dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak) - zdjęcie profilowe

dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychologiem w specjalności: psychologia kliniczna i psychoterapeutą w modalnościach: systemowa i psychodynamiczna. Jestem psychoterapeutą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Zajmuję się psychoterapią indywidualną, psychoterapią par oraz psychoterapią rodzin i nastolatków.

Ścieżka naukowa

Jestem doktorem nauk humanistycznych. Ukończyłam 4 letnie studia doktoranckie. Stopień doktora obroniłam z wyróżnieniem w 2009 roku, pisząc dysertację z zakresu psychoterapii : „Sytuacja dziecka dorastającego w rodzinie poddanej systemowej terapii rodzin”. Jestem podwójnym magistrem:
- w zakresie Psychologii (jednolite studia magisterskie w specjalności: psychologia kliniczna), obroniłam pracę naukową pt.: ”Osobowość psychoterapeuty a relacja terapeutyczna”,
- w zakresie Sztuki (jednolite studia magisterskie) pracę naukową pt.: ”Obraz ejdetyczny jako wynik wyobraźni wizualnej osób chorych na schizofrenię” ,
- oraz dyplom z grafiki użytkowej publikowany w albumie Instytutu Sztuki.

Ścieżka psychoterapeutyczna

- ukończyłam całościowe, akredytowane przez PTP szkolenie w Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii, nadające kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia psychoterapii rodzin, małżeństw i par, w latach: 1999-2002. Prowadzący: Profesor Bogdan de Barbaro.
- ukończyłam całościowe szkolenie - Psychoterapia, Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, ( nadające kwalifikacje do prowadzenia psychoterapii, oraz uprawniające do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), w latach: 2007-2010. Prowadzący : Profesor Bogdan de Barbaro.
- Konkludując: ukończyłam 5,5 letni całościowy, akredytowany kurs podyplomowy PSYCHOTERAPIA - w wymiarze 769 godzin szkoleniowych (w tym 281 własnego doświadczenia terapeutycznego, 104 godziny superwizji grupowej).

Powyższe szkolenia poprzedziłam rocznym kursem kwalifikacyjnym z zakresu Psychoterapii Systemowej, prowadzanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Medycznych.

Ścieżka dydaktyczna

Przez 18 lat byłam wykładowcą uczelni wyższych na stanowisku: asystenta i adiunkta prowadząc wykłady, ćwiczenia z zakresu : psychoterapii, systemowej psychoterapii rodzin, psychoterapii indywidualnej i grupowej, diagnozy psychologicznej, psychoprofilaktyki , psychopatologii, elementów psychiatrii, metodologii badań naukowych, nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki i nauk interdyscyplinarnych oraz sztuki, jak również :seminaria dyplomowe. Jako promotor prowadziłam prace magisterskie i podyplomowe.

Ścieżka zawodowa

Pracę zawodową rozpoczęłam w Zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w roku 1997 gdzie pracowałam 3 lata. Przez kolejne 3 lata byłam Dyrektorem Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – placówki psychiatrii środowiskowej oraz Prezesem Stowarzyszenia na rzecz Osób Chorych Psychicznie. Przez kilka lat organizowałam turnusy terapeutyczne dla chorych na schizofrenię i inne zaburzenia psychiczne. W kolejnych latach równolegle pracowałam w gabinetach / placówkach psychoterapeutycznych dla dorosłych a także dla dzieci i młodzieży prowadząc głównie psychoterapię indywidualną i systemową. Przez 18 lat byłam wykładowcą w uczelniach wyższych.

Od 13 lat prowadzę własny prywatny gabinet.

Profesjonalizm oraz skuteczność prowadzonej terapii. Pani Iwona to najlepszy, najbardziej skuteczny i konkretny terapeuta, jakiego miałam przyjemność spotkać. Przez wiele lat uczestniczyłam w kilku terapiach, które jednak nie przynosiły większych efektów. W ciągu trzech lat terapii u Pani Doktor dokonałam kroku milowego, wychodząc z trudności, których rozwiązanie wydawało się niemożliwe. Polecam z całego serca.

