Ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Posiada specjalizację z zakresu okulistyki. Swoje umiejętności zawodowe doskonalił w wielu ośrodkach w kraju jaki i zagranicą (m.in. na stażu w Instytucie Okulistyki Fiodorowa w Moskwie). Ukończył też szereg specjalistycznych szkoleń m.in. z zakresu mikroendoskopii Como (Włochy), chirurgii oczodołu Rostock (Niemcy), implantacji INTAX-ów i aplikacji soczewek kontaktowych San Paulo (Brazylia) i Paryżu.

W 1996 skonstruował i opatentował aparaturę pomiarową wyznaczającą kąt skręcenia osi soczewki kontaktowej. Wraz z zespołem lekarzy z Centrum Mikrochirurgii Oka Optomed jako pierwsi wprowadzili do Polski technologię tzw. indywidualnego dopasowania miękkich i twardych soczewek kontaktowych, a także technikę wykorzystującą laser połączony z mikroendoskopem do rekonstrukcji dróg łzowych.

W 2010 roku ukończył budowę prototypowej aparatury – mikroskopu do pozycjonowana implantów, a w 2012 roku unikatowej na skalę światową aparatury do badania oczopląsów i ostrości widzenia – Optonystagmografu.

Jest autorem wielu prac poświęconych kontaktologii i chirurgii okulistycznej.

Leczone choroby

• zaćma
  • zez
  • schorzenia tylnego odcinka oka
  • schorzenia siatkówki
  • niedrożne przewody łzowe
  • jaskra
  • brak gałek ocznych - protezowanie
  • zespół suchego oka
  • stożka rogówki
  • ptoza - opadające powieki
  • choroby nowotworowe narządu wzroku
  • trichiaza - nieprawidłowo rosnące rzęsy

Wykonywane zabiegi

• diagnostyka i korekcja zeza
  • angiografia
  • dobór protez i epiprotez oka
  • gonioskopia - badanie kąta przesączania
  • egzoftalmomentria
  • OCT
  • ortokorekcja - dobór soczewek na noc
  • mikroendoskopia dróg łzowych
  • topografia rogówki
  • pachymetria
  • pole widzenia (perymetria)
  • USG A i B oka
  • tonometria
  • Cross-linking
  • chirurgia jaskry
  • chirurgia stożka rogówki
  • chirurgia plastyczna w obrębie narządu wzroku
  • chirurgia zaćmy
  • chirurgiczna korekcja zeza
  • chirurgiczna korekcja wad wzroku
  • INTACS
  • implanty oczodołowe
  • laserowe usunięcie nieprawidłowo rosnących rzęs (trichiaza)
  • okulistyka dziecięca
  • ortokorekcja - dobór soczewek na noc
  • udrażnianie dróg łzowych
  • przeszczepy rogówki
  • rekonstrukcje powiek
  • neurookulistyka
  • witrektomia
  • wszczepy fakijne - korekcja wysokiej krótkowzroczności
  • wtórne wszczepy i fiksacje soczewek oka - korekcja bezsoczewkowatości
  • zabieg fakoemulsyfikacji - usunięcia zaćmy
  • dobór soczewek kontaktowych miękkich i twardych

Wystaw opinię

Zanim dodasz opinię

1. Nie dodawaj opinii pod wpływem emocji. Często taka opinia jest nierzetelna.
  2. Postaraj się ocenić lekarza jak najobiektywniej.
  3. Postaraj się ocenić każdy 6 z elementów wizyty oddzielnie.
  4. Pamiętaj, że nie zawsze nieuprzejmy lekarz jest niekompetentny.
  5. Pamiętaj, że nie zawsze krótka wizyta jest nieskuteczna.
  6. Gdy jesteś niezadowolony z wizyty, napisz co było nie tak i dlaczego.
  9. Opinie bez adresu e-mail mogą zostać usunięte przez lekarza.

