dr hab. n. med. Paweł Bugajskidr hab. n. med. Paweł Bugajski - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Paweł Bugajski

Kardiochirurg

Jestem kardiochirurgiem z 32 letnim doświadczeniem, ordynatorem oddziału kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia, pomagam w podjęciu decyzji o leczeniu operacyjnym lub angioplastyce, operuję bypassy,wady zastawek serca także metodami miniinwazyjnymi, tętniaki aorty i serca oraz wady wrodzone u dorosłych.

Doznałem lekkiego zawału w Olsztynie, który zakończył się po koronarografii wstawieniem stentu. Po powrocie do Poznania wraz z koronarografią, zwróciłem się o konsultację do dr Pawła Bugajskiego. "Wyrok": wstawienie trzech by-passów przy zatrzymaniu akcji serca. Dla człowieka, który rzadko korzysta z służby zdrowia, taka wiadomość, delikatnie ujmując zmusza do zastanowienia. Jednak wszystkie moje rozterki, zostały w rzeczowy i wyczerpujący sposób wyjaśnione przez dr Bugajskiego. Sama operacja przebiegła dla mnie z dużym zaskoczeniem. W trzeciej dobie, już zajęły się mną Panie rehabilitantki i postawiły do pionu. Wypisany ze szpitala zostałem w ...

Sama operacja przebiegła dla mnie z dużym zaskoczeniem. W trzeciej dobie, już zajęły się mną Panie rehabilitantki i postawiły do pionu. Wypisany ze szpitala zostałem w 10 dobie.
Nie chciałbym, aby moja opinia została odebrana przez czytających jako tendencyjna. Proszę mi wierzyć, nie było słabych punktów w pracy całego Oddziału Kardiochirurgii Szpitala na ul.Szwajcarskiej w Poznaniu, którym kieruje dr Paweł Bugajski. Tym samym chciałbym jeszcze raz podziękować dr Bugajskiemu i całemu Zespołowi Oddziału Kardiochirurgii.
Nikomu oczywiście nie życzę problemów ze zdrowiem, czuję się jednak w obowiązku zamieścić tę opinię dla osób, które podobnie jak ja mogą mieć rozterki z podjęciem decyzji o operacji. Nie należy szukać wymówek i nie odwlekać decyzji o operacji. Pan dr Bugajski na pewno pomoże.
Serdecznie pozdrawiam dr Pawła Bugajskiego i cały Zespół Oddziału Kardiochirurgicznego. Mirosław Kunc wraz z rodziną z Poznania.

Składam serdecznie podziękowania i ogromne uznanie z całą moją rodziną dla Ordynatora doktora Pana Pawła Bugajskiego za przeprowadzanie skomplikowanej operacji, która przedłużyła moje życie. Wyrażam wdzięczność i wielki szacunek dla P. Ordynatora doktora Bugajskiego pracującego w Szpitalu imienia Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu, jak również jego wspaniałemu personelowi lekarskiemu i pielęgniarskiemu za miłe i odczuwalne zaangażowanie się nad pacjentem.

PO KOLEJNYM ZAWALE (powiedzieć można na własne życzenie ) SZUKAŁEM POMOCY I TAK NAPRAWDĘ RATUNKU ..W SZPITALU W CHEMNITZ GDZIE PO ZAWALE TRAFIŁEM PADŁA DIAGNOZA BAYPASY . PAN DOKTOR PODAŁ MI POMOCNĄ DŁOŃ . ŚWIETNY FACHOWIEC I RZECZOWY . SPOKOJNIE I WYSŁUCHAŁ CO MAM DO POWIEDZENIA PO KONSULTACJACH PRZEKAZAŁ MI INFORMACJĘ CO SIĘ BĘDZIE ZEMNĄ DZIAŁO . PO OPERACJI CODZIENNIE RANO BYŁ U MNIE NA SALI WYPYTYWAŁ O STAN JAK SIĘ CZUJĘ JAK WYGLĄDA RANA PO OPERACJI . TAKA OPIEKA TO MARZENIE W MOJEJ OKOLICY W POBLISKIM SZPITALU . BARDZO POLECAM PANA DOKTORA JEST DOKŁADNY SZCZEGÓŁOWO TŁUMACZY PACJENTOWI JEGO PRZYPADEK CO BĘDZIE MIAŁ ROBIONE W JAKI SPOSÓB . PO ZABIEGU SZCZERE ZAINTERESOWANIE I INFORMACJE . W DNIU WCZORAJSZYM MINEŁO MI 2 MIESIĄCE DO OPERACJI , RAZEM Z ŻONĄ BYŁEM NA KONTROLI U PANA DOKTORA I PONOWNIE FACHOWIEC,RZECZOWE INFORMACJE PRZYSTĘPNIE PRZEKAZANE . BARDZO ZA TO JESTEM WDZIĘCZNY . SZCZERZE POLECAM PANA DOKTORA JEGO PRACA JEST NA W AGĘ ZŁOTA . PIOTR WDZIĘCZNY PACJENT .

