lekarz Ryszard Matuszkiewicz

dobry, ale nie doskonały, potrafi doradzić, ale czasami ma problemy z wytłumaczenień tego o co mu chodzi

bylam dzisiaj pierwszy raz utego lekarza wrazenie pozytywne .Caly czas leczylam sie w swietej rodzinie w Poznaniu p o r a z k a torbiele na jajniku to nic takiego .....D.Matuszkiewicz poradzil mi abym poddala sie zabiegowi laparoskopi chyba sie zdecyduje

Lekarz nie jest zły, ale wizyty u niego wyglądają następująco: na dzień dobry proponuje tabletki anty (za każdym razem Naraya...), szybkie badanie, zawsze wszystko ok, szybkie omówienie i na do widzenia znów zapytanie "czy aby na pewno nie potrzebuje Pani tabletek" :/ Tylko 1 raz poświęcił mi wystarczająco dużo uwagi... Zdecydowanie wypada słabo. U koleżanki, która miała wykryty zespół policystycznych jajników powiedział, że jajniki są w normie... a ona stara sie o dziecko od ponad roku...

chodzę do doktora Matuszkiewicza 8 lat, jestem z niego bardzo zadowolona prowadził on moje dwie ciąże, usunięcie nadrzerki które miałam robione w amice na oddziale( z małymi komplikacjami ale w trakcie Pan Doktor się mną znakomicie zajmował) teraz przez Pana Doktora mialam wlożoną wkładke wszystko dokładnie wytłumaczył,odpowiedział na każde pytanie, a co do tych recept nigdy nie spotkałam sie aby kazał mi iść wykupić do apteki w amice.

świetny lekarz! jestem bardzo młodą osobą. Pomógł,doradził,spełnił oczekiwania i w ramach wizyty zaproponował nawet cytologie. Polecam drogie Panie!

NIE POLECAM!!!!! Uważam ze Pan doktor nie należny do bardzo dobrych ginekologów a nawet dobrych ;] Oto moja historia...Brałam tabletki anty przez dwa lata Diane, dlatego ze miałam wcześniej nieregularne miesiączki. Dowiedziałam się jednak, ze nie można ich tak długo brać dlatego SAMA zdecydowałam się, ze je odrzucę - Pan doktor przyznał mi racje ze mogę zrobić sobie przerwę w braniu. Jednak zdecydowałam ze rzucę to świństwo na zawsze no i wtedy zaczęły się problemy. Pan dr powiedział ze po odstawieniu tabletek powinnam w ciągu 2 msc dostać normalny okres. ...

NIE POLECAM!!!!!
Uważam ze Pan doktor nie należny do bardzo dobrych ginekologów a nawet dobrych ;] Oto moja historia...Brałam tabletki anty przez dwa lata Diane, dlatego ze miałam wcześniej nieregularne miesiączki. Dowiedziałam się jednak, ze nie można ich tak długo brać dlatego SAMA zdecydowałam się, ze je odrzucę - Pan doktor przyznał mi racje ze mogę zrobić sobie przerwę w braniu. Jednak zdecydowałam ze rzucę to świństwo na zawsze no i wtedy zaczęły się problemy. Pan dr powiedział ze po odstawieniu tabletek powinnam w ciągu 2 msc dostać normalny okres. Minęło 5 msc a miesiączki w ogóle nie było widać. Zdziwiony Pan dr brakiem okresu zapisal mi tabletki na wywołanie po czym stwierdził, ze później już będzie dobrze i wszystko się ureguluje.W miedzy czasie zlecił mi badanie krwi, które wyszło dobrze. Minęło kolejne 2,5 msc okres po tabletach pojawił się ale tylko raz. Zaniepokojona znów wybieram się na wizytę a Pan dr co? Oczywiście znów przepisuje mi tabl na wywołanie. Dodam ze miałam robione także USG, które nie wykazywało u mnie żadnych dolegliwości. I tak minęły 3 msc a mój okres pojawiał się TYLKO po tabl na wywołanie. Wtedy powiedziałam sobie, ze dość marnowania czasu na to żmudne leczenie, trzeba zmienić lekarza! Gdy poszłam na pierwsza wizytę do doktora XXX i opowiedziałam mu o moim wcześniejszym leczeniu brakiem miesiączki po tabletkach anty byl w szoku ze doktor Matuszkiewicz leczył mnie przez prawie rok tylko lekami a nie skierował mnie na żadne poważniejsze badania. Od obecnego ginekologa dr XXX dostałam skierowanie do szpitala na badanie hormonów. Wyniki badan wskazywały na jedno PCO- zespól policystycznych jajników do tego insulinoopornosc!!!!!!!! Brak miesiączki przez tak długi czas wskazywał właśnie na ta chorobę. Choroba ta możne doprowadzić do niepłodnośći kobiet jak również do wielu innych poważnych powikłań. Aktualnie biorę tabletki dla cukrzyków od 3-6 msc jeśli nie będzie poprawy grozi mi operacja - laparoskopia , usuniecie części jajników! Jestem załamana i mam ogromny zal do dr Matuszkiewicza, ze nie wysłał mnie na badania hormonalne gdyż teraz mogę mieć poważne problemy z zajściem w ciąże!Myślę, ze gdybym nie zdecydowała się na zmianę lekarza dr M nadal leczyłby mnie tabl na wywołanie okresu. Dodam ze mam 19 lat a operacja w tak młodym wieku oraz tego typu choroba jest dla mnie czymś nie wyobrażalnym. Trudno mi się z tym pogodzić, gdyż dużo kobiet leczy się na te chorobę wiele lat, ale teraz muszę wieżyc, ze będzie dobrze.
Zatem rekapitulując, uważam ze dr M mimo tego ze jest miłym lekarzem jest niekompetentnym i nie wie jak zabrać się za prawidłowe leczenie pacjentki!

Godny polecenia.Uprzejmy,grzeczny,dokładny.prowadzil moja ciąże niesty poronilam....zabieg wykonywal on sam.Przychodzil na sale przed i po zabiegu ,sprawdzal stan zdrowia.Troskliwy.Naprawde swietny ginekolog.Polecam

Jestem niewyobrażalnie zdegustowana. Każda z Was ma prawo mieć własne zdanie więc to jest tylko moja opinia. Byłam prywatnie więc liczyłam na chociaż chwilę uwagi i poświęcenia mi czasu. Wizyta szybka, lekarz nie wysłuchał mnie, nie interesował się tym co mówię, jak się spytałam o jakiś lek to stwierdził, że jak już Pani jakiś tam brała to co mi innego będzie szukał, nie zastanowił się w ogóle jak mi pomóc. Jak powiedziałam,że mam jeszcze inne problemy to stwierdził, że każdy na innej wizycie - szokujące!!! Wyraźnie się spieszył. Zmarnowałam 80 zł. Nawet nie wysłuchał mojej historii choroby. Już nigdy do niego nie pójdę. Teraz już wiem dlaczego od innych kobiet te negatywne komentarze i łatwość dostania się do niego. Jest mi przykro, że zostałam tak potraktowana.

miły troskliwy wytłumaczy co i jak. Już wiem kto będzie mn9ie prowadził i moją ciąże. :) Pacjentki ma i to dużo.

bardzo dobry lekarz, prowadził mi 1 ciążę jestem zadowolona polecam

bardzo dobry lekarz, prowadził mi 1 ciążę jestem zadowolona polecam