Średnia ocena lekarza

Średnia:
4.5512345
21 opinii

• 5

bardzo uprzejmy, miły, kompetentny lekarz. Dobral mi soczewki korygujące zeza i w koncu po 30 latach pozbylam się okularów :-))) Szczerze polecam. Joanna

• 5

doskonały lekarz, profesjonalista a do tego człowiek o złotym sercu, wyleczył oczka naszej córki za co będziemy mu dozgonnie wdzięczni, od tej pory kontrolujemy wzrok córki tylko u niego, szczerze polecam, Kasia

• 5

jest to lekarz dzięki któremu mogę w miare normalnie życ i funkcjonować-widzę co z tego że mam soczewki ale to właśnie odpowiedni dobór i moje samazaparcie pozwoliło mi ujrzęc świat wyraznie:)

• 5

Świetny okulista, ponad rok temu miałam przeprowadzony przez niego zabieg. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Poleciłam doktora już niejednokrotnie znajomym. Bardzo sympatyczny, na pytania odpowiada bardzo dokładnie. Dzięki niemu i dobrze przeprowadzonej operacji mogę robić w życiu rzeczy, których wcześniej nie mogłam ze względu na wadę wzroku. Jestem mu za to niesamowicie wdzięczna. Niejednokrotnie spotykałam w poczekalni osoby z całej Polski, którym pomógł i nie mają zamiaru zmieniać lekarza. Podsumowując: jest to lekarz, który wie co robi i wykonuje swój zawód bardzo profesjonalnie. Polecam w stu procentach !

• 5

Wprawdzie strasznie zabiegany, ale widac ze wie co robi. Gabinet wypasiony, pan doktor uprzejmy i kulturalny. Lubi byc na bierzaco i proponuje najnowsze metody leczenia. Szybki i skuteczny. Usprawnienia wymagalby chyba system zapisywania na wizyty, bo zdarzaja sie spore poslizgi i o ile dorosly moze zacisnac zeby prze godzine lub dwie to juz male dziecko z dwojgiem swoich rodzicow wychodzi ze skory. Kasia

• 5

Najlepszy z powołania lekarz jakiego poznałam...

• 5

Najlepszy okulista jakiego znam. Polecam z czystym sumieniem!

• 5

Jak najbardziej polecam dr. Jaworskiego. Syn, u którego z roku na rok pogłębiała się wrodzona krótkowzroczność od kilku lat z powodzeniem stosuje tzw. ortosoczewki (zakładane na noc korygują wadę do 0). Dodatkowo w ramach zakupu soczewek nie płacimy za wizyty kontrolne. Dr Jaworski jest bardzo uprzejmy, serdeczny. Świetnie wyposażony gabinet. Polecam!

• 5

Swietny fachowiec od stożka- najlepszy.

• 1

Niestety nie jestem zadowolony. Pan doktor potrafi tylko pieniadze z kieszenie wyciagac... I robi to bardzo sprytnie.

• 1

9 miesięcy leczenia - nie udało się - mam opinię trzech niezależnych specjalistów z tej dziedziny -Wiem każdy jest człowiekiem i człowiek to nie maszyna choć i te są zawodne!!!! ale należało się przyznać Panie Doktorze do błędu i zaoferować kontynuację leczenia!!!!!!!

• 5

Fachowiec i czlowiek w jednej osobie, co u lekarza nie jest czeste zjawisko. Doktor Jaworski to "Wielky maly czlowiek". Uratowal mi oko i wielke dzieky mu za to. Slovak

• 5

Witam wszystkich,Pana doktora uważam za wybitnego specjalistę leczę się u niego od 5 lat jestem bardzo zadowolony.Mam dużą wadę wzroku plus wysoki astygmatyzm,Pan Piotr Jaworski dobrał mi super twarde soczewki kontaktowe mam już trzecią parę co dwa lata nowe i za każdym razem jestem w pełni zadowolony z jakości i podejścia do pacjęta.Polecam wszystkim i pozdrawiam.Wdzięczny pacjęt Piotr K.

