mgr Patrycja Kuleszamgr Patrycja Kulesza - zdjęcie profilowe

mgr Patrycja Kulesza

Seksuolog, Psychoterapeuta

Nazywam się Patrycja Kulesza, jestem psychologiem, seksuologiem oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, uzyskując tytuł magistra oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w zakresie seksuologii klinicznej. Swoją edukację kontynuowałam w ramach rocznego kursu „Terapii par i małżeństw” w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid w Krakowie atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Obecnie jestem w trakcie 4 – letniego całościowego kursu psychoterapii systemowo – psychodynamicznego w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Uzupełniam też swoje wykształcenie o szkolenie dotyczące technik CBT w pracy z osobami dorosłymi w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej.

W ramach pomocy udzielam konsultacji psychologicznych oraz seksuologicznych indywidualnych, jak i dla par. Zajmuję się poprawą jakości życia seksualnego, pracując też w dużej mierze nad komunikacją i innymi trudnościami, z którymi borykają się partnerzy. Pomagam odkrywać to co w indywidualnej seksualności może być przyjemne, zwracając uwagę też na pracę z ciałem. Ponadto wspieram osoby, które mają trudności z coming-outem, zaakceptowaniem lub określeniem swojej tożsamości seksualnej, jak i stresem mniejszościowym osób LGBT+. W swojej praktyce kieruje się ideą pozytywnej seksualności.

Jeżeli borykasz się z trudnością w znalezieniu partner_a, rozstaniem, kryzysem, problemem z bliskością, obniżonym nastrojem, obniżonym poczuciem wartości lub pewnością siebie. Chcesz przyjrzeć się swoim emocjom, jak radzić sobie ze stresem/lękiem czy też asertywnością, perfekcjonizmem to nasze wspólne spotkania mogą dać do tego przestrzeń.

Celem konsultacji/psychoterapii jest rozwiązanie zgłoszonego problemu poprzez ustalenie wstępnych hipotez powstałych trudności, dopasowanie najlepszej metody pomocy, skierowanie do innych specjalistów/lekarzy (jeżeli jest taka potrzeba), wsparcie psychologiczne oraz edukacja seksualna. W kontakcie z drugą osobą staram się stworzyć komfortową przestrzeń, pozbawioną oceny, wiedząc jak trudno jest dzielić się swoimi trudnościami w sferze seksualnej i nie tylko. W rozmowie kieruje się etyką, tolerancją i otwartością. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Ambulatorium Terapii Rodzin, w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzicom w Krakowie, Krakowskim Instytucie Psychoterapii oraz Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Aktualnie pracuję jako psycholog – seksuolog, psychoterapeutka w krakowskich poradniach.

Szczerze polecam. Cudowne podejście do pacjenta ze strony Pani Patrycji. Dokładnie słucha i udziela cennych wskazówek. Jestem wdzięczna za profesjonalizm i zaangażowanie. W gabinecie panuje bardzo przyjazna atmosfera i zrozumienie. Bardzo dziękuje!