dr n. med. Diana Hodorowicz-Zaniewskadr n. med. Diana Hodorowicz-Zaniewska - zdjęcie profilowe

dr n. med. Diana Hodorowicz-Zaniewska

Chirurg ogólny, Chirurg onkolog

Diana Hodorowicz – Zaniewska:
ur 18.05.1974 w Krakowie

Przebieg pracy zawodowej:
- 1993 - 1999 studia na Wydziale Lekarskim ...

Diana Hodorowicz – Zaniewska:
ur 18.05.1974 w Krakowie

Przebieg pracy zawodowej:
- 1993 - 1999 studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- 1999 - 2001 staż podyplomowy w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.
- od 2001 - zatrudnienie w Oddziale Klinicznym Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
- od 2002 – zatrudnienie w I Katedrze Chirurgii Ogólnej UJCM początkowo na stanowisku asystenta, obecnie adiunkta

Posiadane specjalizacje i tytuły:

- 2007 - tytuł doktora nauk medycznych (dysertacja pt. „Przydatność insulinopodobnych czynników wzrostu i ich białek wiążących do oceny wyników leczenia chorych z rakiem jelita grubego" - promotor prof.dr hab.med. Tadeusz Popiela)

- 2008 - specjalizacja w dziedzinie chirurgii ogólnej

- 2011 - specjalizacja w dziedzinie chirurgii onkologicznej

Nagrody i wyróżnienia:

- 2007 - I nagroda w Konkursie im.A.Baczko za najlepszą pracę doktorską z dziedziny medycyny klinicznej zabiegowej, przyznanej przez prof. Bronisława Baczko, Fundację na rzecz Nauki Polskiej oraz Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk

Staże kliniczne:

- 09-11.2009 - staż w Oddziale Chirurgii Piersi Uniwersytetu Tor Vergata i Oddziale Chirurgii Plastycznej Policlinico Cassilino w Rzymie (Włochy)

- 10.2012 - staż w Klinice Ginekologii Helios Klinikum Bad Saarow GmbH (Niemcy)

- 10.2012 - staż indywidualny w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej SPZZOZ w Gryficach

Członkostwo:

- Towarzystwo Chirurgów Polskich
- Europejskie Towarzystwo Chirurgiczne
- Stowarzyszenie im.L.Rydygiera
- Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne
- Towarzystwo Krzewienia i Popierania Nauk

Inne:

Uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach krajowych i zagranicznych z zakresu diagnostyki chorób piersi, chirurgii piersi, chirurgii rekonstrukcyjnej

Organizacja szkoleń z zakresu biopsji mammotomicznych oraz chirurgii rekonstrukcyjnej piersi dla Europejskiego Towarzystwa Chirurgicznego

Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych i doniesień zjazdowych.

Trafiłam do Pani Doktor w czerwcu z diagnozą wieloogniskowego raka naciekowego, sparaliżowana strachem, traktowana przez poprzednich lekarzy na zasadach "następny proszę". Pani Doktor rozmawiała ze mną przez godzinę na spokojnie tłumacząc czym jest ta choroba, jakie mamy możliwości leczenia, ani przez ułamek sekundy nie dała mi odczuć, że czas wizyty dobiegł końca. Wyjaśniła mi wszystko od A do Z co pozwoliło mi spojrzeć na chorobę z zupełnie innej strony. Dzięki Pani Doktor przekułam mój strach w siłę. Dziś jestem po zabiegu mastektomii z jednoczasową rekonstrukcją i jak pokazały późniejsze wyniki ...

