lekarz Anna Ujazdowska

Okulista

W dniu 5 sierpnia 2019 roku o godzinie 18:45 odbyłam wizytę u lekarza okulisty - lek Anna Ujazdowska w przychodni w Gdańsku Al. Grunwaldzka. Do lekrza przyszłam z silnymi, napadowymi, kilkusekundowymi, głębokimi bólami oka. Lekarzowi opisałam ten ból jako “ostry, występujacy kilkanaście razy w ciągu dnia, trwający każdorazowo kilkanaście sekund, w czasie którego czuję jakby miała mi eksplodować gałka oczna.” Ponadto poinformowałam, że ataki są na tyle problematyczne, że utrudniają mi pracę. Najpierw manualnie zbadano mi wzrok - miałam odczytywać literki z tablicy. Okazało się to wysoce problematyczne - praktycznie ...

Najpierw manualnie zbadano mi wzrok - miałam odczytywać literki z tablicy. Okazało się to wysoce problematyczne - praktycznie każdy rząd znaków odczytywałam źle lub miałam problem z odczytaniem w ogóle. Wstępnie pani doktor stwierdziła wadę wzroku i poleciła udać się do optometrysty.

Kiedy jednak za pomocą dostępnych maszyn zbadała mi ostrość wzroku i ciśnienie oka - okazało się, że wszystko jest w normie.

Pani doktor stwierdziła, że w takim razie nie wie co mi jest.

Zalecenie - na kartce napisano mi że mam stosować „xylo żel” - tani żel nawilżający profilaktycznie dostępny w aptece bez recepty.

W chwili obecnej bóle są równie silne, nie zostałam skierowana na żadne inne badania, nie wiem co robić. Czy zignorować ostre objawy, czy szukać pomocy gdzie indziej. Pani doktor zostawiła mnie z ostrym bólem oka oraz problemami z ostrością widzenia. Jak taka osoba może leczyć ludzi?!