lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego MSWiA we Wrocławiu. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym wszczepienia endoprotez. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (MSWiA we Wrocławiu), ponad 2500 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmio miesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan) ostatnio (2021) jako pierwszy w Eurpie założyłem chińską endoprotezę stawu kolanowego ChunLi. Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

Doktor Krzysztof Uszyński to lekarz z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Przeprowadził operację mojego biodra , bez komplikacji, po czterech miesiącach doszedłem do pełnej sprawności.

Doktor Krzysztof Uszyński to lekarz z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Wroclaw 20.07.2017 Namówili mnie moi znajomi , pacjenci dr. Uszyńskiego. Pozostawiłem "wielkie molochy" m. Wrocławia i skierowałem się do Profesorskiego Centrum Medycznego we Wrocławiu. Opinie internetowe od razu skierowały moją uwagę na lekarza ortopedę dr. Uszyńskiego wykonującego operacje w Lubaniu. Zdecydowałem się, operację wymiany biodra dr. Uszyński wykonał w końcu miesiąca maja 2017r. Po operacji do dnia dzisiejszego , nie odczuwałem i nie odczuwam żadnego bólu. Zacząłem chodzić o jednej kuli , mogę prowadzić samochód. Trudno określić wdzięczność dr. Uszyńskiemu za "usprawnienie" mnie, jego spokój osobisty, witalność i znajomość wykonywanego ...

Wroclaw 20.07.2017

Namówili mnie moi znajomi , pacjenci dr. Uszyńskiego. Pozostawiłem "wielkie molochy" m. Wrocławia i skierowałem się do Profesorskiego Centrum Medycznego we Wrocławiu. Opinie internetowe od razu skierowały moją uwagę na lekarza ortopedę dr. Uszyńskiego wykonującego operacje w Lubaniu. Zdecydowałem się, operację wymiany biodra dr. Uszyński wykonał w końcu miesiąca maja 2017r. Po operacji do dnia dzisiejszego , nie odczuwałem i nie odczuwam żadnego bólu. Zacząłem chodzić o jednej kuli , mogę prowadzić samochód. Trudno określić wdzięczność dr. Uszyńskiemu za "usprawnienie" mnie, jego spokój osobisty, witalność i znajomość wykonywanego zawodu to podstawy wykonywania operacji chirurgicznych i późniejszej rehabilitacji.
.......................................................................................................................................
Gdyby zaszła konieczność poprawienia zdrowia dla członków mojej rodziny lub przyjaciół , będę wręcz nalegał na wykonanie operacji przez dr. Uszyńskiego w Lubaniu. Dziękuję również personelowi medycznemu, opiekującemu mu się mną w Szpitalu w Lubaniu po przebytej operacji.

Bardzo szanuje i lubie Pana doktora, zawsze wysłucha pacjenta i stara się jak najlepiej pomóc. Bardzo dobry specjalista i wspaniały człowiek.

Dobry doktor, konkretny, ale z dobrym podejściem do pacjenta. Zawsze pomocny i fachowy. Da się poza tym lubić. Polecam

Doktora Uszyńskiego poznałem w 2011 roku podczas wizyty lekarskiej. Miałem wówczas 35 lat, a mój prawy staw biodrowy uległ na tyle zwyrodnieniu, że nadawał się już do wymiany. Dowiedziałem się wtedy bardzo dokładnie i fachowo na czym polega całkowita alloplastyka stawu biodrowego, Jednak długo trwało moje niezdecydowanie, obawa. Wmawiałem sobie różne czarne scenariusze - teraz wiem, że niepotrzebnie tyle czekałem w bólu. Dopiero w 2016 roku gdy ból zaczął bardzo mocno przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a wręcz uniemożliwiał je. Gdzie rehabilitacja nie dawała poprawy zgłosiłem się ponownie do doktora Uszyńskiego. ...

Dopiero w 2016 roku gdy ból zaczął bardzo mocno przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a wręcz uniemożliwiał je. Gdzie rehabilitacja nie dawała poprawy zgłosiłem się ponownie do doktora Uszyńskiego. I to była najlepsza moja decyzja. Doktor wyznaczył na wrzesień termin operacji.
Obecnie mija trzeci miesiąc od zabiegu. Powoli wracam do normalnego życia - tego bez bólu. Jestem pod stałą kontrolą doktora i wykonuje wszystko zgodnie z jego zaleceniami. Znajduje się na etapie rehabilitacji, którą odbywam w MCZ w Lubinie, wśród osób bardzo życzliwych, które miały także kontakt z doktorem Uszyńskim.
I podobnie jak one uważam, że doktor Uszyński to lekarz z prawdziwego powołania. Polecam doktora Uszyńskiego tym, którzy cenią sobie fachowość, wiedzę, komunikatywność i podejście do pacjenta. Dr Uszyński to profesjonalista i wirtuoz w swoim zawodzie.
Dziękuje Panie doktorze za okazaną pomoc !!! Chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom Oddziału Ortopedii w Lubaniu za fachową i profesjonalna opiekę.

