dr hab. n. med.

ul. Promienista 98
52,3908916,874919tel. 60 7185327, 663280464

x x x Od 16:00 Do 20:00 x x x

Wykonywane zabiegi:
- Pełnoprofilowa chirurgia gruczołu piersiowego i skóry,
- chirurgia przełyku, żołądka, trzustki i wątroby (w tym termoablacje najnowszym sprzętem do termoablacji tzw. Mikrofalowej),
- chirurgia jelita grubego i odbytnicy

Znajomość języków obcych:
- Język angielski
- Język niemiecki

Publikacje
Ogólna liczba prac: 328

Liczba prac z podziałem na typ publikacji:
• PRZ polski referat zjazdowy: 98
• PE praca o charakterze edytorskim, redakcja czasopisma itp.: 1
• PGZ polski głos w dyskusji (praca związana ze zjazdami lub konferencjami): 1
• PD polska rozprawa doktorska: 1

Nagrody i wyróżnienia

1. I nagroda na Ogólnopolskim Kongresie Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy, Poznań 2000 za pracę pt: „Ocena zmian miąższu płucnego po podaniu dotchawicznym preparatu Exosurf zwierzętom dorosłym” autorstwa D. Murawa, D. Zielonka.
2. Wyróżnienie na 18 Europejskim Kongresie Patologów, Berlin 2001 za pracę pt: „The influence of exogenous surfactants (exosurf and survanta) on lung tissue of adult animals” autorstwa W. Biczysko, A. Marszałek, M. Wąsowicz, D. Murawa, E. Florek.
3. Wyróżnienie na dyplomatorium przez zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego za działalność naukową w okresie studiów, 17 listopada 2001.
4. List Gratulacyjny JM Rektora AM w Poznaniu za wkład w rozwój studenckiego ruchu naukowego, 16 październik 2001.
5. I nagroda na Międzynarodowym Kongresie Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy, Poznań 2002 za pracę pt: „Surgical conservative treatment of breast cancer in the GreatPoland Cancer Center” autorstwa W. Popowicz, D. Murawa, Ł. Drzewiecki (sesja onkologiczno – hematologiczna).
6. I nagroda na Międzynarodowym Kongresie Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy, Poznań 2002 za pracę pt: „Efficiency of selected hand antiseptics in surgical hand desinfection” autorstwa K. Matuska, M. Moulis, D. Murawa (sesja farmakologiczna).
7. Wyróżnienie w konkursie na najlepszy plakat na VIII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Ustka 2002.
8. I nagroda za najlepszy plakat na IX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Kielce 2003.
9. Wyróżnienie pracy doktorskiej pt: „Odległa ocena jakości życia chorych po całkowitej resekcji żołądka z powodu raka z uwzględnieniem zmian morfologicznych okolicy zespolenia przełykowo-jelitowego”, Poznań 2004.
10. Nagroda Rektorska III stopnia za rok akademicki 2003-2004.
11. Medal młodego pozytywisty przyznany przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego 2008
12. Nagroda naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej za rok 2012

Edukacja
2011 r. Stypendium przyznane przez Europejskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej na pobyt w Klinice Chirurgii Bremen Mitte, Brema, Niemcy (kierownik prof. Th. Lehnert); od czerwca 2011 do sierpnia 2011
2006 r. Stypendium Ernesta von Leydena przyznane przez Berliner Krebsgesellschaft na roczny pobyt w Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Charite w Berlinie (kierownik Prof. PM Schlag), od 23 maja 2005 roku do 22 maja 2006 roku.
2006 r. Stypendium doktoranckie przy II Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń Akademii Medycznej w Poznaniu na okres 01.10.2002 do 30.09.2006 (zakończone przed czasem z uwagi na obronę doktoratu dnia 11.03.2004).
2004 r. Stypendium Berlińskiego Towarzystwa Chirurgicznego (Berliner Chirurgische Gesellschaft); warsztaty chirurgiczne, Berlin, Niemcy, luty 2004.
2004 r. Studium Doktoranckie w II Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń Akademii Medycznej w Poznaniu
2003 r. Stypendium Uniwersyteckiego Centrum Medycznego Vaudois w Lozannie; warsztaty dotyczące badań węzła wartowniczego, Laussanne, Szwajcaria, grudzień 2003.
2002 r. nadal Starszy asystent; I Oddział Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu
2002 r. Staż podyplomowy w Szpitalu im. Franciszka Raszei w Poznaniu
2001 r. Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
1994 r. VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Leczone choroby
  • raki trzustki, przełyku, żołądka i jelita grubego
  • przerzuty do wątroby
4.6/5
Średnia:
4.75
47 opinii

porządny gość a zarazem wybitny fachowiec polecam wszystkm.takich ludzi jak docent trzeba szukać ze świecą.