Japońska sztuka kintsukuroi polega na łączeniu odłamków ceramiki za pomocą laki i ozdabianiu pęknięć sproszkowanym złotem. Pokryte barwnikiem pęknięcia oplatają naczynie misterną siecią złotych żył. Zabliźnione złotem “rany” sprawiają, że uszkodzony przedmiot staje się jeszcze piękniejszy niż wtedy, gdy błyszczał nowością. Taka mistrzynią w sklejaniu w całość pękniętego na drobne kawałki życia jest Pani doktor Iwona Kubiak. Osoba niezwykle empatyczna ,życzliwa, potrafiąca odczytać gnębiące nas myśli i emocje. Nie dostaniemy tu gotowych recept na dręczące nas problemy, Pani doktor sprawiła jednak, że z boku spojrzałem na własne życie, zaakceptowałem je, ...

Japońska sztuka kintsukuroi polega na łączeniu odłamków ceramiki za pomocą laki  i ozdabianiu pęknięć sproszkowanym złotem. Pokryte barwnikiem pęknięcia oplatają naczynie misterną siecią złotych żył. Zabliźnione złotem “rany” sprawiają, że uszkodzony przedmiot staje się jeszcze piękniejszy niż wtedy, gdy błyszczał nowością.
Taka mistrzynią w sklejaniu w całość pękniętego na drobne kawałki życia jest Pani doktor Iwona Kubiak. Osoba niezwykle empatyczna ,życzliwa, potrafiąca odczytać gnębiące nas myśli i emocje. Nie dostaniemy tu gotowych recept na dręczące nas problemy, Pani doktor sprawiła jednak, że z boku spojrzałem na własne życie, zaakceptowałem je, wziąłem za nie odpowiedzialność i sam pod jej czujnym okiem zacząłem szukać rozwiązań.
Po terapii śmiało mogę powiedzieć że byłem w stanie pozbierać kawałki mojej połamanej duszy, czyste od toksycznych emocji takich jak złość, nienawiść, chęć zemsty czy uraza. Dziś wiem że wszystkie widoczne na naczyniu ślady złota to moje blizny emocjonalne które mnie wzmocniły, dostrzegam w nich całe piękno, jakie w sobie kryją, mówią bowiem wiele o mnie, o mojej sile, zdolności do zrozumienia cierpienia, bólu i do pokonywania przeciwności.
Moje blizny emocjonalne przypominają mi, że jestem kruchy ale jednocześnie niezwykle silny, gdy na nie patrzę, nie widzę bólu, lecz siłę, widzę wszystko to, co byłem w stanie pokonać by zacząć nowe życie.
Z całego serca polecam Panią doktor dzięki której na nowo odkryłem swoją wartość. Jeśli tylko jesteś otwarty na terapię to będziesz pod opieką najlepszego fachowca .

Iwonka jest super psychoterapeutką! Mądra, wrażliwa i dobra osoba o bardzo wysokich kompetencjach. Ma dużo empatii w sobie i cierpliwości. Jest wesoła i optymistyczna. Posiada niezwykle dużą wiedze, która w prosty sposób potrafi przekazać. Jest osobą niestandardową i pozaschematową, co przejawia się m.in w jej podjeściu do pacjenta. Motywuje do działania i zmian. W problemy pacjenta anagżuje się całą sobą. Widać, że kocha ludzi i swoją prace. Polecam serdecznie :)

Pani doktor Iwona to psycholog kliniczny z dużą wiedzą i doświadczeniem. Potrafi wejść we wnętrze człowieka i szybko zareagować na czyjś ból oraz cierpienie nie pozwalając na pogłębienie się tego stanu. Jako osoba uczęszczająca na terapię mogę z czystym sumieniem powiedzieć że takich lekarzy jest niewielu. Ma niesamowite podejście do człowieka jest odważna, zdecydowana konkretna , mówi co myśli nie boi się tego! Nie mydli oczu tylko trafnie ocenia sytuację. Potrafi sprawić że człowiek po spotkaniu z nią nabiera sił i energii do dalszego działania. Wszystko co robi robi z dużym zaangażowaniem oraz pasją. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, można z nią porozmawiać na każdy temat. Przy tym wszystkim jest sympatyczną oraz ciepłą osobą. Jeśli szukacie Prawdziwej pomocy POLECAM!

