dr n. med. Kazimierz Cieślikdr n. med. Kazimierz Cieślik - zdjęcie profilowe

dr n. med. Kazimierz Cieślik

Chirurg plastyczny

Całe dorosłe życie doktora było związane z medycyną. Szczegółowe zainteresowania zatoczyły ogromne koło. Po studiach przez 5 lat pracował na oddziale wewnętrznym szpitala. Później przez 17 lat pracował w III Klinice Chirurgii Ogólnej. Ambicją było ratowanie życia i zdrowia pacjentów. Dlatego ambicjonalnie leczyłem trudne rany, olbrzymie przepukliny brzuszne czy oparzenia.

W roku 1994 podjąłem się trudu organizacji Oddziału Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Po 20 latach pracy w szpitalu przeszedłem na emeryturę. od tego czasu poświęciłem się pracy w Ośrodku Terapii Fagowej Instytutut Immunologii i Medycyny Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk - Filia w Krakowie. Terapia fagami jest jedyną alternatywą dla coraz bardziej nieskutecznej antybiotykoterapii. Setki tysięcy ludzi każdego roku ginie na świecie z powodu braku wrażliwości na antybiotyki przewlekłego zakażenia bakteryjnego. Ponadto antybiotyki wnikają do komórek ludzkich i uszkadzają je. Fagoterapia wykorzystuje wirusy, które nie wnikają, a tym samym nie uszkadzają komórek ludzkich natomiast wnikają i niszczą komórki bakteryjne.

Oprócz OTF pracuję w firmie CAMI wykonując ambulatoryjne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, ogólnej i onkologicznej. W czasie pracy coraz częściej wykorzystuję osiągnięcia medycyny regeneracyjnej, która dzięki zastosowaniu komórek macierzystych i osocza bogatopłytkowego jest w stanie odbudować starzejące się i niewydolne z powodu zmian zwyrodnieniowych komórki tkankowe ludzkiego organizmu.

Szkolenia:

- 1972-1973 – Szpital Kolejowy w Krakowie – staż lekarski
- 1973-1977 – Szpital przy WZZK w Krakowie – młodszy asystent – specjalizacja w zakresie
chirurgii ogólnej
- 1977-1994 – III Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej w Krakowie,
- 1977-1982 – specjalizacja z zakresu chirurgii plastycznej
- 1977-1981 – asystent, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
- 1982-1984 – starszy asystent, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
- 1984-1994 – adiunkt, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
- 1995-2014 – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie – ordynator
Oddziału Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej
- 1995 - i nadal - Profesor Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie – Wydział
Kosmetologii

Wynalazki i patenty:

„Biotechnologiczny opatrunek do leczenia ran oparzeniowych, sposób wykonania opatrunku
biotechnologicznego do leczenia ran oparzeniowych i sposób zastosowania opatrunku
biotechnologicznego do leczenia ran oparzeniowych” – Nr rej.: P.404878; Urząd Patentowy
Rzeczypospolitej Polskiej, Warszawa 2013-07-27

Pozostałe informacje:

- organizacja i współorganizacja 16 zjazdów naukowych oraz szkoleń dla lekarzy;
- 49 prac ogłoszonych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych,
- 71 referatów wygłoszonych na kongresach naukowych.
- liczne wywiady popularno-naukowe dla czasopism, radia i telewizji z zakresu chirurgii plastycznej i
postępu w leczeniu oparzeń.
- Konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii plastycznej, od 1999 – 2014 r.
- Członek kolegium redakcyjnego Magazynu Naukowego „Leczenie Ran” [SSN 1733-4301] - od
2004 i nadal.

Bardzo Mily lekarza ktory dokonal liposukcji. Profesjonalne podejscie i dobra cena. Polecam. Mam zamiar udac sie na zabieg powiekszenia piersi.

Wspaniałe indywidualne podejście do pacjenta z myślą o całościowym wpływie na organizm. Dopiero po wizycie u pana doktora Kazimieraz Cieślika po zabiegu PRP kolana odczułam znaczną poprawę przy nie dużym koszcie zabiegu. W przeciwieństwie do innych lekarzy pan doktor myśli jak pomóc, a nie zamaskować objawy sterydami i przeciwbólowymi które obojętne dla organizmu nie są. Szczerze polecam.