Leczy mnie od ponad 2 lat. Inni wcześniej umyli ręce. Najpierw operacja jelita grubego potem dwa razy na wątrobie. W międzyczasie chemioterapia którą Pan docent omówił w lekarzami z chemioterapii i walczył o przyspieszenie terminu. Jestem wdzięczny za wszystko co do tej pory dla mnie zrobił.!!!!!!!!!!!!!!

Zawsze miły i poświęcający czas i uwagę pacjentom. Potrafi stanąć na głowie, żeby pomóc w bardzo ciężkiej sytuacji. Operuje bez zarzutu i robi małe blizny. Polecam.

Profesjonalista. Uprzejmy i miły czego brakuje u większości utytuowanych lekarzy. Jedyny minus to, że ciągle jest zabiegany i zajęty ale tak to już jest jak ktoś jest dobrym lekarzem.

Dr. Dawid Murawa to bardzo kopmpetentny i uprzejmy lekarz, prawdziwy specjalista w swojej dziedzinie. Szczerze go polecam innym pacjentom.

Wspaniały lekarz. Wiele mi pomógł. Operował mnie z powodu przerzutu do wątroby. W badaniach kontrolnych jest wszystko dobrze. Wcześniej 2 innych chirurgów nie chciało mnie operować - to był wyrok. On dał mi nadzieję.

W tym zwaryjowanym świecie spotkać tak wspaniałego człowieka i lekarza, jakim jest Pan docent Dawid Murawa to wielkie szczęście, w jednym momencie zmienia się optyka patrzenia na świat. Kiedy wykryto u mnie raka odbytu - 10.I.2014 r. - Pan doktor zajął się mną kompleksowo. Jestem już dwa tygodnie po pierwszej części operacji, czuję się bardzo dobrze. Panie doktorze dziękuję za wszystko. Z poważaniem pacjent Waldemar Wolski.

Docent Murawa to najwspanialszy lekarz jakiego spotkałam na swej drodze.Jest specjalistą w swojej dziedzinie, ciągle mu mało wiedzy więc poszerza swoje kompetencje.Przeszłam mastektomię, chemioterapię z głową do góry dzięki jego specyficznym przyjaznym usposobieniu.Teraz jestem w trakcie rekonstrukcji piersi oczywiście operował mnie Docent Murawa.Polecam wszystkim tego specjalistę!!!!

Super lekarz - fachowiec. Operował moją żonę z powodu raka odbytnicy. Bardzo szybko doszła do siebie po zabiegu. Pan docent pomógł też załatwić całą diagnostykę i leczenie przed operacją. Dziękuję.

Docent Murawa leczył moją mamę. Rozpoznano u niej raka piersi w dość wczesnym stadium. Mama bardzo chciała zaoszczędzić gruczoł piersiowy. Pan docent wykonał zabieg robiąc plastyczne nacięcia - zabieg radykalny a zarazem pierś wygląda prawie jakby bez operacji. Zastosował też radioterapię śródoperacyjną wg programu który prowadzi wspólnie z lekarzami z Austrii. Dzięki temu mama miała krótszy czas leczenia po operacji w porównaniu do klasycznych metod. Bardzo dziękujemy. Pozdrawiamy

Porzadny czlowiek i dobry lekarz. Operowal mnie z powodu przerzutu do watroby w tym roku. W 2010 mialam raka jelita grubego. Odwiedzilam wczesniej kilku lekarzy chirurgow ale albo niewiele tlumaczyli albo tlumaczyli ze to trudny zabieg i w sumie to niewiadomo. Do dr Murawa trafilam z polecenia znajomej ktora operowal na raka piersi. Dziekuje

Bardzo dobry lekarz,zeby wszyscy byli tacy jak on.Jest miły cierpliwy.

Tragedia ! Nie polecam nikomu. Od chwili wykrycia guza nie potrafi postawić żadnej diagnozy to jest 2 m-ce. Zleca kolejne badania u swoich kolegów również prywatnie, które nadal niczego nie wnoszą do sprawy. Informacje, które uzyskałam u niego można w całości przeczytać w internecie za darmo. Dwa miesiące badań i ani kroku do przodu albo albo. Lepiej do wróżki trzeba się było udać.

