lekarz Aleksander Paramonow

2,7

Niemalże zakochałam się w Paramonowie, na początku zraził mnie swoim brakiem kultury i szacunku dla mnie jako drugiego człowieka. Ale co tam przymknęłam na to oko i jest ok. Bardzo odpowiada mi to, że jako jeden z niewielu lekarzy nie głaska rodziców tylko mówi prosto z mostu co i jak a jak trzeba to dość skutecznie, słownie przywoła do porządku. Uważam go za lekarza kompetentnego, oddanego swojej pracy i co bardzo cenię zainteresowanego wykonywaną profesją. Jak dla mnie to lekarz z powołania. Jego kosmiczną wadą jest brak czasu!!! Strasznie ciężko ...

Jego kosmiczną wadą jest brak czasu!!! Strasznie ciężko zapisać się na wizytę a z chorym dzieckiem nie mam ochoty dzwonić codziennie i liczyć, że może dzisiaj się uda.

Dosyć ekscentryczny lekarz.. Wiedzę ( w oczach laika ) wydaje mi się, że posiada wystarczającą aby mógł leczyć nasze pociechy. Nie jest chamski ale też średnio miły..

Trafiliśmy do Dr po wielu wcześniejszych pomyłkach bo ciężko jest znaleźć dobrego pediatrę w Warszawie.Jest to Dr który posiada wspaniałe przygotowanie psychologiczne i pedagogiczne w stosunku do dziecka. Ma niezwykłe podejście przez co cieszy się zaufaniem dzieci. Jego wiedza medyczna rozbudowuje nas głębiej dzięki czemu rodza sie w nas pytania jakich nie zadalibysmy wczesniej.Potrafi leczyć. Robi wszystko by jak najrzadziej przepisywać antybiotyki ( ww razie konieczności).Polecam wszystkim .

Szukaliśmy lekarza dla naszego dziecka, lekarza na stałe, który będzie znał nasze dziecko i potrafił pomóc. Chodziliśmy do Paramonowa, i braliśmy go pod uwagę, bo słyszeliśmy, że to dobry lekarz. Chodziliśmy głównie na szczepienia, i obserwowaliśmy go (raz też byliśmy z jakimś drobnym problemem), dlatego mogę napisać o wyniku tych obserwacji. No cóż, jak każdy człowiek, ma wady i zalety. Doktor ma dobre serce, potrafi doradzić, rzetelnie podchodzi do problemu szczepionek (np. mówi, po której jest najwięcej powikłań w postaci autyzmu, choć zazwyczaj lekarze udają, że szczepionki nie mają nic wspólnego z autyzmem ). Ale ma wielką wadę - straszne bałaganiarstwo. Na przykład, zważył dziecko, kazał ubrać, a potem zapomniał ile waży i ile ma wpisać do książeczki zdrowia dziecka. Na przykład, przed szczepieniem dziecka założył rękawiczki, potem włożył sobie do buzi palce (żeby pokazać na sobie jak należy smarować dziecku buzię wewnątrz, bo o tym rozmawialiśmy), a następnie w tych samych oblizanych rękawiczkach wykonał szczepienie. Lekarzowi się wydaje, że jak ma rękawiczki, to już wszystko OK, jest jałowy. To nieprawda. Druga wada: doktor skupia się na tym, żeby przed rodzicami zrobić "szoł", jaki to on jest mądry i pomysłowy, i to czasem przesłania mu postawienie właściwej diagnozy. Przykład: nasze dziecko miało krostkę na dziąśle (boczna strona). Wiedzieliśmy od innego lekarza, u którego byliśmy wcześniej, że to jest kaszak, nic takiego. Paramonow, robiąc wielkie szoł, orzekł, że to pleśniawka. Kiedy zaprotestowałam, powiedział, że w takim razie to się ząb wyrzyna. Błędna diagnoza. Minus dla doktora. Trzecia wada: niezbyt zwraca uwagę na dobro dziecka. Przykład: miał zrobić dwa zastrzyki ze szczepionkami. Wydawało mi się oczywiste, że sobie przygotuje oba zastrzyki i zrobi dziecku jeden po drugim, żeby dziecko raz płakało. Otóż myliłam się - doktor wykonał jedno szczepienie, nastąpił ryk dziecka, uspokoiłam, doktor dopiero wtedy przygotował drugą szczepionkę, ryk dziecka po raz drugi. A można było tego oszczędzić. Z powodu tych trzech wad doktora, zrezygnowaliśmy z niego, bo jeśli przy głupim szczepieniu dzieje się tyle nieprawidłowości, to co będzie w poważniejszym przypadku? I choć doktor ma dobre serce, i jest miły, ma własne zdanie i nie boi się go wyrażać, nawet,jeśli jest niepopularne w środowisku lekarskim, to zdecydowaliśmy, że poszukamy kogoś innego.

Specyficzny lekarz, ale najwazniejsze chce pomoc dziecku z jak najwieksza korzyscia dla zdrowia maluszka, szczegolnie w trudnych przypadkach.

Jestem mamą dwóch dziewczynek Gabrysi (lat 6) i Antoniny (rok-wcześniak). Szukaliśmy długo odpowiedniego pediatry, który odpowiedziałby nam na nasze pytania dotyczące Antosi bez owijania w bawełne. Nigdy nie zostalismy potraktowani obcesowo czy zbyci jakmiś banalnym stwierdzeniem jak to więszość lekarzy ma w zwyczaju. Podam przykłady na pierwszej wizycie nauczył nas pierwszej pomocy w razie zaksztuszenia się noworodka a podczas bilingu sześciolatka wykonał wszystkie badania tybu EKG, USG, mocz, krew. ;-) Nie tylko mierzenie, ważenie i kropka. Ma dosyć specyficzne podejście do rodziców małych pacjentów ale mnie akurat to nie przeszkadza, cenie jego fachowość i szczerość oraz to że według mnie jest lekarzem pediatrą z powołania oby więcej było takich.

Lekarz o bardzo specyficznej osobowości ale najlepszy jakiego cała moja rodzina mogłaby sobie wymarzyć (czyli mama, tata i Stanisław). Polecam wszystkim rodzicom, którzy mają zdrowe podejście do dzieci. Nie nadwrażliwcom, których pociechy są idealne (nadidealne) bo poczują się zjeeedzooooneeee słownie przez NAJLEPSZEGO DOKTORA. Tym, którzy z usług dr. Paramonowa są niezadowoleni albo jeszcze z nich nie skorzystali, serdecznie współczuję, bo nie wiedzą co to znaczy, niesłodzona tylko bardzo konkretna, prawdziwa, trafna diagnoza. TU CHODZI O NASZE DZIECI :) POLECAM!!!!

Zero kultury .Naciąga na drogie szczepionki i leki .Przyjmuje innych w Medvicie przed pacjentami z kolejki oczywiscie za pieniądze.

bardzo dobry lekarz, zawsze można liczyć na jego pomoc.

bardzo dobry lekarz, zawsze można liczyć na jego pomoc.

Zupełny przypadek sprawił,że dostałam się do doktora ale nie żałuje. Specyficzny humor ale jak dla mnie super. Zna sie na fachu, odradza to co nie jest koniecznie i potrafi do tego przekonać. Polecam wszystkim mamom gdy maja wątpliwośc np co do szczepień. Dla Dr najwazniejsze jest dziecko i to jemu poświęca czas a to ,że dla nasz bywa grubiański...no cóż momentami zasługujemy.