dr n. med. Renata Ullmann

Psychiatra dziecięcy, Psychiatra

Ukończyła Katowicką Akademię Medyczną Oddział w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyła w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, gdzie podjęła pracę w 1994 r. W 2001 roku uzyskała tytuł specjalisty psychiatrii. Ukończyła kurs terapii krótkoterminowej.

Dalsze doświadczenie zawodowe:

- Poradnia Zdrowia Psychicznego w Rybniku (od 2006 roku)
- Ustrońskie Centrum Psychoterapii (2009- 2011)
- Poradnia Zdrowia Psychicznego w Skoczowie
- Powiatowy Zespół Orzekania o Niepeł...

Witam, miałam pierwszy raz kontakt z Pania doktor, i jestem pod mega wrażeniem , moge z calego serca ja polecic. Bardzo dobry kontakt oraz podejscie do pacjenta.

Lekarz z powołania,fachowa pomoc w każdej sytuacji.Godna polecenia,kompetentna.Wysłucha i zawsze pomoże.

Pani doktor nie kompetentna. Bardzo wredna. Pozbawia ludzi jakich kolwiek środków do egzystencji i do funkcjonowania. Nie polecam

Pytanie.jak dlugo trwa pierwsza wizyta.pytam bo jezdzimy z dzieckiem po roznych specjalistach i nie kazdy ma czas powyzej 15 min.a w 15 min nie przedstawie calej histori dziecka

Najlepszy psychiatra w Rybniku! Pomógł mnie bardzo i mojej rodzinie... zawsze wysłucha doradzi, ma bardzo dobry kontakt z pacjentem. Bardzo polecam !

Jestem jeszcze na początku mojej drogi do wyleczenia,ale mogę już powiedzieć że choć pani dr Ulmann ma masę pacjentów to dla każdego ma czas i widzę że dostrzega problemy swoich pacjentów. Wslucha moich spostrzeżeń doradzi naprawdę Wspaniała. Na pierwsza wizytę przyszłam przerażona i nie wiedziałam co powiedzieć ale jej podejście sprawiło że się otworzyłam i nie bałam się przyjść na kolejną wizytę. Jestem pacjentka pani Doktor już parę miesięcy i z całego serca Polecam

Byłem pod opieką wielu psychiatrów (lepszych i gorszych), ale to właśnie Panią Renatę Ullmann uważam za najlepszą. Potrafi w odpowiedni sposób rozmawiać z zaburzonym pacjentem, w związku z czym ma z nim świetny kontakt, a poza tym bardzo dużą wiedzę medyczną nawet spoza zakresu psychiatrii i kompleksowo podchodzi do problemów pacjenta. Ponadto leki przepisuje tylko wówczas, gdy jest to naprawdę wskazane i współpracuje z pacjentem w kwestii ich doboru, tzn. jeżeli pacjent powie jej, że dany lek nie pomaga czy wręcz szkodzi, Pani doktor go odstawia bądź zmienia na inny. Nie uważa się za osobę wszechwiedzącą, jest bardzo sympatyczna, bezpośrednia i ludzka. Bardzo polecam.

Super specjalista, a przedewszystkim człowiek rozumiejący potrzeby chorego. Polecam zarówno dziecią jak i dorosłym.

Bardzo dobra specjalistka i dusza człowiek. Chce i potrafi pomóc, zachowuje zdrowy dystans do farmakoterapii, z łatwością nawiązuje dobry kontakt z pacjentem co sprawia, że nietrudno się przed nią otworzyć. Byłem pacjentem wielu psychiatrów przyjmujących na Ziemi Cieszyńskiej, ale Panią doktor uważam za zdecydowanie najlepszą i najbardziej ludzką spośród nich.