lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego MSWiA we Wrocławiu. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym wszczepienia endoprotez. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (MSWiA we Wrocławiu), ponad 2500 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmio miesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan) ostatnio (2021) jako pierwszy w Eurpie założyłem chińską endoprotezę stawu kolanowego ChunLi. Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

MI AKURAT PAN DOKTOR NIE PRZYPADŁ DO GUSTU, TROSZKĘ NERWOWY, A PRZECIEŻ PACJENT PRZYCHODZI PO POMOC A NIE DLA ZABAWY

Jestem bardzo zadowolona z opieki medycznej, kompetencji i podejścia do pacjenta. Dr Uszyński może być wzorem do naśladowania.

27.11.2013 miałam opercję wszczepienia endoprptezy biodra prawego. Operował mnię doktor Krzysztof Uszyński .Przed operacją miałam pełno obaw i strachów .Dzisiaj tydzień po operacji chodzę już bez większych problemów oczywiście przy pomocy kul ale wiadomo ,że to tymczasowo. Wiem jedno ,że profesjonalizm , umijętności i doświadczenie dr. Uszyńskiego dały mi nadzieję na lepsze życie wolne od wszelkich niedogodności związanych z zwyrodnieniem biodra . Polecam wszystkim dr. Uszyńskiego tym , którzy poszukują lekarza , który poprowadzi profesjonalnie chorego , da nadzieję na życie wolne od ból, którego sposób bycia i nienaganne maniery oraz traktowanie pacjenta podmiotowo dają choremu pełne poczucie bezpieczeństwa . Ja z pełnym zaufaniem do dr. Uszyńskiego za pół roku decyduję się na operację lewego biodra .

Mam 58 lat i dr. Uszyński wstawiał mi endoprotezę prawego biodra 9.07.2012. 12.07 wróciłem sam samochodem do Wrocławia, a po 2 tygodniach wróciłem do pracy, w listopadzie wróciłem na salę (gram w siatkówkę), a w maju 2013 grałem na mistrzostwach Polski oldboyów. obecnie gram 2-3 razy w tygodniu. Endoproteza w niczym nie ogranicza mnie w aktywnym uprawnianiu sportu. Mogę powiedzieć, że położyłem już krzyżyk na aktywnym życiu, ale rezultaty operacji przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Przy ocenie nie interesuje mnie ani uprzejmość, ani kompleksowość podejścia czy ilość poświęconego czasu, może mnie ...

Przy ocenie nie interesuje mnie ani uprzejmość, ani kompleksowość podejścia czy ilość poświęconego czasu, może mnie leczyć dr. Hause, aby był dobry wynik.

Doktor Uszyński, przeprowadzając wyjątkowo trudną w moim przypadku operację wstawienia endoprotezy biodra, nie tylko dał mi nadzieję na powrót do sprawności,ale też wybawił mnie od naprawdę nieznośnego już bólu. Obecnie (ledwie kilka dni po operacji) nie odczuwam go w zasadzie w ogóle. Z każdym dniem widzę poprawę. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Pana Doktora - jest naprawdę najwyższej klasy specjalistą, który potrafi sprostać nawet największym wyzwaniom i poradzić sobie z bardzo trudnymi przypadkami - takim jak choćby mój. Dziękuję!

Miałem szczęście być operowanym przez doktora Krzysztofa Uszyńskiego,wstawiono mi endoprotezę lewego biodra.Doktor Uszyński to specjalista w swojej dziedzinie ,lekarz z powołania. Wspaniały ,ciepły, serdeczny człowiek.Przed operacja uspokaja pacjenta tłumacząc na czym polega zabieg ,a po operacji tłumaczy jak postępować ,żeby jak najszybciej wrócić do formy. Bardzo polecam wszystkim Pana doktora K.Uszyńskiego. Pacjent Zbigniew Z.

Miałem operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego w szpitalu Lubańskim 18.07.2012. Operację przeprowadzał Dr Uszyński z zespołem lekarzy ortopedów,przebieg operacji był pomyślny, czuję się dobrze, dochodzę do zdrowia i coraz lepiej już chodzę.Chciałbym tu jeszcze dodać że Doktor Uszyński jest świetnym ortopedą, przy każdej wizycie pyta o stan zdrowia, udzieli rady, porozmawia jak ćwiczyć, ma czas dla pacjenta.Polecam tego Lekarza wszystkim tym którzy będą w Lubańskim szpitalu na oddziale ortopedycznym poddani podobnym operacją jak ja, że z pełnym zaufaniem mogą się oddać w ręce Pana Doktora i zespołu lekarzy ortopedów. Bardzo Dziękuję.

Wymiana mojego starego kolana na nowe przebiegła szybko,sprawnie i bez kłopotów.Dziś zaczynam chodzić normalnie.Dr.Uszyński zasługuje na wysoką ocenę. Pozdrawiam

Pozdrawiam

Wspaniały człowiek, lekarz z powołaniem, doskonały chirurg.Daje pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i wzbudza zaufanie.Polecam jego doświadczenie i umięjętności. Jan

Jan

Miałem szczęście być operowany w Lubaniu przez doktora Uszyńskiego (endoproteza lewego biodra) To wspaniały fachowiec i znakomity operator, a zespół pod jego kierunkiem mógł wykazać swą profesję i maestrię. I to wszystko w niewielkim, powiatowym szpitalu. Słowa uznania należą się także personelowi pomocniczemu.Mimo występującemu na tym forum typowego "polskiego malkontenctwa" chcę jeszcze raz zaznaczyć,że wynik operacji a co za tym idzie bycie pacjentem doktora Uszyńskiego jest dla mnie zaszczytem. (-)Bogusław Klimsa - dziennikarz, kompozytor

(-)Bogusław Klimsa - dziennikarz, kompozytor