Fantastyczny lekarz. Kompetentny i niezwykle cierpliwy, w prosty i zrozumiały sposób wszystko tłumaczy. Swoim podejściem do pacjenta szybko wzbudza zaufanie, a i poczucie humoru nie jest mu obce. Maja

Świetny, kompetentny i młody lekarz! W półtorej tygodnia od diagnozy byłam już po szybkim i bezbolesnym, mało inwazyjnym, nowoczesnym zabiegu. Pełny profesjonalizm ze strony Pana doktora sprawił, że wszystko poszło ekspresowo i w ramach NFZ (!). W Polsce tempo i jakość leczenia wręcz niespotykana!!! Fantastycznie. Pomijam już wspaniałe podejście do pacjenta i szczerą sympatię jaką Dr Murawa wzbudza! Życzę każdemu takiej opieki medycznej! PEŁEN PROFESJONALIZM!!! :)

Pozytywne komentarze to chyba sam sobie Pan dr wpisuje !!! Przyjęcie na Oddział następnego dnia - owszem po wizycie u ojca lub syna. Sam uśmiech i psychologiczne podejście do pacjenta to nie wszystko. W pracy lekarza potrzeba szacunku wobec zespołu , pokory i więcej samokrytycyzmu. Zdecydowanie odradzam !

Zdiagnozowano u mnie raka piersi, chciałam jak najszybciej wyciąć guza i tak trafiłam do dr Murawy. Wspaniały człowiek i lekarz. Wszystko mi wytłumaczył, w ekspresowym tempie zoperował i pokierował na dalsze leczenie. Ciepły człowiek, wzbudza zaufanie i ma poczucie humoru. Sprawił, że przestałam się bać i miałam siłę w sobie aby walczyć z chorobą. Teraz wszystko wskazuje na to, że będę zdrowa. Serdecznie dziękuję. GORĄCO POLECAM !!!

Pan doktor operował mojego raka piersi prawie rok temu. Kiedy zgłosiłam się do niego sprawił, że przyjęto mnie na oddział już następnego dnia! Empatia tego cudownego lekarza zachwyca. Teraz czuję się świetnie, cieszę się pełnią życia. Dziękuję Panie Doktorze!

Świetny lekarz. Byłam poinformowana o czekającym mnie zabiegu. Jestem zadowolona i wdzięczna za operację oszczędzającą piersi. Wspaniały człowiek i lekarz. Dziękuję bardzo

WSPANIAŁY LEKARZ,POŚWIĘCA SIĘ CHOREMU BEZGRANICZNIE,MIŁY ,WESOŁY WZBUDZA ZAUFANIE I DO TEGO BARDZO PRZYSTOJNY!!!

Przychylam się do pozytywnych ocen Dr Murawy. Wspaniały lekarz. Operował dwie osoby z mojej rodziny - żonę z powodu wola tarczycy i siostrę na raka piersi z zastosowaniem śródoperacyjnej radioterapii. W obu sytuacjach kontakt z panem doktorem był super. Wiedzieliśmy o leczeniu wszystko od początku do końca. Pozdrawiam

Wspaniały człowiek. Leczył moją mamę ponad rok temu. Z uwagi na zaawansowanie dr Murawa wykonał wtedy mastektomię z węzłami chłonnymi. Potem pomógł i zorganizował cały proces leczenia po zabiegu - chemioterapia i hormonoterapia. Obecnie chodzimy do niego na kontrole. Jesteśmy bardzo zadowoleni. To super człowiek i ludzki lekarz.

Docent David Murawa to Bardzo dobry lekarz!Ma wyjątkowe podejście do pacjenta!Cierpliwie tłumaczył,wyjaśniał,poświęcał nam dużo czasu podczas każdej wizyty! Wyjątkowy ,wrażliwy człowiek a przede wszystkim BARDZO DOBRY specjalista!Oprócz kompleksowego podejścia do problemu zdrowotnego przekazuje również pacjentowi dużo pozytywnej energii a jakże to również ważne w chorobie!Inni Lekarze powinni brać wzór z Docenta Murawy! Wyjątkowy człowiek o dużym sercu!Zdecydowanie polecam!!

Doc Murawa operował moją mamę na raka jelita grubego. Trafiliśmy do niego przez przypadek z Poradni przyszpitalnej. Naprawdę świetny chirurg, zaangażowany lekarz. Przed leczeniem wyjaśnił wszystkie problemy i opowiedział o zasadach leczenia. Miał dla nas czas, choć widać jak wiele rzeczy i w jakim tempie robi na Oddziale. Operacja bez problemów. Co ważne po uzyskaniu wyników poprowadziła nas dalej kontaktując z lekarzami na chemioterapii. Mamy jak najlepszą ocenę pana Doktora!!

rewelacyjny doktor fachowe leczenie,uprzejmość ponad ludzkie możliwości

Niestety Pan Dr nie spełnił moich oczekiwań, a podczas rozmowy wydawał się bardziej teoretykiem niż lekarzem z doświadczeniem. Nie potrafił wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie moje pytania, co zdecydowanie zniechęciło mnie z powierzania swojego najcenniejszego skarbu jakim jest moje zdrowie w ręce Pana Dr-a. Myślę , że sama wyuczona uprzejmość to raczej za mało na dobra opinię. Osobiście odradzam.

