lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego MSWiA we Wrocławiu. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym wszczepienia endoprotez. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (MSWiA we Wrocławiu), ponad 2500 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmio miesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan) ostatnio (2021) jako pierwszy w Eurpie założyłem chińską endoprotezę stawu kolanowego ChunLi. Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

SZTUKMISTRZ Z LUBANIA Implant stawu biodrowego mam od bez mała 1,5 roku. Wstawił mi go w Lubaniu ortopeda – dr Krzysztof Uszyński. Wybrałem Go, dzięki przyjaciołom i znajomym, według ważnych kryteriów: - jest „wyoperowany” (zdanie pewnego ortopedy – „konkurencji”), a to bardzo ważne w przypadku tego właśnie stawu (wymaga wyobraźni i intuicji); - ma dostęp do szerokiego asortymentu implantów. W tej chwili czuję się świetnie, a mam (mimo wieku 70+) pracę wymagającą częstego stania. Piszę tak późno, żeby nie „zapeszyć”. Ponadto dość długie kontakty z Doktorem po zabiegu pozwoliły mi ...

SZTUKMISTRZ Z LUBANIA
w przypadku tego właśnie stawu (wymaga wyobraźni i intuicji);
- ma dostęp do szerokiego asortymentu implantów.
Piszę tak późno, żeby nie „zapeszyć”.
Ponadto dość długie kontakty z Doktorem po zabiegu pozwoliły mi odkryć Jego filozofię – posłużę się tu cytatem z francuskiego lekarza Pinela („O sztuce leczenia”): „Wspaniale, gdy umie się podać lek leczący chorobę, ale większą sztuką jest wiedzieć kiedy nie należy leczyć.” To jest z kolei objawem braku u Niego pychy.

Do pana doktora Uszyńskiego trafiłam w maju br., miałam wówczas o około 2 cm krótszą nogę, a ból jaki mi towarzyszył był nie do zniesienia. Doktor przeprowadził dokładny wywiad, zapoznał się z historią mojej choroby. Zlecił przeprowadzenie kilku dodatkowych badań. Okazało się, że kwalifikuję się do zabiegu operacyjnego. 28 lipca miałam już przeprowadzony zabieg wszczepienia endoprotezy. W tej chwili 4 miesiące po operacji chodzę bardzo ładnie, a ból jest przykrym wspomnieniem. Miałam ogromne szczęście trafiając na tak świetnego ortopedę i specjalistę. Doktor to bardzo miły i serdeczny człowiek. Podejście do pacjenta świadczy o jego wielkim profesjonalizmie zawodowym. Tak sobie wyobrażałam lekarza z powołania. Jeśli miała bym wystawić ocenę to „szóstka” i to zdecydowanie za mało, po prostu jeszcze raz : „Dziękuję Bardzo”.
Chcę również tą drogą podziękować całemu zespołowi oddziału ortopedii w Lubaniu. Pracuje tam profesjonalny personel, który z sercem, uśmiechem, dobrym słowem i szacunkiem podchodzi do każdego pacjenta. Matylda

Doktor Krzysztof Uszyński jest niezwykle wykwalifikowanym specjalistą w swojej dziedzinie.Swoich pacjentów otacza miła i fachową opieka przed operacją jak i po operacji. Jest bardzo cierpliwy i dokładnie opisuje problem i opowiada jak będzie przebiegało leczenie. W moim przypadku mogę powiedzieć,że dał mi poczucie bezpieczeństwa. Polecam doktora , który jest profesjonalista w swojej dziedzinie, a dodatkowo jest świetnym, miłym i sympatycznym człowiekiem. Dziękuję za moja endoprotezę i za to, że chodzę coraz lepiej i zyje bez bólu.- Danusia

Dla mnie rewelacja ! Wspaniały, przemiły człowiek, stworzony do wykonywanego zawodu i pomocy potrzebującym ! Wybitny specjalista, który realizuje się wykonując nieskazitelnie swoją pracę. Godny naśladowania ! Jestem po aloplastyce lewego stawu biodrowego i nie wyobrażam sobie, że moje drugie biodro mógłby operować ktoś inny niż dr Krzysztof Uszyński . Mam do niego pełne zaufanie i mogę polecić go wszystkim wymagającym prawdziwej opieki lekarskiej !!! Dziękuję panie doktorze i serdecznie pozdrawiam !

