dr hab. n. med. Stanisław Ryba

Pediatra, Pulmonolog

Fachowość ok, jakąś tam pomoc otrzymalem ale sposób rozmowy z.pacjentem tragiczny, przecież nie jestem lekarzem skąd mam wiedzieć rzeczy które dla niego są oczywiste, przerywa w pół zdania, irytuje się o byle co jak proszę o powtórzenie. Kurde, jakbym bym petentem w jakimś urzędzie..

Pan Doktor najpierw skrytykował moje postępowanie (chociaż było zalecone przez innych lekarzy) a następnie w sposób oschły i niezbyt miły przekazał zalecenia. A na koniec jeszcze skomentował, ze jestem nieodpowiedzialna skoro będąc w ciąży mam stare testy alergiczne (nikt nie mówił, ze mam je powtarzać, szczególnie ze moje alergie od lat pojawiają się w tym samym momencie). Myśle ze doktor zna się na tym co robi (chociaż mino moich zapewnień ze moja astma jest pod kontrolą i duszności wystąpiły pierwszy raz od dawna i są powiązane z pyleniem i tak zalecił bardzo silne dawki lekow, co mnie dziwi), ale średnio potrafi w kontakt z pacjentem…

Lekarz o dużej wiedzy i intuicji. Postawił trafną diagnozę, która zaoszczędziła nam wielu nerwów. Tam, gdzie inni lekarze szukali problemów neurologicznych, trafnie zdiagnozował nietolerancję pokarmową i po zastosowaniu odpowiedniej diety problemy u dziecka całkowicie minęły. Bardzo nam pomógł też w przypadku drugiego dziecka, alergika. Pan doktor zachowuje się raczej z rezerwą, nie jest może bardzo wylewny i kiedy trzeba, mówi prawdę "prosto z mostu". Ale zapytany, dokładnie wyjaśnia przyczyny problemu i przebieg leczenia i spodziewane rezultaty. A przede wszystkim jest skuteczny.

W mojej opinii bardzo dobry lekarz, od kilku lat z bardzo dobrym skutkiem prowadzi dwoje moich dzieci. Analityczne podejście, duża wiedza, a także intuicja. Trafna diagnoza i sposób leczenia. Nie szafuje niepotrzebnie farmaceutykami. Dobry kontakt i podejście do dzieci.

Moim zdaniem to lekarz, jakich dziś już mało. Zanosi się na to, że będziemy stałymi pacjentami. Rzeczowy, konkretny, patrzy szeroko na dziecko i przede wszystkim skutecznie leczy. I nie zgodzę się zupełnie z tym, że nie ma podejścia do dzieci i jest nieuprzejmy. Jest bardzo kulturalny. Byliśmy z niespełna rocznym synkiem, którego przez ponad dwa miesiące lekarze bezskutecznie leczyli solą fizjologiczną i kroplami do nosa. Okazało się na wizycie u Pana doktora, że ma przewlekłą infekcję oskrzeli. Po kilku dniach od stosowania się do zaleceń (lekarstwa i dieta) po kaszlu ...

Byliśmy z niespełna rocznym synkiem, którego przez ponad dwa miesiące lekarze bezskutecznie leczyli solą fizjologiczną i kroplami do nosa. Okazało się na wizycie u Pana doktora, że ma przewlekłą infekcję oskrzeli. Po kilku dniach od stosowania się do zaleceń (lekarstwa i dieta) po kaszlu i katarze nie było śladu. Bardzo polecam.

Dzisiaj mój mąż był z 1,5 rocznym synkiem na wizycie w LUXMED. Z wizyty nie dowiedział się nic oprócz tego, że syn ma przewlekłe zapalenie oskrzeli i to w dodatku musiał o to dopytać, bo lekarz nie mówił kompletnie nic. Był oschły, szorstki, zero podejścia do dziecka. Kazał mężowi trzymać mocno dziecko, żeby "nie machał tak rękami". Wydawał tylko komendy typu: proszę odwrócić w prawo, w lewo, trzymać, do góry itp. Od razu zapisał antybiotyk, nie zebrał ŻADNEGO wywiadu, a syn już jest po antybiotykoterapii, a jednak kaszel się utrzymuje od 3 mcy. Synek jest jeszcze malutki, boi się lekarzy, jak każde dziecko. Takie dziecko trzeba najpierw jakoś do siebie przekonać a nie badać jak starego i jeszcze wymagać, żeby się nie ruszało. Po tej wizycie jestem zmuszona iść jutro na następną - tym razem wybrałam wizytę prywatną u polecanego pediatry/pulmonologa. Dodam, że już byliśmy z synkiem u wielu lekarzy i widać nawet po dziecku, że niektórzy lekarze mają podejście do dzieci (w końcu PEDIATRA) Ten akurat nie ma go kompletnie. Pierwsza i ostatnia wizyta. NIE POLECAM!

Pan Doktor bardziej nam pomógł niż alergolodzy i dermatolodzy, do których chodziliśmy wielkorotnie. Po tygodniu od zaproponowanego leczenia kaszel minął a ciągnął się miesiącami. Teraz jesteśmy pod stała opieka Pana Doktora.

Pełen profesjonalizm. Lekarz, który na pacjenta patrzy holistycznie, czyli całościowo. Wspaniale tłumaczy, ma rozległą wiedzę, doradza optymalne dla zdrowia rozwiązanie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

Bardzo kompetety i pomocny lekarz. Potrafi zmotywować do pracy nad sobą. Bardzo mi pomógł i jestem bardzo mu wdzięczny. Niesamowity specjalista.

wdzięczny. Niesamowity specjalista.

Znam Pana doktora od 23 bo tyle ma moj syn i mimo ze nie antybiotykow na wiaderka dzieki Panu doktorowi ma sie bardzo dobrze Naprawde czlowiek niezastapiony przynajmniej dla mnie bo z corka tez od urodzenia jezdzilam lub zamawialam wizyty prywane Pana doktora . Nawet przez telefon potrafil udzielic wskazowek co i jak dziecku podawac Serdecznie pozdrawiam Monika S.