prof. dr hab. n. med. Jerzy Sadowskiprof. dr hab. n. med. Jerzy Sadowski - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Jerzy Sadowski

Chirurg ogólny, Kardiochirurg, Transplantolog

Maksyma życiowa:

Maksyma życiowa:

Myślę, że kardiochirurg jest przez całe swoje dorosłe życie przede wszystkim lekarzem. Dlatego moją życiową dewizą była zawsze filozofia: co masz zrobić jutro – zrób dziś, a jutro zostaw na realizację marzeń. Taka postawa dawała mi możliwość “wyżycia się” w zawodzie i rzetelne jego wykonywanie, pełne zaangażowanie w to, co świadomie przed laty wybrałem, a jednocześnie pozwalała mi na zachowanie siebie, czas na poszukiwanie i rozwój oraz wiarę w odnalezienie pełni szczęścia również prywatnie.

WYKSZTAŁCENIE:
- Specjalizacja: Specjalista Chirurgii Ogólnej I stopnia, 1973 r.
- Specjalizacja: Specjalista Chirurgii Ogólnej II stopnia, 1979 r.
- Specjalizacja: Specjalista Kardiochirurg, 1991 r.
- Tytuł: Doctor Honoris Causa, 2005 r.

PEŁNIONE FUNKCJE

- Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum, Instytut Kardiologii – były v-ce Dyrektor
- Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum, Instytut Kardiologii – były Dyrektor
- Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Oddział Kardiochirurgii – Ordynator do 2015 r
- Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii CM UJ – Kierownik Kliniki do 2015 r.
- Klub Młodych Kardiochirurgów Polskich (obecnie Klub Chirurgów Serca) – Założyciel klubu, były Prezes
- Senacka Komisja UJ ds. Odznaczeń i Nagród, od 1999 r. – zastępca członka
- Komisja ds. Integracji Europejskiej CM UJ, od 1999 r. – członek komisji
- Konsultant Regionalny w dziedzinie transplantologii klinicznej dla obszaru województwa małopolskiego powołany przez Ministra
- Zdrowia i Opieki Społecznej, 1999 – 2002 r.
- Komitet Badań Naukowych, 2000 – 2002 r. – członek sekcji
- Konsultant Regionalny w dziedzinie kardiochirurgii dla obszaru województwa małopolskiego i świętokrzyskiego, 2002 r.
- Zespół ekspertów do opracowania programu specjalizacji w zakresie kardiochirurgii powołany przez Ministra Zdrowia, 2002 r. – członek zespołu
- Rada Konsultacyjna ds. Ochrony Zdrowia powołana przez Wojewodę Małopolskiego – 2002 r.
- Stała Komisja Rektorska ds. Klinicznych powołana przez Rektora UJ, 2002 r.
- Pełnomocnik Rektora UJ do współpracy z gminą i miastem Zakopane
- Lion’s Club International Kraków – Stare Miasto – członek charytatywny

STAŻE ZAWODOWE

- Klinika Torako-Kardiochirurgii Uniwersytetu im. H.Heine w Dusseldorfie (Niemcy pod kierunkiem prof. dr Wolfganga Bircksa); 1983 – 1984 r.
- Klinika Kardiochirurgii Uniwersytetu Erlagen (Niemcy)
- Deutsches Herzzentrum Berlin (Niemcy)
- Herzzentrum Nordrhein-Westfalen Uniwersytetu Bochum w Bad Oeynhausen (Niemcy) – kierownik prof. dr R.Körfer;
Herz – und Gefäßchirurgische Klinik w Bad Neustadt (Niemcy) – kierownik prof. dr R. Hacker
- Inne staże w Hamburgu, Duisburgu, Mediolanie, Kalifornii

- Polskie Towarzystwo Kardio-torakochirurgów – v-ce prezes
- European Association for Cardio-Thoracic Surgery

OTRZYMANE NAGRODY, WYRÓŻNIENIA I ODZNACZENIA:

