lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego MSWiA we Wrocławiu. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym wszczepienia endoprotez. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (MSWiA we Wrocławiu), ponad 2500 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmio miesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan) ostatnio (2021) jako pierwszy w Eurpie założyłem chińską endoprotezę stawu kolanowego ChunLi. Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

Byłem u Pana doktora w Orthos w Komorowicach. Rewelacyjny człowiek! Cudowne podejście do pacjenta i pełen profesjonalizm! Wysłuchał, postawił diagnozę, zrobił operację i przywrócił mnie do życia oraz wiarę w ludzi! Polecam!

Polecam wizytę u doktora Krzysztofa Uszyńskiego. Przede wszystkim jest miły, uśmiechnięty, profesjonalny i uprzejmy, a to rzadka cecha lekarzy specjalistów. W czasie rozmowy z doktorem Uszyńskim pacjent czuje się swobodnie, nie jest spięty i nie boi się zadawać pytań. Wie, że zostanie wysłuchany i uzyska wyczerpującą odpowiedź. W październiku 2017 r. wszczepiono mi endoprotezę kolana. Przed zabiegiem bardzo się bałam, ale po rozmowie z doktorem K.Uszyńskim strach nieco minął. Po skończonej operacji również podszedł do mnie z uśmiechem i poinformował mnie , że już po wszystkim. Taki powinien być każdy ...

W październiku 2017 r. wszczepiono mi endoprotezę kolana. Przed zabiegiem bardzo się bałam, ale po rozmowie z doktorem K.Uszyńskim strach nieco minął. Po skończonej operacji również podszedł do mnie z uśmiechem i poinformował mnie , że już po wszystkim. Taki powinien być każdy lekarz. Dr Krzysztof Uszyński to profesjonalista. Dziękuję na wszystko.

Bardzo dobry lekarz, przeprowadził udane operacje alloplastyki stawów biodrowych mojej Mamy w szpitalu w Lubaniu a następnie w Komorowicach. Świetne podejście do pacjenta, empatia i uprzejmośc i niekwestionowane kompetencje sprawiają, że bez wahania polecam Pana Doktora

Wspaniały lekarz . Mimo natłoku pracy i zmęczenia zawsze gotów poświęcić uwagę i czas pacjentowi. Zawsze można zadać pytanie na które stara się udzielić wyczerpującej odpowiedzi , co w przypadku pacjenta oczekującego na operację lub będącego bezpośrednio po zabiegu , bardzo uspokaja. Pan doktor Uszyński operował mi kolejno oba biodra (mam dwie endoprotezy) . Nogi są równej długości , wszystko działa na razie bez zarzutu. Po pojawieniu się bólu, kilka lat temu , byłem u wielu lekarzy . Jednak dopiero kontakt z doktorem Uszyńskim skierował moje leczenie na właściwy tor. ...

Po pojawieniu się bólu, kilka lat temu , byłem u wielu lekarzy . Jednak dopiero kontakt z doktorem Uszyńskim skierował moje leczenie na właściwy tor. Jest to lekarz , który oprócz umiejętności i wiedzy , sposobem bycia i traktowania pacjenta , powodował iż w sytuacji w jakiej się znalazłem , mogłem czuć się uspokojony i bezpieczny. Dziś po pewnym czasie myślę , że jast to lekarz zdecydowanie godny polecenia.

Bardzo miły,kompetentny,kulturalny i empatyczny lekarz.Trafiłem do jego gabinetu z bólem biodra kierując się mega pozytywnymi opiniami internetowymi.Od początku wizyty uśmiechnięty i skupiony na pacjencie.Pan Doktor dokładnie wytłumaczył diagnozę(alloplastyka stawu biodrowego) przekazał zalecenia i dopytywał się czy wszystko jest dla mnie jasne.Nie pamiętam bym kiedykolwiek trafił do lekarza na tak wysokim poziomie!!Pełen profesjonalizm i duża troska o pacjenta!Dziś mija cztery i pół miesiąca od zabiegu,moje życie stało się znowu piękne bez bólu ,tabletek i kuśtykania.Jaka szkoda,że tacy lekarze są niestety w mniejszości.Ogromnie polecam Pana Doktora! Jarosław P.

Świetny specjalista, który poza oczywistymi umiejętnościami ma wspaniały kontakt z pacjentami. Potrafi wysłuchać, zawsze uprzejmy, widać, że interesuje Go stan zdrowia i dobro pacjenta. Gdy nie mogłam dodzwonić się do szpitala, by uzyskać poradę w sprawie endoprotezy mojej babci, dr Uszyński odebrał za pierwszym razem i bardzo chętnie udzielił wskazówek pooperacyjnych. Najlepszy lekarz jakiego znam.

Profesjonalista,godny zaufania,pierwszy raz spotkałam się z takim lekarzeObdarzony poczuciem humoru , a to już pół sukcesu dla chorego.

wg mnie bardzo dobry lekarz. Przyszedłem do niego na konsultację po innym lekarzu. Wszystko dobrze wyjaśnione, zalecenia przekazane i jak na razie nie idę pod nóż! Teraz będę pod kontrolą lekarza i widać ze dr Uszyński ma dużo wiedzy i cieszę się, że z tyloma latami praktyki jest też aktywny w internecie! Potwierdzam poprzednie opinie , jest dobrym lekarzem!

Bardzo profesjonalny lekarz, merytoryczna i konkretna wizyta w bardzo miłej atmosferze. Pan Doktor podjął się i zakończył z sukcesem leczenie, którego nie podjęło się kilku poprzedników. Wspaniały kontakt z pacjentem i sukces medyczny - życzenie każdego pacjenta. Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc.

Do doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam z polecenia kolegi, któremu doktor wymienił dwa stawy biodrowe. Wcześniej byłam u innych ortopedów, diagnoza - operacja była dla mnie jak wyrok i odwlekałam z podjęciem decyzji. Podejście Pana doktora do pacjenta, ciepło, spokój, profesjonalizm, wysoka kultura osobista i ogromna wiedza to wszystko spowodowało, że bez chwili wahania na pierwszej wizycie podjęłam decyzję - operacja, wymiana prawego stawu biodrowego. Doktor wyczerpująco i cierpliwie wyjaśnił na czym będzie polegała operacja. 15.03.2016 roku udałam się do szpitala w Lubaniu bez obaw bo wiedziałam, wręcz byłam przekonana, że ...

Doktor wyczerpująco i cierpliwie wyjaśnił na czym będzie polegała operacja. 15.03.2016 roku udałam się do szpitala w Lubaniu bez obaw bo wiedziałam, wręcz byłam przekonana, że trafiłam w bardzo dobre ręce i dobre miejsce. Bardzo dziękuję Panu doktorowi Krzysztofowi Uszyńskiemu jak i całemu personelowi oddziału ortopedii w Lubaniu.
Po dwóch tygodniach po operacji zapomniałam co to jest ból i odstawiłam leki przeciwbólowe, bez których wcześniej nie mogłam funkcjonować. Zaprzyjaźniłam się z nowym biodrem.
Jeszcze raz dziękuję Panie doktorze i życzę wszystkim potrzebującym pomocy, żeby właśnie Pana spotkali na swojej drodze tak jak ja.
Łucja z Bolesławca