lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego MSWiA we Wrocławiu. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym wszczepienia endoprotez. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (MSWiA we Wrocławiu), ponad 2500 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmio miesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan) ostatnio (2021) jako pierwszy w Eurpie założyłem chińską endoprotezę stawu kolanowego ChunLi. Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

Przeprowadził mi dwie operacje stawów biodrowych (kapo plastyka) Jestem w pełni zadowolony z wykonanych operacji. Wspaniały lekarz (człowiek dla pacjenta). Życzę każdemu choremu kontaktu z takim lekarzem Oby więcej takich lekarzy !!!!!!! Jan Czernikowski Świebodzice

Przeprowadził mi dwie operacje stawów biodrowych (kapo plastyka)
Jestem w pełni zadowolony z wykonanych operacji.
Wspaniały lekarz (człowiek dla pacjenta).
Życzę każdemu choremu kontaktu z takim lekarzem
Oby więcej takich lekarzy !!!!!!!
Jan Czernikowski Świebodzice

Niesamowity specjalista zajmujący się endoprotetyką biodra i kolana.Jeździłem po całej Polsce i wszyscy mnie odsyłali. Mam niewiele ponad 40 lat, wszczepił mi dwa biodra i wrócił w 8 miesięcy do normalności. Przede wszystkim wytłumaczył mi jako pierwszy naczym polega zabieg, miał cierpliwość wysłuchać moich narzekań, a szczegółowe informacje zawarte w Jego książeczce "Mam sztuczny staw biodrowy" pozwalają szybko powrócić do sprawności i samodzielności. Jestem wdzięczny za wykonane zabiegi operacyjne i polecam innym. Na pewno bezinteresownie przyjmie doradzi i wyjaśni.

Moje biodro jest b. trudnym przypadkiem ortopedycznym, ale od operacji wykonanej 3 lata temu przez doktora Uszyńskiego spisuje się bardzo dobrze. Nie, nie "moje" biodro - "nasze" biodro, jak mówi Pan Doktor. I pomimo upływu czasu potrafi zadzwonić, spytać jak się jego robota spisuje, "dawnośmy się nie widzieli, może by Pani przyszła się pokazać...?" Po prostu - Lekarz przez duże L.

Problem ze stwami biodrowymi mialam od dziecinstwa, "szlam na ten swiat nogami do przodu" :-)).Leczenie w dziecinstwie - wyciagi, gipsy...deseczki...co dalo mierne efekty, tym bardziej , ze oba biodra ustawily sie na innych wysokościach. Pozniej bywalo rożnie, ciąże tez mialy duży wpływ na samopoczucie. Głównie łykałam silne tabletki przeciwbolowe...jeśli chcialam normalnie funkcjonowac, a chcialam! Na Pana Krzysztofa Uszyńskiego trafilam przez przypadek. Wcześniej miałam tez kontakt z innymi ortopedami (mieszkam w Warszawie), byli tez tacy, ktorzy rysowali na zdjeciu "co by zrobili", ale na koniec i tak slyszalam "ja sie tego nie podejmę":( - przed Panem Uszyńskim maje zdjęcia RTG oglądali tez "sławni" ortopedzi z Warszawy i Otwocka. Pierwszą operację miałam latem 2009 roku, kolejna w lutym 2010. Obecnie po 14 letniej przerwie jeżdzę na rowerze, chodzę na spacery (wakacje letnie 2010 spedzilam jeszcze z jedną kulą, nie łykam tabletek, nic mnie nie boli, tańczę i cieszę się życiem! Po operacji byla dluga i żmudna rehabilitacja, do tej pory wykonuje cześć ćwiczeń juz w domu, chodzę na basen:-))

Ten lekarz życie mi uratował, przynajmniej psychiczne. Po kilku latach bólu spowodowanego zwyrodnieniem stawów biodrowych i brakiem ruchu, a byłem wcześniej bardzo aktywny ruchowo i po przeprowadzeniu przez niego operacji wróciłem do dawnej formy. Jeżdżę na rowerze, chodzę na długie spacery(po 10 km). Jestem do końca życia wdzięczny i pozostaję dłużnikiem.