Do Doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłem opierając się na opiniach pacjentów rehabilitacji MCZ w Lubinie. Pacjentów, którzy „wyszli” spod ręki Doktora Uszyńskiego. Potwierdziły się bardzo pozytywne opinie dotyczące wiedzy fachowej, jak i fantastycznego kontaktu z pacjentami. Jestem po wymianie obu stawów biodrowych. Pierwszą operację miałem w styczniu a drugą w sierpniu 2016 roku. Już zapomniałem o środkach przeciwbólowych, bez których nie mogłem sprawnie się poruszać. Z zawodu jestem trenerem, prowadzę zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą. Zawsze byłem osobą bardzo aktywną fizycznie. Postępująca choroba bioder ograniczyła moją aktywność prawie do zera. Jestem na etapie rehabilitacji, a w perspektywie planuję powrót do pełnej aktywności sportowej. Proces mojego leczenia i rehabilitacji pooperacyjnej, odbywa się zgodnie z planem wytyczonym przez Doktora Uszyńskiego. Oddanie swojego zdrowia w ręce Doktora Uszyńskiego, było najlepszą decyzją jaka mogłem podjąć. Bardzo dziękuję za przewrócenie mi sprawności, dzięki której mogę rozwijać się zawodowo i realizować swoje marzenia. Z całego serca polecam Doktora Krzysztofa Uszyńskiego, jest dla mnie MISTRZEM !!!!

Wspaniały człowiek, lekarz. Specjalista jakich mało !!!! Dzięki niemu zmieniło się moje życie. Polecam Doktora Krzysztofa !!!!

Na oddział ortopedii Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu trafiłem po raz pierwszy w 2009 roku kiedy bóle w lewym stawie biodrowym wymagały chodzenia przy pomocy kul łokciowych. Wykonane rtg miednicy wskazywało na zmiany chorobowe w obrębie stawu biodrowego lewego. Szukając pomocy zwróciłem się do jednego z zaprzyjaźnionych kolegów o pomoc. Zaproponował mi właśnie konsultację i leczenie w w/w ośrodku gdyż jest tam bardzo dobry zespół ortopedów wykonujących tego typu operacje. I tu też właśnie trafiłem ,po uzgodnieniu, na Pana Dr Krzysztofa Uszyńskiego. Konsultacja dała mi w zasadzie to czego oczekiwałem: zostałem zbadany, skonsultowano wyniki dodatkowe /rtg/ i postawiono jednoznaczną diagnozę. Okazało się ,że mam chore oba stawy biodrowe w tym lewy gorszy i wymagający natychmiastowej interwencji a drugi to niezbyt odległa przyszłość. Jest moim wielkim szczęściem, że trafiłem na doktora Uszyńskiego który okazał się lekarzem w pełnym znaczeniu tego słowa, fachowym, kompetentnym a zarazem bardzo kont aktywnym i człowiekiem pełnym empatii dla leczonych chorych. Zabieg i dalszy ciąg terapii zostały dokładnie omówione ze zwróceniem uwagi na zagrożenia. Operacja przebiegła bez powikłań i na piątą dobę opuściłem szpital. Dalsze leczenie kontynuowałem w szpitalu rehabilitacyjnym. Powróciłem do pracy w pełnym wymiarze godzin. W tym czasie nie miałem żadnych dolegliwości, a zakres ruchów w operowanym stawie jest jak przed operacją. O protezie przypominają mi jedynie dzwonki bramek na lotniskach. Po siedmiu latach niestety odezwał się ból w drugim, prawym stawie biodrowym /potwierdzenie pierwotnej diagnozy/ Ból nasilał się bardzo szybko tak że musiałem zaprzestać pracy zawodowej i chodziłem przy pomocy kul. Ponownie udałem się po pomoc do mojego „Dobrego Doktora” dr. Uszyńskiego. Konsultacja- decyzja o konieczności operacji drugiego biodra po należnej karencji. Jestem już po zabiegu operacyjnym w czasie rehabilitacji. Dla Pana Doktora byłem znowu człowiekiem potrzebującym pomocy a nie procedurą nr……… Dziękuję Ci, Panie Doktorze za to że mogę nadal egzystować i za to że istnieją lekarze którym można bezwzględnie zaufać. Życzę Panu dużo zdrowia aby mógł Pan nadal przywracać zdrowie ludziom tego potrzebującym.

Mam 32 lata i jestem sportowcem. Mam chondromalację obu rzepek. Dr. Uszyński uratował mi kolana. Mogę chodzić bez bólu i uprawiać sport. Zanim do niego trafiłam chcieli mi wstawiać endoprotezy kolan. On zastosował inne leczenie i uratował mi zdrowie. Lekarz z powołania. Zawdzięczam mu bardzo dużo.

Operację wszczepienia endo w moje od 39 lat degenerujące sie biodro, wykonał w czerwcu 2015 roku, najlepszy specjalista w tej dziedzinie czyli Pan Krzysztof Uszyński. Profesjonalizm doktora sprawił, że czułam wewnętrzny spokój nawet leżąc już na stole operacyjnym ( Wielkie podziękowania również dla personelu bloku operacyjnego w szpitalu w Lubaniu) wiedziałam, iż wiedza i pewne ręce mojego operatora gwarantują powodzenie w wymianie nie współpracującego już ze mną stawu. Umiejętności zawodowe są ważne , nawet bardzo ważne i tu Pan Krzysztof nie ma konkurencji. Próżno tez szukać wśród lekarzy tych którzy podchodzą z taką życzliwością, wyrozumiałością do chorego. Od pierwszej wizyty czułam się tak jak bym była jedynym chorym którego leczy doktor. Cały proces wszczepienia endo została mi przedstawiona w przejrzysty i zrozumiały dla ,, blondynki" sposób. To sprawiło, że ta dość inwazyjna ingerencja w ludzkie ciało przebiegła bezstresowo i w poczuciu że nie mogłam lepiej trafić. Jeśli bym musiała, nie daj Boże wymienić jeszcze inną część mojego stelaża to w ciemno zgłoszę się do Pana Krzysztofa. Dziękuje Panie doktorze za pierwsze 3 miesiące mojego nowego życia bez bólu