Filtruj terminy

wizyta już od 100

Gabinet Buk
ul. 700lecia Miasta 5
64-320 Buk

U doktor Ewy Kucz leczyłam się przez ostatnie dwa lata. No właśnie, ale ciężko tutaj mówić o „lecze-niu”. Pani doktor bardzo miła i sympatyczna. Gdy wchodziłam do gabinetu (bez wcześniejszego zapisania) to zawsze witała mnie z dużym uśmiechem i serdecznością. Pamiętała jak się nazywam i ogólnie bardzo miło. Poszłam do niej, bo miałam nieregularne i bardzo bolesne miesiączki. Chodziłam do niej przez ostatnie dwa lata. Regularnie. Wizyta max co 3 miesiące. Każda wizyta płatna 150 zł. W tym nie było nigdy badania usg. Za dodatkowe badania (cytologia) – dodatkowa opłata.
Pani doktor przypisała mi leki hormonalne, które miały wyregulować mi miesiączki. Uprzedziła, że aby te pomogły trzeba je brać przez pół roku – ok, zgodziłam się. Po pół roku usłyszałam, że warto byłoby je brać troszkę dłużej –wtedy jest większa pewność ich skuteczności, bo pół roku nie każdemu wystarcza, zależy od organizmu. Stwierdziłam, że skoro tyle czasu brałam to jeszcze te 2-3 miesiące mogę je brać. W końcu miałam regularny i bezbolesny okres.
Przy kolejnej wizycie okazało się, że mam stan zapalny i oprócz tabletek na ten stan, przypisała mi znowu leki hormonalne – kolejne 3 opakowania. Teraz nie możemy ich przestać brać! Gdy przy kolejnej wizycie skarżyłam się na silne bóle głowy, które trwały przez cały tydzień i żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagały to tylko zmierzyła mi ciśnienie i powiedziała, że jest ok. Zaznaczę, że uprzedzałam iż mam problem z podwyższonym ciśnieniem. I znowu dalej tabletki. W międzyczasie miałam zrobioną cytologię. Pani doktor nawet do mnie zadzwoniła, że koniecznie muszę się u niej pojawić szybciej niż to było mówione! Złe wyniki, kolejny stan zapalny… i tym razem nadżerka! Najpierw chciała ją wyleczyć tabletkami, a potem (gdyby te nie pomogły) wysłać na zabieg do szpitala. Po wykryciu nadżerki u Pani doktor byłam jeszcze dwa razy. Nic z tą nadżerką więcej nie robiła, tylko cały czas faszerowała mnie tabletkami. Przestała odpowiadać konkretnie na moje pytania, a wątpliwości i obawy były co raz większe. Dodam, że przez cały czas brałam hormony - ciągle był jakiś powód, dla którego nie mogłam z nich zrezygnować. Mimo ich zażywania wróciły także bolesne miesiączki, ale to przez to, że „prowadzę życie w biegu”. W końcu zapisałam się do innego lekarza i sama, bez jej konsultacji zrezygnowałam z hormonów (po 1,5 roku).
Jestem już po wizycie u innego ginekologa. Okazało się, że nie mam i nigdy nie miałam żadnej nad-żerki. Leki, które brałam, żeby ją wyleczyć mi nie zaszkodziły, a na nadżerkę i tak by nie pomogły (jeśli ta by była). Co więcej, na usg lekarz obejrzał moje jajniki i od razu zdefiniował co mi dolega – jest to przypadłość, której nie idzie wyleczyć. Kiedyś leczono to operacyjnie, ale po jakimś czasie nieregularne okresy i tak wracały. Hormony, które brałam przez 1,5 roku po odstawieniu mogą zapewnić mi co najwyżej kilka regularnych miesiączek, ale i tak wróci to co było wcześniej. Jednym słowem – Pani doktor świetnie i zawsze z szerokim uśmiechem na ustach wykorzystała moją przypadłość robiąc z niej chorobę, którą da się wyleczyć. Szkoda czasu, zmarnowanych pieniędzy (dużych pieniędzy, bo przez dwa lata uzbierała się spora suma) i nerwów. Nie wątpię w wiedzę czy kompetencje Pani doktor, ale zabawa kosztem czyjegoś zdrowia i faszerowanie kogoś lekami, które i tak nie pomogą nie są zgodne z etyką lekarską. Nie wspominając o wyimaginowanej nadżerce, która przysporzyła wiele stresu i zbędnych nerwów. Jeśli macie jakieś wątpliwości warto sprawdzić to u innego lekarza. Zdecydowanie nie polecam.

Buk

Pierwszy raz w życiu zetknęłam się z takim lekarzem. I mam nadzieję, że ostatni. Przerażające jest wyjść od ginekologa z poczuciem upokorzenia. Chamskie komentarze, zero delikatności i traktowanie mnie jak niespełna rozumu - nigdy więcej nie chcę powtórzyć takiego "doświadczenia". Zdecydowanie nie polecam wizyt u tego pana.

Opinia dodana przez: Joanna

Ginekolodzy położnicy w mieście Buk