Mało kompetentny lekarz. Raczej biznesmen. Odradzam ale i życzę powodzenia tym, którym rzekomo pomaga... Za młody i ciałem i doświadczeniem na miano porządnego lekarza. Nie wystarczy zaciskać rąk i robić uprzejmej miny ale jest tu potrzeba ogromnej wiedzy, której niestety ten lekarz nie posiada... No przykre ale prawdziwe.

Docent Murawa operował mnie z powodu przerzutu do wątroby. Trafiłam do niego zupełnie przypadkowo skierowana z oddziału chemioterapii. Bardzo się bałam i muszę krótko stwierdzić iż dzięki niemu przeszłam wszystko jeśli można tak powiedzieć gładko. Bardzo dobry człowiek. Dziękuje!

Pan Doktor Murawa operował mnie na raka piersi. Dzięki niemu jestem w programie z użyciem nowoczesnej radioterapii śródoperacyjnej, gdzie kontrolę nad procesem leczenia sprawuje Uniwersytet w Salzburgu. Pan doktor wykonał natomiast zabieg operacyjny techniką zaczerpniętą z chirurgii plastycznej. Efekt doskonały bo pierś wygląda jakby nie była operowana. Poza tym ten lekarz wszystko o chorobie tłumaczy - naprawdę pięknie. Pozdrawiam Pana Doktora, teraz już Docenta.

Do pana doktora trafiłam z polecenia znajomych. Byłam załamana gdy dowiedziałam się o raku piersi po badaniu skriningowym. Pan doktor przyjął mnie i męża w gabinecie gdzie przez ponad pół godziny przedstawił nam problemy i możliwości leczenia. Po 2 tygodniach trafiłam na Oddział gdzie Pan doktor pracuje. Doktor Murawa wykonał zabieg z oszczedzeniem piersi i jednocześnie doskonałym efektem kosmetycznym - blizna dookoła otoczki jest praktycznie niewidoczna. Dzięki radioterapii śródoperacyjnej skrócił się czas mojego leczenia po chirurgii. Czuję się świetnie i wyniki też są dobre. Dzięki.

Mąż był operowany miesiąc temu przez Pana Doktora Murawę. Miał raka odbytnicy. Trafiliśmy do Pana Doktora z polecenia lekarza z naszego szpitala powiatowego. Doktor Murawa uzupełnił diagnostykę dzięki czemu mąż najpierw otrzymał radioterapię a dopiero potem był operowany. Wcześniej lekarz u nas w Kościanie mówił iż jest duże ryzyko stomii. Doktor Murawa wykonał operację bez robienia stomii a w wyniku histopatologicznym jest pełna radykalność zabiegu. Jesteśmy bardzo wdzięczni i zadowoleni.

Do Pana doktora trafiliśmy z polecenia innego lekarza. U mojej mamy rozpoznano raka żołądka o wysokim stopniu zaawansowania w badaniach. Okazało się iż możliwości leczenia w Polsce są mniejsze niż w krajach Europy Zachodniej przy tzw ograniczonym rozsiewie do otrzewnej. Pan Doktor dzięki swoim kontaktom zagranicznym skierował nas do swojego kolegi do Berlina. Obecnie moja mama jest po operacji z zastosowaniem tzw HIPEC czyli chemioterapii dootrzewnowej. Czuje się dobrze. Choć szanse na pełne wyleczenie są małe to lekarze mówią o wydłużeniu życia w dobrym komforcie. Dziękujemy Panu Doktorowi Murawie za pomoc.

Bardzo dobry fachowiec.Miły,sympatyczny,cierpliwy.Zawsze znalazł czas dla każdego pacjenta aby porozmawiać,odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące dolegliwości każdego chorego.Polecam jako człowieka,lekarza-więcej takich specjalistów.

