Od początku kariery naukowej i zawodowej jestem zdecydowanym orędownikiem specjalizacji w fizjoterapii, skupiając się w swojej pracy na problematyce schorzeń kręgosłupa. W chwytającym za serce, popularnym dziś sloganie „fizjoterapia holistyczna” dostrzegam szlachetną ideę i zamysł, to jednak osobiście stawiam na fizjoterapię ukierunkowaną. Praktykuję przeszło 22 lata, zajmując się rehabilitacją zespołów bólowych kręgosłupa ze szczególnym uwzględnieniem choroby dyskowej (dyskopatii).
Wiedza i doświadczenie nabyte w pracy zawodowej i naukowej skłoniły mnie do skoncentrowania działań na rehabilitacji ruchowej, w opozycji do wielbionej fizjoterapii biernej. Taką formę usprawniania uważam za szczególnie uczciwą, wiarygodną i skuteczną w przebiegu dysfunkcji kręgosłupa. Stoję na stanowisku, że w dłuższej perspektywie leczenie bez czynnego zaangażowania pacjenta oraz jego świadomej i aktywnej dbałości o higienę kręgosłupa - jest ułudą. Fizjoterapię kręgosłupa postrzegam zawsze jako leczniczy proces, nigdy jednostkowe działanie i oczekiwanie "cudownego uzdrowienia", zwłaszcza w obliczu wieloletnich zmian chorobowych. Tak rozumiem odpowiedzialność za słowo oraz elementarną rzetelność w medycynie i w takim ujęciu współpracuję z moimi pacjentami.

Kompetencje zawodowe:

Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Mgr Fizjoterapii

Instruktor Odnowy Biologicznej

Fizjoterapeuta Certyfikowany (Międzynarodowy Certyfikat w Zakresie Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Kręgosłupa)

Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Rehabilitant z powołania, otoczył mnie opieką i troską jakiej się nie spodziewałam. Jestem zdumiona bo wydawało mi sie że w czasach gdy pacjent jest klientem nikt już tak skwapliwie nie postępuje. Byłam na kilku wizytach i na koniec na masażu. Uciążliwe bóle karku i okolicy łopatek trwające już tygodniami ustąpiły po około dwóch dniach. Mam zalecenie wykonywać ćwiczenie profilaktyczne w domu oraz pracy i faktycznie ból nie powraca. Wysłałam do Pana Grzegorza Olkowskiego też moją koleżankę której także pomógł i była bardzo zadowolona.

Do p. Grzegorza chodziłem jakieś 10 lat temu, jeszcze do gabinetu na Mokotowie. Aktualnie, podjąłem leczenie dyskopatii z panem Olkowskim i z przyjemnością stwierdzam, ze to udany powrót po latach. Wyśmienita współpraca i postępy w leczeniu są godne uznania. Miło wrócić i się nie rozczarować, to rzadkie w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w służbie zdrowia. Pozdrawiam, Marek Załucki

PalomaDubis//: Jestem uczulona na "buców" w gabinecie i opryskliwe, zdawkowe informacje oraz poczucie traktowania "z góry". Tu miłe zaskoczenie, bo jest to osoba kulturalna i taktowna, bardzo uprzejma w kontaktach z pacjentami. Jest to autentyczny fachowiec z powałaniem w swojej specjalności. Sprawnie robi co do niego należy, przedstawia wnioski po badaniu i proponuje leczenie. Zawdzięczam mu funkcjonowanie bez bólów krzyża. Można z nim pogadać, ma zdroworozsądkowe poglądy na rehabilitację. Młody, fajny fizjoterapeuta godny polecenia.

Chodzę do Grzegorza na ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. Prowadzi treningi w bardzo fajny sposób i tworzy fajny klimat. Dobrze wyposażony i ładny gabinet, dużo sprzętu do ćwiczeń i 'to coś' w Grzegorzu (o czym widzę piszą i inni) daje ochotę do ćwiczeń oraz satysfakcję. Podsumowując, treningi to czysta przyjemność dla pacjenta.