• 5

POLECAM BARDZO DOBRY LEKARZ LEPSZEGO LEKARZA NIE ZNAJDZIECIE NA ŚLĄSKU I W POLSCE NAWET LUDZIE Z ZAGRANICY DO NIEGO PRZYJEŻDŻAJĄ A CO TO OZNACZA ŻE JEST NAJLEPSZY.

• 5

Bardzo kompetentny lekarz z ogromna wiedzą w dziedzinie którą się zajmuje. Przeprowadził operację mojego oka typu crosslinking. Jestem dwa tygodnie po zabiegu i wszystko jest w porządku. Zdiagnozował i doradził metodę leczenie mojego stożka rogówki w przeciwieństwie do lekarzy specjalistów z innego orodka w chorzowie którzy to zdyskwalifikowali m,nie do laserowej korekty wady wzroku mówiąc, że sie nie kwalifikuję z uwagi na stożek rogówki zalecając miękie soczewki kontaktowe na które sraciłem tylko pieniądze gdyż w tym schorzeniu soczewki miekkie nie mają racji zastosowania. Nie zaproponowano mi wówczas żadnej alternatywnej metody leczenie mojego schorzenia. Pomoc znalazłem dopiero u P. Jaworskiego. Marcin D.

+ koszt soczewek, wizyta "poprawkowa" 175zl

• 1

Niestety nam nie pomógł-powiedział,że w przypadku naszego dziecka mozna tylko wykonać zabieg polegajacy na umieszczeniu silikonowych rurek w oczach na 9 miesięcy co miało kosztowac majatek i innej mozliwości wyleczenia nie ma.A to była nie prawda,bardzo bałam się uspic moja córeczkę i nie zgodziłam się na ten zabieg,po czym u innego lekarza który wykonał przekłucie kanalików,oczy zostały wyleczone-półtora roku juz mineło i oczka są zdrowe a kanaliki drożne.

• 5

Moje wysokie notowania dla tego lekarza wynikają z tego, że praktycznie wyleczył w 100% osobę, którą zarówno lekarze kliniczni, jak i lekarze z innej prywatnej kliniki, skazali na ślepotę, ponieważ błędnie diagnozowali pacjentkę. Spekulując uważam, że postawa taka wynikała z zaawansowanego wieku pacjentki. Ponadto wszystkim osobom z mojego najbliższego otoczenia, którym ze względów fachowości polecałem osobę dr Jaworskiego, w podobny sposób oceniały Jego pracę. Podpisuję się z imienia i nazwiska w celu uwiarygodnienia tejże opinii. Piotr Kalociński

• 5

jedyny lekarz który po wielu latach "męczarni" u innych, odpowiednio zdiagnozował moją wadę, gorąco polecam :)

• 4

nie spełnił moich oczekiwań ale słyszałem że innym pomógł

• 5

Lekarz, który ma otwarty umysł na nowości, podejscie do małych dzieci i cierpliwość do rodziców. Polecam gorąco. Bożena

Gdzie przyjmuję

place 11

Europejski Szpital Optomed

Katowicka 50
    Chorzów
    50,294318,5976+48 32 7 707 707 , +48 661 566 504

Kalendarz przyjęć

Pon21.07Wt22.07Śr23.07Czw24.07Pt25.07So26.07Nd27.07
    Od 08:00 Do 15:00 Od 08:00 Do 15:00 Od 08:00 Do 15:00 Od 08:00 Do 15:00 Od 08:00 Do 15:00 x x
    place 22

Centrum Diagnostyki Optomed

ul. Żwirki i Wigury 4
    Katowice
    50,253419,0156+48 32 781 66 66

Kalendarz przyjęć

Pon21.07Wt22.07Śr23.07Czw24.07Pt25.07So26.07Nd27.07
    Od 08:00 Do 20:00 Od 08:00 Do 20:00 Od 08:00 Do 20:00 Od 08:00 Do 20:00 Od 08:00 Do 20:00 x x

Zdjęcia

gabinet lekarza Piotr Jaworski