Świetny chirurg, kompetentny, który potrafi zrobić zabieg kosmetycznie (jeżeli oczywiście jest to możliwe). Gorąco polecam...

dr Dawid Murawa ...napiszę w skrócie jest super pod każdym możliwym względem. Gdyby wszyscy lekarze na świecie byli tacy jak on świat byłby idealny. Po prostu nie da się tego wyrazić w słowach. Mam nadzieję że swoim zaangażowaniem, dobrociom serca, .... zarazi innych lekarzy. Choć uważam że całe Wielkopolskie Centrum Onkologii (oddział leczący raka piersi) jest świetny! DUŻY POZYTYW

Pan Doktor Dawid jest znakomitym chirurgiem ! będąc pod jego opięka widzialem jego podejscie do problemow wszystkich pacjentow tak samo ale do kazdego problemu z osobna, mialem doczynienia z wieloma lekarzami lecz tego polecił bym z calym szacunkiem wszystkim ! gdyby wszyscy byli tacy jak On nasz kraj i leczenie zmienilo by sie diametralnie. moim problemem była. TORBIEL WŁOSOWA w okolicy krzyżowej doktor Murawa podjął się tej operacji a było to już odnowienie tego po pół roku ktorą operował inny lekarz...... Doktor Murawa wykonał to metodą płatem Limberga z sąsiedztwa po tej metodzie dochodziłem do siebie bardzo krótko, nie odczuwalem zadnych bolow niz po normalnej metodzie standartowej. Polecam to wszystkim pacjentom ktorzy tez mieli z tym problem. sam proces leczenie w szpitalu trwał 5 dni natomiast w domu po kilku dniach mogłem juz normalnie funkcjonować. Jeszcze raz GORĄCO POLECAM !!!

Z jednej strony kompetentny, świetny specjalista, z drugiej - dobry, wyrozumiały, wspaniały człowiek.BARDZO, BARDZO DZIĘKUJĘ PANIE DOKTORZE!

13 września 2011 roku Pan Doktor Dawid Murawa operował moją mamę-rak skóry podstawnokomórkowy twarzy.Operacja trwała długo i była skomplikowana,dziś jest już dobrze,rany się goją.Nie wyobrażamy sobie,aby mamę operował ktoś inny!!!Doktor Dawid Murawa jest najlepszy w swoim rodzaju,jest doskonałym chirurgiem i wyjątkowym,wrażliwym człowiekiem.Dziękujemy z całego serca.

Dr Dawid Murawa był w zespole lekarzy, którzy wykonywali mi zabieg usunięcia dwunastnicy, części żołądka i trzustki. Konkretny, rzeczowy, uprzejmy. Poświęca pacjentowi maksimum czasu, wyczerpująco wyjaśniając przebieg leczenia. Oby było jak najwięcej takich specjalistów jak dr Murawa, zwłaszcza w szpitalach onkologicznych, gdzie trafiają ludzie, którzy stracili grunt pod nogami i nadzieję na jakąkolwiek przyszłość. Pozdrawiam!!!

Znakomity lekarz, operował moją mamę 4 lata temu i teraz jest pod Jego opieką. Bardzo uprzejmy, poświęca dużo czasu, tłumaczy wszystko, rozwiewa wątpliwości i podnosi na duchu. Polecam wszystkim Pana Doktora.

Pan Doktor Dawid Murawa to profesjonalista w pełnym tego słowa znaczeniu. Profesjonalne i przede wszystkim ludzkie podejście do pacjenta; profesjonalna obsługa i wykonanie zabiegu; rzetelna informacja o planowanym przebiegu leczenia; wysoka kultura osobista. Polecam wszystkim - w rękach dr Murawy możecie czuć się bezpieczni. Pozdrawiam Pana Doktora. Ania

Godny polecenia! Najlepszy lekarz u jakiego dotąd byłam! Konkretny,miły,uśmiechnięty i bardzo pozytywny - co niewątpliwie pomaga przejśc przez "etapy różnych dolegliwości" Pomógł mi.

cudowny,wspaniały,miły, uśmiechnięty jestem pod wielkim wrażeniem,ze w dzisiejszych czasach jest taki młody lekarz.Jestem Mu bardzo wdzięczna za opiekę.

Świetny specjalista, spełnił moje oczekiwania w 100%.

Sama uprzejmość nie wystarczy, jak również skupianie się wyłącznie na działce chirurgiczno-onkologicznej. Trochę za mało "holistycznego" spojrzenia na pacjenta. "A diabeł tkwi w szczegółach" Pozdrawiam .

Profesjonalista. Zasypywałam pytaniami i wątpliwościami. Cierpliwie tłumaczył, wyjaśniał, zapewniał. Pomaga spokojnie przejśc pzrez etapy choroby. Goraco polecam!

Najlepszy lekarz z jakim miałem do tej pory do czynienia,wyjątkowe podejście do pacjenta,super-kompetentny,wysoka kultura osobista,bardzo komunikatywny,uratował mi życie-cudowny młody człowiek!!!

Wystaw opinię
    Musisz podać wszystkie oceny