Nie mogłabym zażyczyć sobie lepszego specjalisty niż Pani Iwonka. Ma ogromną wiedzę, empatię i cierpliwość, dzięki którym pomoże każdemu kto szuka pomocy w ogarnięciu mętliku w głowie. Polecam z czystym sercem!

Pani Iwonka to cudowna, mądra kobieta i wspaniały terapeuta, pełna empatii oraz zrozumienia. Dzięki terapii u Pani Doktor mogę w końcu oddychać pełną piersią i Dziękuję jeszcze raz z całego serca. Polecam wszystkim zbłąkanym duszom... Postawi na nogi jeszcze nie jeden splątany umysł.

Postawi na nogi jeszcze nie jeden splątany umysł.

Jeszcze rok temu nie miałam ochoty wstawać z łóżka, byłam zawieszona w miejscu. Mętlik w głowie, niechęć do robienia czegokolwiek. Pewnie wielu z Was ma podobne odczucia, skoro trafiliście na tę stronę. Bliskie mi osoby zabrały mnie do Pani Iwonki, to był szczęśliwy traf. Pani psycholog bardzo wyrozumiała, empatyczna, a zarazem konkretna, potrafiąca wyjaśnić wiele rzeczy, które dzieją się wokół nas. Wizyty z męczarni (ze względu na mój stan) po jakimś czasie przerodziły się w przyjemne spotkania, które bardzo pomogły mi się otrząsnąć. Z ciężkiej depresji, dzięki zaangażowaniu Pani doktor, udało mi się całkowicie wydostać z tego stanu. Pomimo dużej ilości pacjentów, Pani psycholog bardzo angażuje się w problem każdej osoby, nie raz zaskoczy was swoją pamięcią co do różnych szczegółów :)
Dziękuję i polecam wszystkim, którzy zmagają się z różnymi stanami czy też zwyczajnie potrzebują osoby, której można opowiedzieć swoją historię i zrozumieć samego siebie.

W momencie gdy trafiłam do Pani Iwonki byłam w piątym miesiącu ciąży. Czas, który powinien być jednym z najpiękniejszych w życiu okazał się najtrudniejszym. Ciąża i wizja ogromnej zmiany w życiu jaką są narodziny dziecka wyzwolila wszystkie demony i traumy z przeszłości. Byłam wrakiem człowieka. Myśli natretne, lęki i depresja nie odpuszczaly ani na chwilę. Szczególne cierpienie sprawiały mi myśli dotyczące krzywdzenia czy wyzywania dziecka. Postanowiłam jednak z tym walczyć. Dzięki Pani Iwonce wygrałam tą walkę. Dzisiaj jestem szczęśliwą osobą, która znowu cieszy się życiem bez jakichkolwiek natrectw. Polecam terapię u Pani doktor w stu procentach. Tak, dobrej, wrażliwej i profesjonalnej lekarki nigdzie indziej nie znajdziecie!!!

Mogłabym się tutaj rozpisywać, ale najważniejsze w tej historii wydarzyło się w styczniu 2017. Wtedy własnie po raz pierwszy pojawiłam się w gabinecie pani Doktor, od tego momentu, zmieniło się moje życie. Każdy ktoś chciałbym prawdziwie skosztować i poznać swoje życie, niech wybierze się we wspólną drogę zmiany z panią Doktor :) Szczerze polecam i za wszystko dziękuję! :) Życie jest piękne!

Niesamowita osobowość, kobieta Anioł, przepełniona empatia i zrozumieniem dla każdej sprawy. W dzisiejszych czasach rzadko spotyka się z taką serdecznością i ludzkim podejściem do drugiego człowieka. Nam się udało, gdyż Pani dr Iwona Kubiak to nie tylko wspaniały profesjonalista ale przede wszystkim cudowny człowiek dla którego nieszczęście innych nie zostaje bez pomocy. W nieszczęściu nie musimy być sami, wystarczy zapukać do właściwych drzwi, a gabinet Pani dr Iwony Kubiak to właśnie ten adres. Polecamy na 1000%. Pozdrawiamy serdecznie Andrzej , Edyta i Gabrysia😄