Od samego początku wyczuwa się kompetencje oraz fachowość. Stwarza atmosferę poczucia , że jest się w rękach wysokiej klasy specjalistów. Przy tak trudnej operacji nie znikną wszystkie obawy ale ostateczna rozmowa pozwoliła mi upewnić się , że ze strony zespołu operacyjnego zachowane zostaną najwyższe standardy.

Dr Paweł Bugajski to profesjonalista najwyższej klasy. Żadne słowa nie oddadzą wdzięczności za włożony trud i wysiłek w ratowanie mojego zdrowia i życia. Pan doktor Bugajski to nie tylko wspaniały specjalista w swojej dziedzinie, ale również człowiek, rozumiejący pacjenta, jego obawy i strach. Sprawia, że człowiek czuje się bezpieczny. Serdeczne podziękowania za leczenie i opiekę po operacji. Dariusz B. z Kalisz.

Doskonały fachowiec, świetny kontakt telefoniczny i osobisty, w bardzo zrozumiały sposób wytłumaczył na czym polega moja choroba. Zarówno przed operacją jak i po niej regularnie kontrolował mój stan zdrowia za co serdecznie dziękuję. W mojej ocenie doskonały lekarz godny polecenia.

Dwukrotnie w roku 2016 przebywałem na oddziale kardiochirurgii Szpitala Miejskiego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. Musiałem poddać się operacji, najpierw, w styczniu, wszczepienia by-passów, a w lipcu – sztucznej zastawki serca. Chirurg doc. dr Paweł Bugajski miał trudne zadanie. Mój przypadek był bardzo ciężki, gdyż po pierwszej operacji wywiązało się zapalenie wsierdzia, a w konsekwencji uszkodzenie zastawki serca i zator w prawej nodze. Dodatkowym utrudnieniem był mój zaawansowany wiek. Podczas pobytu w szpitalu byłem – w pierwszym i drugim przypadku – otoczony niezwykle staranną opieką zarówno przez docenta Bugajskiego jak ...

Podczas pobytu w szpitalu byłem – w pierwszym i drugim przypadku – otoczony niezwykle staranną opieką zarówno przez docenta Bugajskiego jak i cały zespół lekarski i pielęgniarski profesora Ryszarda Kalawskiego. Jestem przekonany, że oddział kardiochirurgii szpitala przy ulicy Szwajcarskiej bardzo dobrze służy pacjentom i będzie miał możliwości i środki , by ta służba przynosiła pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

Wojciech Jamroziak, Poznań

Bardzo dobry lekarz oraz ogromnie sympatyczny człowiek. Bezpośredni w kontakcie osobistym. Dyskretny i opiekuńczy.Absolutnie godny polecenia.

Wspaniały człowiek, lekarz, nic dodać nic ujać. Operował moją mamę, wszystko poszło jak trzeba, dziękuję mu bardzo za to. Tacy ludzie powinni żyć wiecznie.

Wspaniały człowiek, lekarz, nic dodać nic ujać.
Operował moją mamę, wszystko poszło jak trzeba, dziękuję mu bardzo za to.
Tacy ludzie powinni żyć wiecznie.

Specjalista naprawdę godny polecenia. Z tak fachową obsługą nigdzie jeszcze się nie spotkałam, pełen profesjonalizm. Posiada wspaniałe podejście do pacjenta oraz jego bliskich. Dziękuję za fachowe przeprowadzenie udanej operacji serca mojej Mamy która została jedną z rekordzistek oddziału z powodu tak wielu wykonanych rzeczy na jednym sercu podczas jednej operacji. Z czystym sumieniem polecam Doktora jako świetnego fachowca oraz dobrego człowieka.