Faktycznie pana Olkowskiego często widać na szklanym ekranie hehehe. Gość jest dobry, ta robota to chyba jego żywioł. Moja szkoła tańca współpracuje z nim i wysyła wszystkich tancerzy do niego. Chyba wszyscy warszawscy tancerze go znają hihihi. Dzięki niemu dalej tańczę a było już ze mną bardzo kiepściutko... ~DancingTarantula

Po powrocie do Warszawy z długiego pobytu za granicą nie bardzo wiedziałam gdzie można udać się do dobrego fizjoterapeuty gdy odnowiły mi się problemy z wypadającym dyskiem. Bałam się by nie trafić przypadkiem na jakiegoś "kręgarza" lub innego "specjalisty". O gabinecie Profizjo i Olkowskim usłyszałam w telewizji w programie o zdrowiu i postanowiłam spróbować. Muszę przyznać że pozytywne wrażenie jakie odniosłam przed ekranem potwierdziło się na wizycie. Taki typ osobowości i prowadzenia rehabilitacji bardzo mi odpowiada, myślę że większości chorych również. Używa metod rehabilitacyjnych, którymi ćwiczyłam też w Stanach. Miło wspominam Grzegorza i rehabilitację w jego gabinecie, polecam wszystkim szukającym dobrej rehabilitacji kręgosłupa w Warszawie. ~rosina

Od początku ciąży miałam problemy z kręgosłupem, bóle w plecach, pośladkach oraz w nogach. Dostałem kontakt do pana Olkowskiego od lekarki ginekolożki ze szpitala na Madalińskiego, która powiedziała, że często odsyłają do niego ciężarne z bólami kręgosłupa. Pan Grzegorz ma świetne podejście do „ciężarówek”, zna się na rzeczy i potrafi dodać otuchy oraz zachęcić do ćwiczeń. Dla mnie było to szczególnie ważne, bo nigdy nie uprawiałam sportu, a tym bardziej nie chciało mi się ćwiczyć w ciąży  Masaż ciążowy, z którego też korzystałam to mistrzostwo świata! Dziewczyny, nie czekajcie aż zacznie boleć, a jak już boli – polecam rehabilitanta Olkowskiego. Zuzula_wawka

Do gabinetu Profizjo trafiłam po urodzeniu mojej córeczki – szkoda, że dopiero wtedy. Nie mogłam poradzić sobie z opieką nad dzieckiem (chodzi o codzienne czynności takie jak podnoszenie czy kąpiel) z powodu dolegliwości kręgosłupowych. Po serii ćwiczeń oraz porcji wiedzy z zakresu profilaktyki cieszę się każdą chwilą którą mogę spędzać z córeczką, a codzienne czynności nie powodują dyskomfortu. Pati z Gabrysią

Zgłosiłam się do gabinetu pana Olkowskiego z podejrzeniem dyskopatii lędźwiowej i doświadczona niemal tygodniowym, kompletnie nieskutecznym leczeniem w przychodni. Pierwsze pozytywne wrażenie to czas trwania wizyty, na której spędziłam ponad godzinę. Wcześniejsze podejrzenie dyskopatii zamieniło się w pewność, że mam typową rwę kulszową. Od samego wejścia miałam pozytywne uczucie, że panu Olkowskiemu zależy na wyleczeniu mojego kręgosłupa. Po pierwszej wizycie czułam się już wyraźnie lepiej niż po tygodniu wcześniejszych zabiegów, a nazajutrz rano ból i drętwienie nogi zaczęły kompletnie zanikać. Aktualnie, pomimo całkowitego ustąpienia dolegliwości mam zalecenia, aby wykonywać ćwiczenie profilaktyczne. Szkoda,że zmarnowałam tydzień i nie trafiłam do p. Olkowskiego wcześniej, niepotrzebnie cierpiąc i nie chodząc do pracy. Ten rehabilitant prezentuje zupełnie inne podejście do leczenia, nazywa rzeczy po imieniu, jest otwarty i zaangażowany. Polecam z całego serca - RenataWZ

Chodziłam do Pana Grzegorza na masaże ciążowe na Madalińskiego. Teraz, po ciąży, wracam z moim kręgosłupem do ładu chodząc do Niego na specjalne ćwiczenia w nowym gabinecie na Kazury. Pan Grzegorz jak zwykle super, ale gabinet o wiele fajniejszy. TamaraF