dr n. med. Ryszard Kamiński

Psycholog, Psychoterapeuta

Zawdzięczam Doktorowi zmianę życia na lepsze. Jestem ogromnie wdzięczna. Mimo pracy z " opornym pacjentem" Doktor przeprowadził mnie przez meandry emocji, żali, pomógł nazwać nieznane. Przepracować nie przepracowane. Psychoterapia to nie glaskanie po główce, tylko ciężka praca nad sobą i na wlasnych emocjach i nie zawsze jest różowo. Polecam z calego serca i rozumu Pana Doktora Kamińskiego.

Polecam z calego serca i rozumu Pana Doktora Kamińskiego.

Dlaczego pana profil znajduje się na profilu dla lekarzy ? Mnie osobiście to wprowadziło w błąd. Afiszuje się Pan tytułem dr co nie jest jednoznaczne z byciem lekarzem !! Wiec pobyt na stronie dla lekarzy jest uczciwy ?

W pewnym momencie zycia znalazlam sie na zakrecie...i to nie byle jakim.Wszystko mi sie pomieszalo, a wstajac z rana pierwsza mysl jaka sobie zadawalam byla"I ZNOW SIE ZACZAL KOSZMAR, PRZYSZEDL KOLEJNY DZIEN"Dni przepelnione lekiem i to poczucie odosobnienia, nierealnosci towarzyszyly mi na kazdym kroku.Dzieki Panu Ryszardowi po okolo roku wspolpracy moje zycie nabralo sensu i jest takie jak byc powinno-czyli normalne.Teraz wstajac z rana mysle sobie"JAKI PIEKNY DZIEN" i co bardzo wazne- wiecej sie nie boje!Pan Ryszard to wyjatkowy czlowiek...Dziekuje z calego serca-choc wiem ze to malo...

Zbyt przystojny,ciezko sie skupic. Zbyt madry,co sprawia,ze ja nie jestem madra wystarczajaco. Poza tym rewelacja. Kompetentny i godny polecenia. Warto.pomoz sobie i wybierz sie na przejazdzke swojego zycia.

kaminski to jest osoba ktora doprowadzi do szału i wtedy chciałbyś go udusić jak kaczke ale za chwile tesknisz za nim za jego niby obojetnoscią jest nie samowity bardzo dużo mi pomógł DUŻY SZACUNEK BARBARA

To nie były "zwykłe pogaduszki", o których się szybko zapomina. Każda sesja wymagała szczerości, głębokich przemyśleń,wniosków, wyborów (to jest najtrudniejsze, ale konieczne). Żal jest kończyć spotkania z osobą, która pomaga, uświadamia, zaciekawia. Poprzez odpowiedni dobór porównań, odwołań, sugestii, czasami wzbudzania poczucia wstydu Pan doktor zmotywował mnie do zmiany własnego zachowania, a przez to rozwiązania w dużym stopniu trapiących mnie problemów, żalów, które zbyt długo pielęgnowane odbierały mi radość życia, rodziły strach. Teraz wracam do siebie i nie dopuszczam myśli, że mogłabym zrobić krok w tył. Zadowolenie z efektów pracy dodaje sił i chęci na kolejne chwile. Dziękuję Panu doktorowi za okazaną cierpliwość, poczucie humoru, życzliwość, atmosferę spotkań oraz wrażliwość.

Jak ktoś liczy na karetkę pogotowia co pomoże po 1, 2 wizytach to ... nie tu:) jeśli ktoś liczy na "przytulenie" to również nie tu... Wymagający człowiek, wymagająca terapia - zarówno czasu, automotywacji i pracy nad sobą ... efekty ciągle mnie zaskakują.

Jest bardzo konkretny, bez zbędnych słów i nic nie wnoszących pogadanek. Jeżeli ktoś idzie z myślą, że będzie go głaskał po główce, to nie ten rodzaj pomocy. Zadaje pytania, a dzięki odpowiedziom pacjent sam dochodzi do pewnych wniosków - przynajmniej u mnie tak było. Na początku trochę głupio ryczeć w jego obecności, gdy on niewzruszony przeszywa wzrokiem, ale i z tym można się oswoić :). Nie naciąga. Gdy mi się wydawało, że nadal powinnam korzystać z pomocy, dr sam zaproponował, abyśmy zakończyli terapię i miał rację, a mógł mi wyznaczać kolejne wizyty... a ja bym płaciła, bo bezpiecznie się u niego czułam. Dobrze wiedzieć, że w razie co jest do kogo zwrócić się o pomoc. Polecam!!!

Pierwsza wizyta nie była dla mnie miła z dwóch powodów: szorstkości Pana Kamińskiego i mojego użalania się na sobą przez 45 minut. Myślałam wtedy, że nie dam rady rozpocząć terapii. Byłam w zbyt ciężkim stanie... Dzięki namowie córki umówiłam się na następną wizytę. Potem sama z siebie zapisałam się na następną i następną. Wchodziłam do gabinetu rozchwiana emocjonalnie, przygnębiona i zagubiona. Wychodziłam uskrzydlona i z nadzieją,że jednak można żyć pełnią szczęścia. Zaczęłam rozumieć, że to jak spędzę resztę życia zależy tylko ode mnie.Podczas wizyt Pan Kamiński był skupiony na słuchaniu, analizował moje zachowanie, tłumaczył przyczyny.Przy tym niesamowicie kompetentny,zaangażowany,z ogromna wiedzą i intuicją.Tłumaczył metodę terapii, podchodził kompleksowo do problemu, wzbudzał zaufanie. Moje emocje zostały nazwane i zaczynałam rozumieć, skąd tyle goryczy w moim życiu. Jest to jednak terapeuta, z którym trzeba współpracować. Wtedy sukces gwarantowany. Polecam tego psychoterapeutę z całego serca i dziękuję za zmianę mojego życia.

Terapia długa aczkolwiek owocna. Doktor Kamiński -pracowity,rzetelny,nie z gatunku "płacisz mi to ja ci będę słodził".Praca na zasadzie:albo pracujemy razem albo do widzenia. Jak ktoś nie ma ochoty na pracę nad sobą a na zwykłe pogawędki-odradzam. TYM,którzy naprawdę chcą poprawić jakość swojego życia,którym jakiś kamyk w bucie ugrzązł , uwiera i nijak go sami wyciągnąć nie potrafią -POLECAM. I być może rozczaruje Przedmówcę-nie jestem lekarzem.

Terapia długa aczkolwiek owocna.
Jak ktoś nie ma ochoty na pracę nad sobą a na zwykłe pogawędki-odradzam.
I być może rozczaruje Przedmówcę-nie jestem lekarzem.