dr n. med. Piotr Kanclerzdr n. med. Piotr Kanclerz - zdjęcie profilowe

dr n. med. Piotr Kanclerz

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku z 2006 roku.

- Od 2008 roku pracuje jako asystent w ...

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku z 2006 roku.

- Od 2008 roku pracuje jako asystent w Katedrze i Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (specjalizacja okulistyka)
- Autor licznych publikacji i wystąpień naukowych.
- Nauczyciel akademicki- prowadzi ćwiczenia i wykłady ze studentami ( w tym ze studentami anglojęzycznymi) w Klinice Okulistyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Prowadzi współpracę interdyscyplinarną z innymi zakładami i klinikami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Należy do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Stowarzyszenia Ochrony Wzroku, Sekcji Retinologicznej PTO.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki. Specjalizacja w zakresie okulistyki.

WAŻNE: Aby prawidłowo określić wadę wzroku dziecka konieczne jest podanie kropli rozszerzających źrenicę. Wiąże się to z czasem oczekiwania 45-60 minut.

Jestem dość zabieganą i aktywną zawodowo osobą. Do okulisty wybrałam się w celu dobrania sobie soczewek. Wcześniej niewiele też wiedziałam o nich samych. Pan doktor okazał się specjalistą w tym temacie, opowiedział mi jak mam o nie dbać, jakie są plusy i minusy ich posiadania i dobrał mi odpowiednie. Myślałam, że to będzie szybka wizyta a okazało się ,że to temat rzeka. Pan doktor podarował mi też sporo ulotek na temat użytkowania soczewek, rozwiał wszelkie moje niejasności i obawy na ich temat a poza tym był rzeczowy i chętnie odpowiadał na moje pytania. Z wizyty jestem bardzo zadowolona ,a dobrane soczewki okazały się strzałem w dziesiątkę. Polecam.

Jeszcze w starym roku ( grudzień 2015 ) udało mi się załapać na badanie pola widzenia. Badanie przeprowadzał właśnie pan doktor Kanclerz. To , co mi się podobało podczas tej wizyty, to otwartość doktora i jego podejście do pacjenta. Był sympatyczny , przed badaniem wszystko mi objaśnił jak będzie badanie wyglądało i jaka jest w nim moja rola. Czułam ,że w tej danej chwili jestem najważniejsza i doktor zajmuję się mną najlepiej jak potrafił

Miałam wykonywaną laseroterapię jaskry. Sam zresztą Pan doktor na wcześniejszych wizytach mi ją zalecił, ze względu na moje nadciśnienie oczne. Cały zabieg nie był zbyt długi, ale mimo to w gabinecie mi się trochę zeszło. Mogę więc wypowiedzieć się na temat tej wizyty tylko dobrze. Uważam, że doktor to człowiek serdeczny i ciepły, nawet podczas zakraplania mi kropli do oczu starał się bym czuła się komfortowo. Posiada ogromną wiedzę, którą co najważniejsze wie jak przekazać osobie starszej ( mam 75 lat ) Dla mnie jest to okulista z powołania, zaufałam mu, powierzyłam swój wzrok i nie żałuję.

Byłam u doktora na zwykłych badaniach okulistycznych. Były to badania kontrolne. Trafiłam do przychodni na Bema z polecenia. Pan doktor zbadał mi wzrok bardzo dokładnie, przejrzał moje dotychczasowe badania i szczegółowo przeprowadził ze mną wywiad lekarski. Byłam mile zaskoczona jego podejściem do pacjenta, jego otwartością i zaangażowaniem. Chętnie odpowiada na moje pytania, nie był nimi znudzony, widać ,że posiada ogromną wiedzę. Dodam, że gabinet był dobrze wyposażony i czysty.

Pana doktora spotkałem w Gdańsku, w UCK. Bardzo bałem się tego zabiegu, jednak podejście doktora, jego zaangażowanie i cierpliwość do mnie sprawiła, że byłem o swój wzrok o wiele spokojniejszy. Przed operacją wszystko mi objaśnił i objął wielką troską.Moim zdaniem Pan doktor to człowiek o ogromnych kompetencjach i miłym usposobieniu co zwłaszcza w szpitalach spotyka się bardzo rzadko.

U Pana doktora byłam ze swoim dzieckiem na badaniu okulistycznym wzroku. Mimo iż dziecko początkowo nie bardzo dało się zbadać Pan doktor nie tracił cierpliwości i tak pokierował rozmową że badanie doszło do skutku.Był przy tym bardzo spokojny, opanowany a po badaniu wszystko dokładnie nam wyjaśnił, skierował na dodatkowe badania i udzielił kilku rad. Dziękuję panu doktorowi za okazaną cierpliwość i trafną diagnozę oraz za to,że tak skrupulatnie i dokładnie wszystko mi wytłumaczył używając przy tym prostego, zrozumiałego języka.

Chciałabym tą drogą podziękować Panu doktorowi za wykonany w UCK zabieg usunięcia zmiany na powiece. Wszystko odbyło się profesjonalnie i co było dla mnie ważne- w krótkim terminie. Jestem panikarą i trochę się bałam bo to przecież oko, a nie palec u nogi. Pan doktor jednak wszystko mi dokładnie wyjaśniał i odpowiadał na pytania, a nie zbywał. Przed zabiegiem zlecił dużo badań, przez co czułam się pewniej. Do tego kultura na wysokim poziomie i ujmujący sposób bycia. Polecam i pozdrawiam. Powieka jak nowa :)

Wspaniały Lekarz! Operował mnie w UCK w Gdańsku. Mogę bez przesady napisać, że dzięki Panu widzę i tak jak dawniej mogę cieszyć się życiem i wrócić do dawnej aktywności. Pan Piotr rozwiał moje wątpliwości co do zabiegu, bo przyznam miałam dużo obaw, jak to się wszystko zakończy. Ale jest świetnie. Wykonał przed operacją potrzebne badania. Dziękuję za troskliwą opiekę!

Bardzo skrupulatny,dokładny lekarz z odpowiednim podejściem do dzieci. Poszedłem do niego z synem któremu wcześniej błędnie zdiagnozowano zapalenie spojówek a wyszło, że to coś poważniejszego. Doktor wszystko dokładnie wytlumaczył, zbadał, przepisał nowe leki. Niesamowicie sympatyczny,uśmiechniety. Potrafił zająć dziecko, odwrócić uwagę od badania żeby się nie bało.Dostałem dokładną rozpiskę jak mam wszystko aplikować, w ogóle super lekarz i na kontrolę też wybieram tylko jego. Gabinet dobrze wyposażony.

Dobry specjalista :) Byłam pierwszy raz u Dr. Kanclerza był wyrozumiały, cierpliwy, uważnie mnie wysłuchał i zajął się z wielką troską. Świetne podejście do pacjenta, wysoka kultura osobista. Polecam!