Art

Krioliza

19.02.2015
Krioliza

Krioliza lub inaczej kriolipoliza to nowa metoda modelowania ciała zimnem. Dzięki odkryciu, że lipidy w komórkach tłuszczowych są wrażliwe na niskie temperatury stała się bardzo popularna. To nieinwazyjna metoda, która pomaga skutecznie zredukować tkankę tłuszczową.

 

Komórki tłuszczowe można wyeliminować bez szkody dla innych tkanek, co jest jej ogromną zaletą. Można dzięki mniej poprawić wygląd ciała bez interwencji chirurgicznej. Zabieg polega na mrożeniu komórek tłuszczowych za pomocą zasysającej głowicy, której temperatura utrzymuje się na poziomie minus 8 stopni. Zabieg trwa około 60 minut. Przed rozpoczęciem skóra pokrywana jest specjalnym żelem, który zabezpiecza przed odmrożeniami. W czasie trwania zabiegu konieczne jest monitorowanie temperatury skóry, co pozwala zachować bezpieczeństwo. Dzięki kontroli wszystkich parametrów w czasie zabiegu, a także indywidualnemu dopasowaniu do potrzeb pacjenta, nie ma ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek.

W czasie zabiegu dochodzi do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych czyli lipolizy i ich stopniowej eliminacji z organizmu. Usuwanie komórek tłuszczowych zachodzi dzięki naturalnym procesom fizjologicznym i pracy układu limfatycznego. Martwe komórki są usuwane przez krew i limfę, a po kilku tygodniach zostają całkowicie wyeliminowane. Pełne rezultaty są widoczne po około 3 miesiącach, czasem trzeba powtórzyć zabieg po upływie minimum 2 miesięcy, wszystko zależy od okolicy i wielkości tkanki tłuszczowej. Każdy organizm reaguje inaczej i nie zawsze można przewidzieć efekt końcowy.

 

Krioliza jest wielką nadzieją dla osób borykających się z miejscowym nagromadzeniem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Szczególnie w okolicach w których nie można zadziałać intensywnym wysiłkiem fizycznym jak np. podbródek. Najlepsze efekty zauważalne są na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach.

Może być też dobrą metodą wspomagania odchudzania przy nadwadze. Nie wymaga naruszenia skóry więc jest bezpieczny. Nie jest to jednak zabieg dla każdego, do przeciwskazań należą między innymi wrażliwość na zimno, zaburzenia czucia, stany zapalne skóry, zaburzenia krążenia, ciąża, pokrzywka, napadowa hemoglobinuria, krioglobulinemia i choroba Raynauda.

 

Największym plusem jest to, że efekty są widoczne już po jednym zabiegu, nie wymaga on też rekonwalescencji jak w przypadku interwencji chirurgicznej. Jedynym ograniczeniem jest rezygnacja z opalania na około miesiąc po zabiegu.

 

Autorka: Daria Występek

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Naturalny pedicure - rybki Garra

17.02.2015
Naturalny pedicure - rybki Garra

Pedicure wykonywany przez rybki Garra Rufa staje się coraz bardziej popularnym naturalnym zabiegiem. To specyficzna metoda, do której wykorzystuje się małe rybki Garra Rufa, żyjące w ciepłych wodach Jordanii, Syrii, Izraela i Turcji. Przy brzegach wód, w których żyją powstało wiele ośrodków Spa i hoteli, co pomogło spopularyzować tą metodę. Polega ona na zanurzeniu stóp w akwarium, w którym znajduje się mnóstwo małych rybek. Można go wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. W wielu krajach są tak powszechne, że akwaria z rybkami można spotkać w centrach handlowych, gdzie ustawiają się kolejki chętnych.

Rybki Garra Rufa dzięki temu zabiegowi stały się słynne na całym świecie, doczekały się już wielu przydomków jak np. Pedicure Fish czy Doktor Rybka. Ich polska nazwa to brzana ssąca, pochodzą z rodziny karpiowatych i są pozbawione zębów. Osiągają niewielkie rozmiary, dorosłe osobniki mają długość około 5-7 cm. Do wykonywania zabiegu nadają się rybki, które osiągnęły długość minimum 4 cm, w innym wypadku efekt może być niezauważalny. Optymalny czas trwania zabiegu to około 30 minut. Po raz pierwszy ten naturalny pedicure został wprowadzony w salonach kosmetycznych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobył popularność na całym świecie.

Jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?

Przed zanurzeniem stóp w akwarium konieczna jest dezynfekcja skóry i upewnienie się, że nie ma otarć i ran otwartych na skórze. To konieczne dla bezpieczeństwa i uniknięcia wszelkich podrażnień w czasie peelingu.

Po zanurzeniu stóp w wodzie można odczuwać lekkie mrowienie. W akwarium jest mnóstwo małych rybek, co może też wywołać łaskotki u bardziej wrażliwych osób. Rybki przy pomocy ssących pyszczków oczyszczają powierzchnię skóry z martwego, zrogowaciałego naskórka. Pierwsze odczucie może być nieprzyjemne, ale kiedy skóra się przyzwyczai łatwo się odprężyć i skorzystać z masażu relaksującego stóp, który robią małe rybki. Taka metoda ma również właściwości zdrowotne, może pomóc z walce ze schorzeniami skórnymi jak łuszczyca, zapalenie skóry, czy nadmierna potliwość stóp. W ślinie rybek Garra znajdują się enzymy działające przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo i grzybobójczo. Posiadają także enzymy stymulujące skórę do produkcji nowych komórek.

Taki naturalny pedicure pozytywnie wpływa na pracę naczyń krwionośnych, a także pomaga się zrelaksować i koi zmęczone stopy.

Autorka: Daria Występek

 

 

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Jedzenie, które opóźnia oznaki starzenia.

16.02.2015
Jedzenie, które opóźnia oznaki starzenia.

Skóra do zachowania młodego wyglądu potrzebuje przede wszystkim dobrego odżywienia od wewnątrz, kosmetyki pielęgnacyjne to jedynie dopełnienie. Jest wiele produktów spożywczych, które przyspieszają starzenie organizmu jak np. cukier. Na szczęście są też takie dzięki którym można odjąć sobie kilka lat. Oto najbardziej skuteczne:


  1. Produkty bogate w kwasy omega-3. Pomagają odzyskać elastyczność skóry i dzięki temu znacznie poprawiają jej wygląd. Znajdziesz je głównie w tłustych rybach i orzechach włoskich.  1. Aminokwasy budują kolagen i elastynę czyli podstawowe białka tkanki łącznej. Dieta bogata w aminokwasy, których organizm nie może sam sobie wytworzyć pomaga zachować jędrność skórze. Dobrej jakości mięso o jajka to ich najlepsze źródło.  1. Potas pomaga utrzymać prawidłowe nawodnienie organizmu. Komórki wypełnione wodą są zdrowsze, nawodniona skóra ma o wiele mniej widocznych zmarszczek. Najlepsze źródła potasu to świeże owoce i warzywa głównie, banany, awokado, ziemniaki, morele i suszone figi, a także orzechy.  1. Fermentowane produkty mają wiele wartościowych składników odżywczych. To żywe pożywienie, które pomaga oczyścić i wzmocnić organizm. Postaw na kiszone ogórki i kapustę, jedz je jak najczęściej.  1. Zielone liściaste warzywa to najlepsze co możemy jeść codziennie dla zachowania zdrowia i urody. Są bogate w antyoksydanty i dzięki temu pomagają zachować młodość. Można przygotować je na wiele sposobów, jako sałatki, soki, albo zielone koktajle z dodatkiem ulubionych owoców.  1. Zielona herbata także jest dobrym źródłem antyoksydantów. Badania pokazują także, że chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które powodują zmarszczki. Dodatkowo dobrze nawadnia i oczyszcza organizm.


Jedzenie pomaga chronić skórę na wiele sposobów. Niektóre produkty zapewniają jej dobre nawodnienie, inne są konieczne dla wzmocnienia ścian komórek, jeszcze inne chronią przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Komponując posiłki warto pamiętać o tych wskazówkach, skóra na pewno odwdzięczy się lepszym wyglądem. Pierwsze widoczne zmiany można zauważyć już po kilku tygodniach od wprowadzania zdrowych zmian do jadłospisu. Po kilku miesiącach skóra jest w dużo lepszej kondycji. Warto o nią zadbać, wpłynie to pozytywnie nie tylko na wygląd, ale też na samopoczucie.

Autorka: Daria Występek

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Copyright ©2019 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się