Bardzo dziękuję doktorowi Uszyńskiemu jak również i całemu personelowi medycznemu za okazaną mi profesjonalną pomoc, za życzliwe podejście i fachową opiekę. Od kilku lat miałam problemy z chodzeniem. Dzięki podejściu doktora do pacjenta jak do chorego człowieka a nie jak do przedmiotu oraz jego kompetencjom i doświadczeniu zdecydowałam się na tą operację. Doktor Uszyński od samego początku bardzo fachowo mnie do niej przygotował pod względem medycznym jak i psychicznym, za co mu bardzo dziękuję. Opieka jaką zostałam przez niego otoczona zarówno przed jak i po operacji dodawała mi sił i motywowała do powrotu do zdrowia. Jestem po operacji endoprotezy, która przeprowadzona została w lipcu 2014 r. , już chodzę i dzięki doktorowi mogę funkcjonować nie odczuwając bólu.
Z całego serca jeszcze raz bardzo dziękuję.
Wdzięczna pacjentka Barbara z córką Małgorzatą S.

Wyrazy szacunku i najwyższego uznania dla doktora Uszyńskiego za profesjonalizm i podejście do wykonywanego zawodu.Od pierwszej chwili jest się pewnym, że jest to lekarz z powołania a pacjent jest dla doktora Uszyńskiego podmiotem, a nie przedmiotem.W kwietniu 2014 roku moja mama po dwóch latach nietrafionych diagnoz kiedy nie mogła już chodzić, przez przypadkową rozmowę u stomatologa trafiła do doktora Uszyńskiego.Dzisiaj kiedy to piszę tj. 11.06.2014r. mama samodzielnie się porusza , to jest niesamowite.Bardzo,bardzo dziękuje panie doktorze za życzliwość i dobroć jaką otrzymaliśmy podczas operacji i podczas rehabilitacji . Z całego ...

przez przypadkową rozmowę u stomatologa
, to jest niesamowite.Bardzo,bardzo dziękuje
panie doktorze za życzliwość i dobroć jaką
otrzymaliśmy podczas operacji i podczas rehabilitacji . Z całego serca dziękuje w imieniu własnym i mojej mamy, Kazimierz Ilnicki

Postawa i profesjonalizm dr. Uszyńskiego godne naśladowania. Takich lekarzy i ludzi życzmy sobie więcej. Polecam!

Wyrazy najwyższego uznania za profesjonalizm doktora Uszyńskiego.Jest lekarzem ciepłym i życzliwym.W roku 2011 Ł.C.M. w Lubaniu dr Uszyński przeprowadził mi operację stawu biodrowego.Po dojściu do całkowitej sprawności i życia bez bólu zdecydowałam się na operację drugiego biodra.Dziękuję bardzo za życzliwość jaką otrzymałam podczas operacji.Pollecam wszystkim pacjentom doktora Uszyńskiego jako wzór lekarza.Pacjentka Danuta P. z Bolesławca.

W czerwcu 2011 przeszedłem przeszedłem zabieg wymiany stawu biodrowego w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu, pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Uszyńskiego. Od tamtej pory mój standard życia bardzo się poprawił: wróciłem w wyniku rekonwalescencji i rehabilitacji do pełni zdrowia, dawnej aktywności i sprawności fizycznej, a co najistotniejsze do funkcjonowania bez bólu. Jestem pod stałą kontrolą mego doktora. Bardzo polecam profesjonalną praktykę lekarza K. Uszyńskiego, którą m.in. prowadzi w moim mieście-Lubaniu w Łużyckim Centrum Medycznym.

18 grudnia 2013 miałam operacji wszczepienia sztucznej endoprotezy biodra prawego. Operacje przeprowadził Dr. Krzysztof Uszyński. Przed operacja bardzo cierpiałam gdyż stopień zdegenerowania biodra był bardzo duży. Zmuszona byłam do codziennego brania bardzo silnych środków przeciwbólowych. W moim przypadku operacja była dużym ryzykiem ( choroby endokrynologiczne). Po upływie dwóch miesięcy po operacji czuje się świetnie,nic mnie nie boli i jestem sprawna. Uważam że mialam bardzo dużo szczęścia ze trafiłam do dr. Uszyńskiego, którego cechuje ogromny profesjonalizm i wyjątkowa troska o chorego. Jest bardzo ciepły i przyjazny w stosunku do pacjentów.