- Minister Zdrowia i Opieki Społecznej, nagroda indywidualna
Złoty Krzyż Zasługi, Kraków, 1990 r.
- Jubileuszowa Nagroda Rektora za 25 lat pracy, Kraków, 1994 r.
- Srebrny medal “Kraków 2000”, indywidualna nagroda Prezydenta Miasta Krakowa
- Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, 2001 r.
- Nagroda indywidualna miasta Lwowa 2004 r. za osobisty wkład i zaangażowanie w rozwój lwowskiej kardiochirurgii
- Nagroda zespołowa Im. Prof. Zbigniewa Religi dla Prof. Jerzego Sadowskiego za innowacyjną działalność naukowo-wdrożeniową w medycynie sercowo-naczyniowej, 2016 r.
- Uhonorowanie Profesora Jerzego Sadowskiego przez Stowarzyszenie „Metalowych Serc” z Przemyśla, 2017
- Powołanie Profesora Jerzego Sadowskiego Przez Ministra Zdrowia do Rady Naukowej Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, 2017
- Nadanie tytułu honorowego członkostwa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego , 2017

To wspaniały cudowny lekarz, który 12 lat temu uratował mojej mamie życie. To był bardzo trudny dla mnie czas ale dzięki niemu wszystko przebiegło pomyślnie. Dziękuję Panie Profesorze i wszystkim gorąco polecam.

Wspaniały człowiek,miałem 5% szansy na przeżycie i on mi je uratował. Dzięki niemu żyję. To najwyższej klasy specjalista. To nie tylko lekarz, ale też i umiejętny psycholog. Zawsze mówi prawdę. Maciej Kozłowski

Maciej Kozłowski

Wspaniały lekarz i cudowny CZŁOWIEK! Polecam wszystkim, którzy w jakimś momencie zaczną zmagać się choroba serca. Prof. sadowski jest specjalistą najwyższej rangi!

Wspaniały lekarz i cudowny CZŁOWIEK!

Niesamowity lekarz i dodatkowo nowoczesny i wyjatkowo zdolny!!!

Niesamowity lekarz i dodatkowo nowoczesny i wyjatkowo zdolny!!!

Profesor Jerzy Sadowski jest wybitnym specjalistą,kompetencje i umiejętności perfekcyjne. Bezwzględnie polecam przy operacjach zastawek.

Dziękuję Panie Profesorze,dzięki Pana wspaniałym rękom moje serce pracuje jak nowe.Dal mi Pan komfort zycia o jakim juz nie marzyłam.Dziekuję najserdeczniej jak potrafię Magdalenia Szczepan z Rybnika

Magdalenia Szczepan z Rybnika

Bardzo kompetentny, wsluchujacy sie w narzekania chorego czlowieka, dajacy nadzieje i operujacy NAJNAJNAJtrudniejsze przypadki. Do tego lekarza warto jechac z drugiego konca swiata. dzieki niemu zyje moj brat, jedyny, bo nie mam nikogo wiecej na swiecie. podaje nr do profesora 12 6143203 do kliniki,tez zreszta pieknej i czystej. Jak nie w Polsce.

bardzo mily, sympatyczny lekarz oddany pacjentowi do ostatniej chwili pobytu w szpitalu. polecam wraz z moja rodzina Szpital Jana Pawla w Krakowie:-)

Bardzo dobry kardiochirurg , gorąco polecam ja leczyłam sie u niego prywatnie w Unicardii obok Szpitala Jana PawłaII bardzo miłe i ciepłe przyjecie i troska o pacjenta, rzetelne przekazanie informacji pomimo wysokiej ceny 400zł nie żałuję , że tam byłam on na prawdę ratuje życie..... dla zainteresowanych podaję telefon 12/626 08 08

Profesor przyjmuje także w swojej prywatnej przychodni Unicardia , niestety pierwszorazowa wizyta kosztuje aż 400zł ale było warto gorąco polecam