Małgorzata Talarczyk

Poznań
52,399675516,87647040 604 226 702

Kalendarz przyjęć
Pon20.10Wt21.10Śr22.10Czw23.10Pt24.10So25.10Nd26.10
Brak informacji o godzinach przyjęć
Średnia ocena lekarza
Kompetencje
Ilość poświęconego czasu
Średnia:
4.75
6 opinii

Bardzo dobra pomoc w chorobie. Dzięki doktor udało mi się wyjść z choroby. Zna się na zaburzeniach odżywiania, ma praktyczną wiedzę i doświadczenie w ego typu chorobach.

Moja pierwsza styczność z dr Talarczyk miała miejsce dwa lata temu, kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po jej książkę "Bulimia - przepisy, paradoksy i zaklęcia". Wtedy uświadomiłam sobie, że to co się dzieje z moim ciałem i psychiką to choroba, a ja tkwię w błędnym kole, które sama napędzam i nie jestem w stanie tego zatrzymać. Udałam się do poznańskich specjalistów, którzy polecili mi właśnie Panią doktor. Mimo tego, że na stałe mieszkam w Berlinie postanowiłam dojeżdżać i spróbować terapii właśnie u niej. Czytając książkę dotarło do mnie, że walcząc z bulimią, walczę jedynie ze sobą. Tak też się stało, nie walczyłam. Podczas tej terapii znalazłam własną drogę, dzięki której z każdym dniem czuję się lepiej, czuję się godnie i jestem szczęśliwa. Nie chcę szczegółowo opisywać tej relacji terapeuta-pacjent, która powstała między nami podczas terapii, ale bezsprzecznie ta pomoc pozostaje dla mnie do dziś nieoceniona.

Na początku bałam się wizyt u pani doktor, ponieważ jest stanowcza i zdecydowana, jednak jest to chyba jedyna metoda w leczeniu zaburzeń odżywiania. Nie daje się oszukać. Jest jednak zawsze niezwykle uprzejma, zachowuje się jak przyjaciółka, można z nią porozmawiać na każdy temat, nie tylko dotyczący choroby. Poza tym interesuje ją życie pacjenta, widać, że do każdego ma indywidualne podejście. Przez to z czasem wizyty u niej stały się przyjemnością, zawsze odwiedzam ją z przekonaniem, że rozwiąże mój problem. Mogę śmiało polecić dr Talarczyk innym pacjentom.

U pani dr Talarczyk leczylam anoreksje blisko 6 lat temu, juz jako osoba dorosla. Z tym, ze wtedy mowilam o niej "Cerber" - oczywiscie nie w twarz. Konkretna, stanowcza, nieraz na granicy impertynencji, ale wzbudzajaca zaufanie swoja wiedza i indywidualnym podejsciem. Powaznie podchodzila do wszystkiego, co jej mowilam, wszystko byla w stanie wytlumaczyc, na wszystko znalezc sposob. Jesli uwazala sie za niekompetentna w jakiejs sprawie (jak np. aspekty czysto zdrowotne) - dawala kontakt do specjalisty i interesowala sie efektem wizyty u niego. Niczego nie dalo sie przed nia ukryc, kazde matactwo i probe zamydlenia oczu potrafila wychwycic i "napietnowac". Wtedy podejscie pani dr nieraz mi przeszkadzalo, nieraz sprawialo przykrosc, ale bylam sobie w stanie wytlumaczyc, ze takie ze zrozumieniem, ale nieco z gory traktowanie to klucz do sukcesu w leczeniu tego typu chorob - glaskaniem po glowie nic nie bylaby w stanie osiagnac, przynajmniej u mnie. Bardzo cenie sobie tez to, ze terapia objeta zostalam nie tylko ja, ale i moja mama, ktora rowniez otrzymala ogromne wsparcie i porady, jak sobie z tym wszystkim radzic. A najlepszym swiadectwem skutecznosci dr Talarczyk jest moim zdaniem to, ze po rocznej terapii nadal funkcjonuje normalnie, chociaz minelo juz kilka lat.

Pani doktor to osoba która podchodzi do pacjenta profesjonalnie ,ale też jest osoba niezwykle ciepłą i miłą.Po kilku minutach rozmowy już wyczułam, że mój problem naprawdę interesuje panią doktor ,która z wielką uwagą słuchała tego co mówię.Po kilku spotkaniach jestem szczęśliwa ,że trafiłam do pani doktor, która jest nie tylko świetnym specjalistą ,ale i cudownym człowiekiem POLECAM!!!

Profesjonalne podejście i duża wiedza na temat problemów związanych z zaburzeniami odżywiania. Przy pierwszej wizycie robi wrażenie osoby niedostępnej i wyniosłej, ale po kilku wizytach jest luźniej, choć jest to niewątpliwie osoba powściągliwa. Dzięki terapii u Pani Talarczyk wydobyłam się z jedzenia - koszmaru rządzącego moim życiem, rzutującego na moje kontakty z innymi. Wcześniej dwie inne osoby nie pomogły mi. Koszt wizyt wysoki, ale naprawdę warto. W tej chwili nie mam już problemu, nie myślę o wadze i jedzeniu. Polecam

Wystaw opinię
    Musisz podać wszystkie oceny