Od początku kariery naukowej i zawodowej jestem zdecydowanym orędownikiem specjalizacji w fizjoterapii, skupiając się w swojej pracy na problematyce schorzeń kręgosłupa. W chwytającym za serce, popularnym dziś sloganie „fizjoterapia holistyczna” dostrzegam szlachetną ideę i zamysł, to jednak osobiście stawiam na fizjoterapię ukierunkowaną. Praktykuję przeszło 22 lata, zajmując się rehabilitacją zespołów bólowych kręgosłupa ze szczególnym uwzględnieniem choroby dyskowej (dyskopatii).
Wiedza i doświadczenie nabyte w pracy zawodowej i naukowej skłoniły mnie do skoncentrowania działań na rehabilitacji ruchowej, w opozycji do wielbionej fizjoterapii biernej. Taką formę usprawniania uważam za szczególnie uczciwą, wiarygodną i skuteczną w przebiegu dysfunkcji kręgosłupa. Stoję na stanowisku, że w dłuższej perspektywie leczenie bez czynnego zaangażowania pacjenta oraz jego świadomej i aktywnej dbałości o higienę kręgosłupa - jest ułudą. Fizjoterapię kręgosłupa postrzegam zawsze jako leczniczy proces, nigdy jednostkowe działanie i oczekiwanie "cudownego uzdrowienia", zwłaszcza w obliczu wieloletnich zmian chorobowych. Tak rozumiem odpowiedzialność za słowo oraz elementarną rzetelność w medycynie i w takim ujęciu współpracuję z moimi pacjentami.

Kompetencje zawodowe:

Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Mgr Fizjoterapii

Instruktor Odnowy Biologicznej

Fizjoterapeuta Certyfikowany (Międzynarodowy Certyfikat w Zakresie Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Kręgosłupa)

Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Z trudnością dotarłam do Pana Grzegorza, a wyszłam juz niemal pewnym krokiem ledwie po trzech kwadransach. Oczywiście nie uleczył mnie w 45 minut ale powiedział co mam wykonywać, czego unikać, a czego nie robić. Wszystko co robi, robi na spokojnie i pewnie. Mam pełne zaufanie do tej osoby, w każdym calu perfekcyjny, widać że wysmienicie zna się na rzeczy.

Gdy przeczytałam w prasie kobiecej artykuł o bólach kregosłupa i ich rehabilitacji autorstwa pana Olkowskiego wiedziałam iż muszę umówić się na wizytę. Czytając ten artykuł już byłam niemal pewna, iż mi przypasuje jego trzeźwe spojrzenie i że dobrze mnie dalej pokieruje. Jechałam z Białegostoku, a on poszedł mi na rękę i umówił się ze mną na niedzielę! Warto było bo i się nie zawiodłam słysząc co mam robić dalej i pocieszył mnie, iż nie jest fatalnie z moim kręgosłupem.

Jest to rehabilitant z sercem na dłoni i wielką cierpliwością do nas pacjentów. Trułam mu głowę i dzwoniłam z każdą drobnostką a on nigdy nie był niemiły, zawsze skory do pomocy i rozmowy. Wyleczyłam dysk i korzonki dopiero w jego gabinecie a o wcześniejszych "specjalistach" chcę już jak najszybciej zapomnieć.

Poszłam do Pana Olkowskiego bo wielu moim znajomym bardzo pomógł. Ci ludzie wychwalają go za każdym razem gdy mowa jest o ich problemach z kręgosłupem. Słyszalam tyle dobrego że postanowiłam sprawdzić na czym polega ta wyjątkowość i z nieskrywaną nadzieją iż pomoże i mnie. Otóż Pan Olkowski jest i owszem bardzo miły i kompetentny ale dość twardo stawiający sprawę. Nie pieści się, nie kręci i nie obiecuje bo ja juz dosyć miałam obietnic i zapewnień. On uczciwie ocenia sytuację i swój udział w rehabilitacji, bynajmniej robi to zdecydowanie i ostro. Mnie to się właśnie podobało w nim najbardziej bo w końcu ktoś mi konkretnie powiedział co i jak.

Byłam wczoraj u niego na wizycie z okrutnym bólem w krzyżu a dzisiaj rano obudziłam się bez większych dolegliwości, no może lekko usztywniona. Po ćwiczeniach które wczoraj robiliśmy i dzisiaj już po kilku seriach, które robie już sama w pracy, jest optymistycznie. Człowiek bardzo konkretny i wie co robi, polecam

Jest bardzo fajny, kontaktowy i pomocny. Przyszłam do niego skierowana od lekarza ze szpitala Świętej Rodziny z mocnymi bólami w szyi i górze pleców. Zbadał mi szyję, poćwiczył a na kolejnej wizycie zrobił mi też masaż. Kazał mi robić ćwiczenie i przeszło jak ręką odjął. Świetny!!!

Owacja na stojąco to za mało. Mój kręgosłup w końcu nie boli, a to wszystko stało się wyłącznie za sprawą tego rehabilitanta. Od początku Pan Olkowski wykazywał mną zainteresowanie i duże zaangażowanie w pracę ze mną. Jednocześnie silnie mnie zmotywował do ćwiczeń. Zachwalam go jako niezwykle wprawnego specjalistę i człowieka o sercu dla pacjenta. Pozdrawiam Tadeusz Grzęda

Facet bezbłędny, bardzo miły i świetnie tłumaczący co sie dzieje z kręgosłupem i bólem. Jest na prawdę rewelacyjny i do tego przemily. Spędzilam u niego godzinę na pierwszej wizycie i aż sie nie chciało mi od niego wychodzić. Czułam że bada mnie super fachowiec do tego bez wszechobecnego pośpiechu. Dalej chodze do niego na ćwiczenia i masaże i jest na super poziomie. Specjalista rewelacyjny!

Pan Grzegorz jest doskonałym specjalistą, o ogromnej wiedzy z zakresu rehabilitacji kręgosłupa. Ma bardzo dobre podejście do pacjenta, w sposób zrozumiały i rzeczowy przekazuje informacje o stanie zdrowia i zalecanej rehabilitacji. Mój kręgosłup wymaga jeszcze trochę pracy, ale mam pewność i spokój w głowie, że jestem w dobrych rękach, a zalecane ćwiczenia przynoszą z tygodnia na tydzień efekty i poprawę. Obyśmy, mając problemy ze zdrowiem, zawsze spotykali takich ludzi, jak Pan Grzegorz.

Rozwiązał mój kilkuletni problem z nawracającymi bólami lędźwi i drętwieniem w nodze. W sumie około 4-5 tygodni ćwiczeń u niego zupełnie wyeliminowało te totalnie dołujące mnie bóle. Dla mnie po takich męczarniach z kręgosłupem to coś nieprawdopodobnego. ~julia