mgr Rafał Rosół

Rehabilitant dziecięcy

Bardzo polecam. Rzetelny, konkretny, rzeczowy a po pewnym czasie bardziej wesoły. Jasno tłumaczy problem. Skupia się na terapii. Stosuje dwie metody Bobat i Vojty. Uczy rodziców jak ćwiczyć, sprawdza jak ćwiczą i to „ma ręce i nogi”. Mam doświadczenie z innego miejsca, jak ćwiczyłam 4 tygodnie to znaczy 4 razy i przerwa świąteczna. Poszłam do P.Rosoła i okazało się że od rehabilitacji nie ma przerwy i dlatego zastosujemy Vojty ponieważ jest systematyczna i nieprzerywalan. Dzisiaj jestem po 8 miesiącach Vojty i z Damianem jest wszystko dobrze. Polecam P.Rafala jak i metodę Vojty.

nie polecam tego lekarza diagnozę postawił ze ma wade postawy i ze rehabilitacja miała by trwac 4 lata nastraszył mnie ze dziecko będzie miało garba i nogi iksy mysle ze przesadził poszłam tylko dlatego ze corka troszkę chodzi do siebie nozkami nie jest to mocno zauważalne pojde jeszcze po opinije do innego lekarza do tego doktora już nie pojde i nie polecam wizyty u niego wyczułam ze tylko kasa się liczy płac i wychodz bo nie mam czasu tak go odebrałam

bardzo miły doświadczony polecam lubię go serdecznie polecam jeśli masz problem przyjmuje on nie tylko dzieci ale także dorosłych

Mój syn urodzony ze wzmorzonym napięciem mieśniowym został skierowany do pana Rosoła przez pediatrę Guzikowskiego, stąd na wstępie otrzymał duży mandat zaufania. Rozpoczęliśmy w 6-7 tygodniu życia (!!!) chodziliśmy na rehabilitację sumiennie przez kilkanaście tygodni, w domu ćwiczyliśmy 4 razy dziennie mimo płaczu dziecka. Mały robił postępy, mimo tego pan mgr cały czas utrzymywał że powinniśmy ćwiczyć do ukończenia roku (140 zł tygodniowo do jego kieszeni). Czasem wizyta trwała 10 minut... szybko szybko 2 ćwiczenia, pieniądze i nastepny pacjent. P. Rosół nie lubił zbyt wielu pytań i jeśłi już to odpowiadał z dużym zniecierpliwiwniem. Z perspektywny czasu uwazam, że jak na tak niewielkie schorzenie była to metoda zbyt drastyczna, niestety rehabilitant poza Vojtą świata nie widzi... i mam wrażnie nie dostosowuje rehabilitacji indywidualnie, kiedy pytałam o NDT to wyśmiał, mimo że też ma do tego uprawnienia. Podsumowując pasjonat Vojty, skoncentrowany na zarabianiu pieniędzy a dzieci to tak przy okazji zupełnie, na pewno nie sa dla Niego najważniejsze.
Krytyka rodziców o której tu ktoś wspominał to standard.

Coś jeszcze chciałam dodać, uśmiecham się jak widzę te wpisy z ocenami 5.0... bo to jakby cytaty z wypowiedzi pana magistra, siedzi na tym forum i sam sobie dopisuje te fantastyczny ochy i achy (tekst że jeżdzi na szkolenia choć nie musi - słyszłam kila razy na wizytach). Pani Rafale to lekko żałosne. Miał Pan ogromny kredyt zaufania którego Pan nie wykorzystał...

Bardzo polecam!! Nasz synek źle prowadzony i źle diagnozowany przez lekarzy z NFZ trafił pod opiekę ww Dr. w 7 miesiącu życia i to dzięki niemu udało się nam uniknąc operacji itd. Cwiczyliśmy systematycznie 4 razy dziennie, wizyty pana Doktora 2 razy w tygodniu, ale bylo warto. Dzis nasz synek jest zdrowy i szczęsliwy po roku intensywnej pracy. Świetna opieka, dobrze tłumaczy jak wykonac cwiczenie, korekta rodzica w trakcie cwiczeń, pomocne porady i szczerośc to zalety tego lekarza!!

W 2007 roku chodziłam z moim pierwszym synkiem. Polecono mi pana magistra Rafała Rosoła w Klinice w Ligocie. Byłam bardzo zadowolona i zakończyło się wszystko sukcesem. W marcu 2012 roku zakończylam 10 miesięczną terapie Vojty z moim drugim synkiem (1050g) powiklania szpitalne, wylewy itp.Pan magister Rafał po raz drugi uszczęśliwił mojego synka i moją rodzinę. Polecam, choć jest bardzo wymagający pod kątem dyscypliny i systematyczności, ale za to bardzo Panu Rafalowi Rosołowi dziekuję.

