dr hab. n. med. Grzegorz Namysłowski

Laryngolog

15 lat temu zdiagnozowano u mnie otosklerozę - polecono mi doktora Namysłowskiego. Zostałem przyjęty do szpitala laryngologicznego w Zabrzu gdzie doktor Namysłowski wykonał mi zabieg polegający na operacyjnym usunięciu strzemiączka w uchu i wstawieniu protezy teflonowej. Wynik dla mnie rewelacyjny, bo do dziś nieźle słyszę na to ucho. Andrzej Rachwał

Andrzej Rachwał

Trafiłam do poradnii przy szpitalu w Zabrzu ze skierowaniem od innego lekarza laryngologa który kierując mnie do Zabrza uważał że tak będzie najlepiej dla mnie bo tam przeprowadzą mi badania, prześwietlenie lub usg ucha. Okazało sie że na pierwszej wizycie trafiłam do prof. i przeżyłam szok jak się przeprowadza badanie nie słuchał mnie co inny lekarz zalecał bada tylko ucho i nic kompletnie nie mówi asystent ewentualnie przepisuje jakieś kropelki i to wszystko trwa 5 minut dosłownie 5 minut .Pierwszy raz spotkałam się z taką rutyną.Na kontrolnej wizycie stwierdza się co mi jest i wyznacza sie termin operacji, na którą trzeba czekac dwa lata bo limity bla bla bla. Ciekawe jak to wygląda po wizycie prywatnej. Napewno w ciągu paru miesięcy można to załatwić. Po co mamy państwową służbę zdrowia jak i tak trzeba iść prywatnie na wizyte.Ale najgorsze jest to że byłam u innego lekarza na potwierdzenie mojej choroby i co się okazało że miałam tak zanieczyszczone ucho woskowiną i czym jeszcze po przebytej przewlekłej chorobie ucha że nie było widać błony bębenkowej. A profesor w Zabrzu stwierdził że nie mam błony bębenkowej i kierował mnie na przeszczep. Który jest nie potrzebny.

pan profesor jest wspaniałym człowiekiem i bardzo dobrym lekarzem,bardzo gorąco dziękuję mu za wszystko co dla mnie zrobił i nigdy mu tego nie zapomnę... lenka z rybnika

lenka z rybnika

Zostałem skierowany od siebie do szpitala w Zabrzu do dr Namysłowskiego. Na pierwszej wizycie, zaglądnął w ucho przez "lupę", zrobiłem badanie słuchu i na koniec wizyty stwierdził, że jeszcze za wcześnie na podjęcie decyzji co dalej (miałem uraz głowy). Kazał wrócić za miesiąc. OK. Po miesiącu była ta sama procedura, czyli zaglądnięcie do ucha, badanie słuchu i na koniec nie porozmawiałem z lekarzem, gdyż wpadł tylko na chwilę do gabinetu, ubrał się a wychodząc powiedział do mnie i innych oczekujących pacjentów (na słowa swojej sekretarki, że "Panie doktorze tu pacjenci ...

Zostałem skierowany od siebie do szpitala w Zabrzu do dr Namysłowskiego.
Po miesiącu była ta sama procedura, czyli zaglądnięcie do ucha, badanie słuchu i na koniec nie porozmawiałem z lekarzem, gdyż wpadł tylko na chwilę do gabinetu, ubrał się a wychodząc powiedział do mnie i innych oczekujących pacjentów (na słowa swojej sekretarki, że "Panie doktorze tu pacjenci czekają), że dzisiaj to on z nikim nie był umówiony. (!) Zatkało mnie, tak że nawet nic nie zdążyłem mu powiedzieć. Bezczelny gbur!
Po jego szybkim wyjściu zwróciłem się do sekretarki, że przyjechałem z daleka i nie będę przyjeżdżał tu codziennie.
Na to sekretarka (Pani jest w porządku) zwróciła się do pomocnika dr Namysłowskiego (nie znam nazwiska), który powiedział mi co i jak.

Moje zastrzeżenia do dr Grzegorza Namysłowskiego to:
- wyniosłość i nieuprzejmość (ignorowanie pacjentów)
- wątpliwe diagnozy (na podstawie tych dwóch wizyt, gdzie nie miałem robionego żadnego prześwietlenia orzekli, że mam nerw nie przewodzi impulsów, mimo że na rezonansie magnetycznym, który miałem robiony u siebie wynika, że jest cały. Jak na podstawie badania słuchu i zaglądnięcia do ucha można stawiać takie diagnozy?)
- bardzo mało rozmawia z pacjentem.

Być może dobry z niego specjalista (w końcu jest kierownikiem kliniki ORL Zabrze) tylko, że trzeba iść do niego z kopertą a ja tego nie zrobiłem. Jestem przeciwnikiem dawania w kopercie, gdyż uważam że jak ktoś chce dorabiać to niech wywiesi cennik usług lub otworzy swój własny szpital a nie żeruje na państwowym.

Ze względu na dużą ilość pacjentów czas im poświęcony jest ograniczony dlatego Pan Profesor stara się być rzeczowy i dokładny w swojej ocenie i diagnozie. Wpis ten traktuje jako formę podziękowania dla Niego i polecam innym. Jestem po operacji usunięcia perlaka.