lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego MSWiA we Wrocławiu. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym wszczepienia endoprotez. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (MSWiA we Wrocławiu), ponad 2500 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmio miesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan) ostatnio (2021) jako pierwszy w Eurpie założyłem chińską endoprotezę stawu kolanowego ChunLi. Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

Sierień 2015 , lewe bioderko do wymiany na protezę , wszystko poszło sprawnie , miło , pełne zawodowstwo . Z pewnością na prawe biodro , które też jest do zrobienia , nie będę szukał innego ortoedy . pozdrawiam Artur

pozdrawiam Artur

W maju 2015 roku dr Uszyński przeprowadził u mnie całkowitą pierwotną rekonstrukcję stawu biodrowego. Wszystko odbyło się sprawnie, szybko i profesjonalnie. Dr Uszyński poświęcił mi tyle czasu ile potrzebowałem. Byłem o wszystkim poinformowany, gdyż nie tylko jest świetnym fachowcem ale ma też doskonały kontakt z pacjentem. W dzisiejszych czasach cieszę się, że trafiłem na lekarza z powołaniem. Jeszcze raz za wszystko dziękuję. Wiesław Pazdyka

W lipcu 2012 Dr Krzysztof Uszyński wykonał mi operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego, w szpitalu w Lubaniu, jestem mu za to bardzo wdzięczny nie wiem co to ból biodra chodzę bardzo dobrze po prostu tak jak bym tam nic nie miał. Jest to bardzo dobry lekarz polecam go, ja jestem bardzo zadowolony. Ferenc Bogdan Lubań.

Jestem pacjętką ze Zgorzelca. Kiedy dowiedziałam się że czeka mnie operacja na biodro, bardzo się bałam. Zarejestrowałam się w Zgorzelcu, ale czułam się tam nie jak pacjent, tylko jak intruz. Usłyszałam o dr. Uszyńskim z Lubania wiele dobrych opini i postanowiłam spróbować. Wizyta tylko to potwierdziła. Na cito miałam operację 04.03.2015 r. Na operację pojechałam bardzo spokojna, bo wiedziałam, że jestem rękach nie tylko dobrego fachowca ale również ciepłego człowieka godnego zaufania. Po pięciu dniach wyszłam do domu bez żadnego bólu zupełnie spokojna. Pan dr. Krzysztof Uszyński okazał się rewelacyjnym ...

Po pięciu dniach wyszłam do domu bez żadnego bólu zupełnie spokojna.
Pan dr. Krzysztof Uszyński okazał się rewelacyjnym fachowcem pod każdym względem. Nie tylko jako lekarz i specjalista ale również jako człowiek godny zaufania, polecenia, ciepły, dodający wiary i bezpieczeństwa. O takich teraz trudno.
Czekam na drugą operację i teraz już się nie boję.
Krysia ze Zgorzelca.

Mój zabieg wszczepienia endoprotezy w dysplastyczne biodra miał miejsce w listopadzie 2009 r. w lubańskim szpitalu, który to przeprowadził pan doktor Krzysztof Uszyński. Jest profesjonalistą w każdym aspekcie swojego zawodu i to co jest unikalne i cechuje pana doktora to wysoka etyka zawodowa i empatia. Skala ocen nie oddaje stopnia profesjonalizmu, zaangażowania i czystej ludzkiej życzliwości. Ja natomiast mogę cieszyć się z normalnego funkcjonowania biodra i nogi. Z wyrazami szacunku Dorota z Bolesławca.

Nie ma nic ważniejszego dla pacjenta na stole operacyjnym jak poczucie ze jest w kompetentnych rękach. Budzi to zaufanie do lekarza jak i do własnych możliwości fizycznych w czasie rehabilitacji. Wszystkiego tego doświadczyłem będąc pacjentem Pana Doktora Uszyńskiego. Poza tym wyjątkowo miły i komunikatywny człowiek. Zdecydowanie polecam.

Polecam dr Krzysztofa Uszyńskiego jako świetnego fachowca. Na początku października 2014 roku przeszedłem operację wstawienia endoprotezy stawu biodrowego i już normalnie funkcjonuję. Jeżeli szukacie fachowości i normalności w naszej "służbie zdrowia" polecam Pana Uszyńskiego.

Dziękuję bardzo doktorowi Uszyńskiemu za profesjonalną pomoc i wspaniałe podejście do pacjenta.Miałam trudności z chodzeniem i ból był już nie do zniesienia.Doktor Uszyński od samego początku przygotował mnie pod względem medycznym i psychicznym przed operacją jak i po.Wszczepienie stawu biodrowego miałam w czerwcu 2014,jestem już 7 miesięcy po operacji poruszam się już bez kul i noga jest całkiem sprawna,o bólu już zapomniałam.Z całą pewnością polecam Pana doktora Uszyńskiego wszystkim oczekującym na operację.Ewa

Pan Krzysztof Uszyński to doskonały fachowiec i wspaniały człowiek w styczniu 2014 roku wykonał zabieg endoprotezy stawu biodrowego mojemu mężowi,tym samym uwolnił go od niekończącego się bólu ,wcześniej taki zabieg wykonał u mojej siostry ,endoproteza stawu biodrowego i kolanowego, dlatego śmiem napisać że to nasz lekarz rodzinny, bardzo dziękuję Panie doktorze i pozdrawiam w imieniu swoim i męża. Człowiek godny polecenia Janina

Do pana doktora Uszyńskiego trafiłam dzięki Pani pielęgniarce rodzinnej, która mnie zabrała na wizytę w czerwcu 2014r., Byłam pełna bólu jaki mi towarzyszył,” człapiąc” o dwóch kulach, prawie nie mogłam chodzić, każdy krok sprawiał jedynie ogromny ból. Leczyłam się od ponad dwóch lat u różnych „autorytetów ortopedii” i nic ! Doktor przeprowadził wywiad, zapoznał się z historią mojej choroby (miałam wykonany tomograf bioder i rezonans magnetyczny). Zlecił mi wykonanie zdjęcia RTG i po chwili stwierdził „wstępna martwica kości” niezwłoczna operacja. Okazało się, że kwalifikuję się do zabiegu operacyjnego. W sierpniu ...

W sierpniu miałam już przeprowadzony zabieg wszczepienia endoprotezy. W tej chwili 5 miesięcy po operacji chodzę bardzo ładnie, a ból jest jedynie przykrym wspomnieniem. Miałam ogromne szczęście trafiając na tak świetnego ortopedę i specjalistę. Doktor to bardzo miły i serdeczny i wspaniały człowiek. Podejście do pacjenta świadczy o jego wielkim profesjonalizmie zawodowym. To lekarz w pełnym tego sowa znaczeniu z powołania. Jeśli miała bym wystawić ocenę to pięć jest za mało „szóstka” i to zdecydowanie za mało, po prostu jeszcze raz: „Dziękuję Bardzo”. Chcę również tą drogą serdecznie podziękować Pani Jasi, całemu zespołowi oddziału ortopedii w Lubaniu. Pracuje tam profesjonalny personel, który z sercem, uśmiechem, dobrym słowem i szacunkiem podchodzi do każdego pacjenta. Ewa z Przemkowa.