Pani Doktor rozmawiała ze mną przez godzinę na spokojnie tłumacząc czym jest ta choroba, jakie mamy możliwości leczenia, ani przez ułamek sekundy nie dała mi odczuć, że czas wizyty dobiegł końca. Wyjaśniła mi wszystko od A do Z co pozwoliło mi spojrzeć na chorobę z zupełnie innej strony. Dzięki Pani Doktor przekułam mój strach w siłę. Dziś jestem po zabiegu mastektomii z jednoczasową rekonstrukcją i jak pokazały późniejsze wyniki histopatu to było najlepsze rozwiązanie. Po zabiegu, w szpitalu, Pani Doktor osobiście troszczyła się o wszystkie swoje pacjentki leżące na oddziale. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. W dniu wolnym od pracy przyjechała do szpitala by zbadać mnie i sprawdzić czy mogę wyjść do domu.
Mogłabym tak opisywać wiele sytuacji, których doświadczyłam ze strony Pani Doktor, świadczących nie tylko o profesjonalizmie, ale także o tym, że jest Ona dobrym pełnym empatii człowiekiem.
Obecnie przede mną leczenie uzupełniające, ale strach przed rakiem już mnie nie paraliżuje , bo wiem że jestem pod opieką tak wspaniałego lekarza jak Pani Doktor :)
Pani Doktor.. moja Pani Doktor, uratowała mi życie w każdym możliwym tego słowa znaczeniu. Bardzo dziękuję.

No proszę same bardzo dobre opinie, pod którymi zdecydowanie się podpisuję! To świetna, profesjonalna lekarka. Bardzo dużo jej zawdzięczam i zapamiętam ją na bardzo długo.

cala moja rodzina ma raka od 4 pokoleń. Mamy pecha. Leczenie nieskuteczne, bo to wady genetyczne. Objechaliśmy pól Polski i nawet w Czechach byliśmy i w Niemczech i tam też nie mają lekarstwa. Ale w Krakowie i we Frankfurcie coś znależli. Dali końską dawkę i rak powoli się cofa.

Widać, że Pani dr jest w pełni oddana swojej pracy i doskonale zna się na fachu. Bardzo dobrze też traktuje pacjentów, to niezwykle ciepła i życzliwa osoba.

Uprzejma, kulturalna. Duża wiedza i zaangażowanie w leczenie swoich pacjenów. W czasie wizyty nie odczuwa się pośpiechu, Pani dr tłumczy wszystko zrozumiałym językiem. Dr nie straszy swoich pacjentów na wyrost. Szczerze polecam

Pani dr Hodorowicz przyjmuje też w przychodni CenterMed na Łazarza (obok pogotowia). Jest świetna. Bardzo kompetentna lekarka i wspaniała osoba, wspierająca swoich pacjentów. Polecam

Znakomity chirurg.Dobry człowiek. POLECAM WSZYSTKIM..

Znakomity chirurg.Dobry człowiek. POLECAM WSZYSTKIM..

Wspaniały lekarz zawsze mający czas dla pacjęta - nawet po całonocnym dyżurze wysłucha. Gdy byłam kilka dni po amputacji piersi zadzwoniłam do Pani doktor ( była ok 22.30 ) wysłuchała mnie i pomogła. To Pani doktor namówiła mnie na rekonstrukcję pierśi i to dzięki Niej znów zaczynam się czuć na nowo kobietą !!! WSPANIAŁY LEKARZ. DZIĘKUJĘ JEJ ZA WSZYSTKO !!

Przecudowny lekarz, miła , zna się na swoim fachu, doradza, interpretuje, same pozytywy, ja akurat,jak się okazało nie mam poważnych problemów dzięki zanjomością ultrasonograficznym Pani doktor, od razu rozpoznała co w człowieku "siedzi" i pocieszyła, że da się z tym żyć. Dziękuję Pani doktor z całego serca.

Wspaniały człowiek, życzliwa, zaangażowana, bezinteresowna, świetny fachowiec onkolog, specjalistka od nowotworów piersi i nie tylko..w jednym dniu postawiła diagnozę i zrobiła to co innym lekarzom za pól roku się nie udało...godna polecenia i piszę to po roku leczenia się pod jej opieką. Mogę opisać Ją tylko w superlatywach....i marnego złego słowa nie napiszę bo przez ten czas nie doświadczyłam grama złego zarówno podczas leczenia w przychodni jak też po operacji i w szpitalu. Inni lekarze powinni ją brać za przykład za jej życzliwość i doskonałe zdolności chirurgiczne,.