Zdecydowanie polecam. Ćwiczyłam z dzieckiem Vojtą pod kierunkiem R. Rosoła przez 7 miesięcy. Efekty zaskakiwały mnie z tygodnia na tydzień. Wcześniej rehabilitowałam dziecko pół roku NDT Bobath bez większych rezultatów. Mając rok moje dziecko było całkowicie leżące. Na Vojte zdecydowałam się w 14 miesiacu jego zycia i po 2 miesiacach moje wiotkie dziecko usiadło, a po kolejnych 4 zrobiło pierwsze kroki. Mimo iż metoda jest dla rodziców i dziecka ciężka (bo co tu kryć - to przecież całkowita pacyfikacja) - to dzisiaj widząc biegającego i radosnego brzdaca dziękuje losowi że spotkałam p. Rafała na swojej drodze.

Zdecydowanie nie polecam dla maluszków powyżej 4 miesiąca. Mój maluszek urodził się w 29 tygodniu ciąży. Rehabilitacja była wskazana, zdecydowaliśmy się więc z mężem na prywatną opiekę i metodę Wojty. Na wstępie dowiedziałam się że stan jest bardzo "ciężki" i że wskazana jest rehabilitacja roczna a spotkania dwa razy w tygodniu. Przez pierwszy miesiąc rehabilitacja dała efekt, doszliśmy do trzech ćwiczeń po 3 serie na każdą stronę (30 s) ufff i na tym koniec bo w następnych miesiącach nie było już żadnej poprawy. Gdy wprowadziliśmy pełzanie, młody przestał spać i bawić się na brzuszku (była to jego również ulubiona pozycja do spania). Gdy naciągaliśmy boczki młody odginał główkę do tyłu nie trzymając symetrii, mówiąc o tym nie otrzymywałam żadnej wskazówki jak sobie z tym poradzić i czy to jest prawidłowa reakcja, po kilkunastu dniach ćwiczeń dowiedziałam się że wystarczy podtrzymać łokciem głowkę by mu ją zablokować. Zrezygnowaliśmy zdecydowanie za późno. Miesiąc przerwy i przyzwyczajania małego do leżenia na brzuszku. Teraz mamy prawie 10 miesięcy (bez korekty), chodzimy państwowo gdzie ćwiczymy metodą Bobath - po 5 spotkaniach raz w tygodniu przewraca się z plecków na brzuszek, leży na brzuszku, leżąc posuwa się do tyłu, obraca w obydwie strony, ciągnie nóżki do buzi i jest weselszy. Mam porównanie z innym dzieciątkiem urodzonym dzień wcześniej w 29 tygodniu (bardziej obciążonym chorobami wcześniaka), później rozpoczeli rehabilitacje metodą Bobath'a a dwa miesiące temu robił to co my teraz.
Z tego co teraz wiem to metoda Wojty jest bardzo dobrą metodą, drastyczną ale szybką przy niewielkich asymetriach i napięciach. Równie szybko można wyeliminować asymetrię i napięcia metodą Bobath'a bez męczenia maluszka, ale tego się prywatnie nie dowiesz. Dowiesz się natomiast, że stan jest "ciężki" i układaniem dziecka w pozycjach prawidłowych nic nie osiągniesz (ani nie polepszysz jego stanu ani nie zrobisz mu krzywdy - okazuje się że pomożesz i to bardzo).

profesjonalista w każdym calu ,jeżdzi na kursy dokształcające choć by nie musiał.Miły wyrozumiały zależy mu tylko na zdrowiu dziecka, kasa to rzecz drugorzędna.Mogę coś powiedzieć o panu mgr bo mój syn ćwiczony jest 11-lat to mało!!!!Te osoby które piszą że dziecko jest zle rehabilitowana nie przynosi ,efektów to jakiś absurd Dlaczego? bo metodą Vojty trzeba regularnie ćwiczyć słuchać wskazówek a nie narzekać po pierwszej wizycie,nic samo nie przychodzi trzeba się zaangażować a efekty przyjdą moge to zagwarantować bo widać to po naszym synku.Każdemu mogę polecić p.Rafała bo jest na pewno wybitnym specjalistą i takich jak on prowadzących tą metodą w Polsce jest mało(dobrych specjalistów).Jeżeli miałbym małe dziecko i chciałbym prosić o opinie na pewno znów bym się do niego zgłosił.Takich ludzi jak on jest u nas w Polsce ciągle za mało ,a najlepsi ciągle uciekają a on ciągle jeszcze pozostał bo kocha nasze dzieci bo zależy mu na ich zdrowiu

Pan mgr Rosół stwierdził, że mój synek przynajmniej przez pół roku musi chodzić na zabiegi ok 2 razy w tygodniu,stwierdził jeszcze szereg innych nieprawidłowości, co dla mnie było dziwne,poszłam państwowo, o kazało się że dziecko rozwija się prawidłowo, miało przygotowane 10 zabiegów, po 3 juz nie musieliśmy chodzić.