5

Profesjonalne podejście i duża wiedza na temat problemów związanych z zaburzeniami odżywiania. Przy pierwszej wizycie robi wrażenie osoby niedostępnej i wyniosłej, ale po kilku wizytach jest luźniej, choć jest to niewątpliwie osoba powściągliwa. Dzięki terapii u Pani Talarczyk wydobyłam się z jedzenia - koszmaru rządzącego moim życiem, rzutującego na moje kontakty z innymi. Wcześniej dwie inne osoby nie pomogły mi. Koszt wizyt wysoki, ale naprawdę warto. W tej chwili nie mam już problemu, nie myślę o wadze i jedzeniu. Polecam

• 1

Pomimo wielu dyplomów, ukończonych kursów, udziału w konferencjach oraz rzekomego doświadczenia w żaden sposób nie wzbudziła mojego zaufania. Wizyta zaczyna się i kończy dokładnie co do minuty, przerywana jest wręcz w połowie zdania. Brak ciepła, zrozumienia, ogólna obojętność wobec pacjenta. Traktowanie go jedynie jako środka zysków finansowych. Przyszłam tam z nadzieją otrzymania pomocy i wsparcia, a nic nie wyniosłam ze spotkań. Wysoki koszt wizyty, która w niczym nie pomaga, a wręcz dołuje człowieka. Nieumiejętność nawiązania kontaktu z pacjentem, okazania wsparcia, empatii, cierpliwości. Jednak najbardziej co razi to spoglądanie na zegarek i kończenie spotkania,nawet jeśli człowiek próbuje się otworzyć.

Gdzie przyjmuję

place 11

"SYSTEM" SPECJALISYCZNY GABINET PSYCHOLOGICZNY i Ambulatorium Terapii Zaburzeń Odżywiania

ul. Grochowska 38/1
    Poznań
    52,399675516,87647040 604 226 702

Kalendarz przyjęć

Pon21.07Wt22.07Śr23.07Czw24.07Pt25.07So26.07Nd27.07
    Brak informacji o godzinach przyjęć

Brak zdjęć lekarza

Jesteś tym lekarzem?
    Daj się poznać pacjentom. Uzupełnij swój profil.

Przejmij konto lekarza
    display statlastseen stat