dr hab. n. med. Rodryg Ramlau

Onkolog

2,9
2,5
2,9

mądry człowiek. Trafiłem pod Jego opieke i miałem wrażenie, że "myśli o mnie". Rozmawiając ze mna o mojej chorobie oczami pytał, czy rozumiem wszystko...? Czułem że znalazłem sie w dobrych rękach. Nie chodziłem prywatnie i nie ""dopłacałem"" do konsultacji. Czeka mnie znowu kontakt ze szpitalem i ufam, że nic sie nie zmieniło. Nie mam obaw i złych wspomnien o Tym lekarzu. Polecam. Pozdrawiam. Kamil A.

Zgadzam się z wpisem Iwonyraj. To niesprawiedliwe w ten sposób pisać o człowieku. Czasem efekt leczenia jest niezadowalający ani dla lekarza ani dla pacjenta. To sa osobiste dramaty pacjentów i ich rodzin ale nie wolno za los,który nas spotkał mścić się na człowieku. Cóż więcej może zrobić lekarz?. Byłam pacjentką dr Ramlau i mam o nim jak najlepsze zdanie. Miły, ciepły, i zaangażowany w mój przypadek. Zawdzięczam mu wiele. Zaznaczam, że nie jestem osoba zamożną. Nie proponowałam doktorowi żadnych gratyfikacji a i też w żadnym momencie nie odczułam, żeby on czegoś oczekiwał. Była i jestem pacjentką na tzw "kasę chorych" i jestem traktowana z szacunkiem. Ludzie,ostrożnie z oskarżeniami!!!!!!

Otwieram oczy bardzo szeroko ze zdziwienia na to, co tu przeczytałam. To jakieś totalne nieporozumienie!!Jak można napisać tyle złego i nieprawdziwego o człowieku, który poświęca się swojej pracy. Mój już wieloletni kontakt z doktorem sprawił, ze uwierzyłam w ludzi, w dobroć i życzliwość. Jego kompetencja oraz zaangażowanie w leczenie uratowało życie mojej cioci. Miły i życzliwy z uśmiechem na twarzy.

ja jako były pacjent stwierdzam, że Rodryg Ramlau to najgorszy cham, gbur, prostak, łapówkarz pierwszej wody za pieniądze zna człowieka i wchodzi mu w du... a w oddziale zapomina kim sie jest inni lekarze to samo głównie pani Nowak E. pieniądze bierze bez chwili wahania nie patrząc ze jest się chorą osobą, mimo to i tak traktuje człowieka lekceważąco. moim zdaniem powinna soie tym wszytskim zajac policja badz instytucja od łapówkarstwa. Dziś lecze sie w HCP polecam!!!!!! A a co najważniejsze badania kliniczne tak to chyba sie nazywa testowanie na ...

Dziś lecze sie w HCP polecam!!!!!! A a co najważniejsze badania kliniczne tak to chyba sie nazywa testowanie na ludziach jak na krolikach lekow to nagminny proceder zebys sie tylko na nie zgodził chetnie by ci Rodryg Ramlau w du.... wszedl bez wazeliny cham jeden. Traktuje ludzi jak gów.. nie robi sobie z ludzi nic bo ma tytuł i pieniadze!!!!

Od stycznia 2011 r.leczyłem się w szpitalu przy ul. Szamarzewskiego na oddziale chemioterapii.Niestety zarówno warunki na tym oddziale jak i postawa lekarzy i pielęgniarek pozostawia wiele do życzenia. W poczekalni nie ma wystarczającej ilości krzeseł, a po wyrażeniu opinii na ten temat w ankiecie pojawiła sie informacja,że miejsca siedzące są tylko dla chorych a osoby towarzyszące mają stać.Oczekiwanie na wizytę u lekarza po badaniach laboratoryjnych trwa kilka godzin, co jest niezmiernie wyczerpujące dla tak ciężko chorych pacjentów.Nawet jeżeli lekarz ma podać tylko wypis, a tak było w moim przypadku to czekałem 3 godziny.Lekarze traktują pacjentów przedmiotowo, są nieuprzejmi, a pielęgniarki opryskliwe.Dr Spychalski, który się mną zajmował kilkakrotnie chciał się mnie pozbyć mówiąc,że mogę się leczyć w innym ośrodku.Po mojej chemioterapii. która okazała się nieskuteczna dr Spychalski w porozumieniu z ordynatorem Remlau obiecał zastosować inna chemioterapię po wynikach badania głowy/przerzuty/.Po przedstawieniu pozytywnych wyników badań głowy odmówiono mi dalszej chemioterapii.Nie zaproponowano mi już żadnego innego leczenia i po raz kolejny dr Spychalski stwierdził,że mogę się leczyć w innym miejscu.Tak też zrobiłem i leczę się dalej w szpitalu HCP u dr Wójcik, która traktuje pacjenta po ludzku, a nie jak lekarze w szpitalu przy ul. Szamarzewskiego.

Osoba bardzo nieuprzejma i niekompetentna!! Traktuje przeciętnych obywateli jako szarą strefę!!

Nie polecam tego lekarza...!!W kontaktach z pacjentem jest tragiczny ...ma poprostu pacjenta gdzieś ,chamski, niekulturalny pan doktor....!!Zreszta na tym oddziale pacjenci sa traktowani przedmiotowo...duzo by tu pisac ,jaki pan ordynator taki personel!!!!!

Kontakt z tym czlowiekiem jest bardzo trudny z jednego zasadniczego powodu. Oni na tym Odziale nigdy nie maja czasu. Choc caly czas gdzies chodza, najczesciej z kata w kat. Bylam swiadkiem jak pacjent na podanie 1 tabletki czekal 8 godzin w dusznym, przepelnionym pacjentami pomieszczeniu. Ja z Panem doktorem rozmawialam podczas prywatnej wizyty, obiecal duzo, ale gdy pojawilam sie na oddziale zignorowal mnie kompletnie. Dodamtylko ze leczyl mojego ojca. Niestety tak go kontrolowali co 3 m-ce ze przegapili przerzuty. Moja rada: o wszystko trzeba troszczyc sie samemu, bo nasi lekarze maja pacjeta po prostu gdzies. W tym przypadku sprawe za nich rozwiazuje czas. Zastanawiam sie tylko czy istynieje mozliwosc zlozenia zawiadomienia o przestepstwie bo przeciez zaniedbali swoje obowiazki w pracy.

Stopień zainteresowania pacjentem nikły, choć PR dobry :(

Stopień zainteresowania pacjentem nikły, choć PR dobry :(

Już drugi rok jestem pod opieką oddziału onkologi gdzie szefuje tym oddziałem i moim zdaniem jest lekarzem któremu można zaufać i poleci innym.