Art

Nie daj się pociąć!

01.07.2016
Nie daj się pociąć!

Nie daj się pociąć! Skieruj się na biopsję mammotomiczną piersi do gabinetu Medycyna Dąb w Warszawie.

Mammotomia jest najnowocześniejszą i najbardziej precyzyjną techniką badania zmian (guzków) piersi – a co najważniejsze – już w trakcie badania umożliwia usunięcie guzka. Precyzyjne badanie jest jednocześnie mało inwazyjne. Nie ma cięcia i blizny, nie wymaga pobytu w szpitalu - w przeciwieństwie do operacji, w której, niestety, trzeba dać się pociąć.

Zabieg nadaje się też m.in. dla pacjentek po przebytych operacjach guzków piersi, przy zwyrodnieniach wielotorbielowych, a także dla pacjentek z implantem, bez konieczności jego usuwania. Pozbycie się guzka piersi trwa nie więcej niż 15 minut.

Kiedy pacjentka wykrywa u siebie guzka, należy przede wszystkim go zbadać. Potrzebne jest pobranie tkanki w celu ustalenia charakteru zmiany. Natomiast dlaczego od razu nie usunąć problematycznego guzka?“ – pyta dr n. med.Piotr Bednarski, chirurg przeprowadzający zabiegi biopsji mammotomicznej.

Pacjentki muszą zrozumieć - nie ma potrzeby kłaść się pod skalpel. Zabieg biopsji mammotomicznej przeprowadzany jest punktowo, jest precyzyjny a co najważniejsze - jest mało inwazyjny, dlatego polecam go wszystkim pacjentkom.“ – podsumowuje doktor.

 

Dlatego właśnie ośrodek diagnostyki i leczenia piersi Medycyna Dąb od 1.06.2016 otworzył swój gabinet diagnostyczny w Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 (Zespół Przychodni Specjalistycznych PRIMA). Zapisy przez tel. 790 750 099

W ramach działalności zapewnił możliwość skorzystania z badań takich jak biopsja mammotomiczna, z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez doświadczonego specjalistę chirurga, a postęp i prawidłowość pozbywania się guzka z piersi lekarz na bieżąco kontroluje na ekranie USG.

Medycyna Dąb

Medycyna Dąb

tel. 790 750 099

ul. Nowogrodzka 84/86

Zespół Przychodni Specjalistycznych PRIMA

http://medycynadab.pl/warszawa/ 

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Kręgosłup młodej mamy

30.06.2016
Kręgosłup młodej mamy

Młode mamy często zapominają i sobie, starają się całkowicie poświęcić dziecku, co często może prowadzić do przemęczenia i dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Plecy i kręgosłup są mocno eksploatowane w czasie zajmowania się małym dzieckiem. Warto o nim pomyśleć i zadbać o prawidłową postawę oraz ergonomię ruchu. Raz uszkodzony, jest często przyczyną dolegliwości bólowych przez całe życie.

Co robić na co dzień kiedy chcemy zapobiec dolegliwościom bólowym?

Prosty kręgosłup

Wyrabiaj w sobie nawyk prostej postawy, staraj się korygować postawę w każdej sytuacji. Częste noszenie dziecka na ramieniu, powoduje przeciążenia jednostronne. Kiedy nosisz dziecko nie wyginaj się na jedną stronę, zachowanie prostego kręgosłupa to jedyna metoda zabezpieczenia się przed dolegliwościami bólowymi. Pamiętaj także o tym, żeby zmieniać strony i nosić dziecko raz z jednej, raz z drugiej strony.

Karmienie dziecka

W czasie ciąży organizm kobiety jest mocno przeciążony, do tego hormony, między innymi relaksyna wpływają na większe rozluźnienie mięśni. Osłabia to wytrzymałość stawów i mięśni, dotyczy to też kręgosłupa. Pamiętaj, aby karmiąc dziecko zachować proste plecy, jeśli jest to trudne, zadbaj o dobre oparcie. Podeprzyj odcinek lędźwiowy, łopatki, łokcie,a stopy oprzyj stabilnie na podłodze.

Pielęgnacja malucha

Zajmuje wiele czasu, dlatego nie przewijaj dziecka pochylając się nad nim w łóżeczku. Nie kąp go w wanience, do której musisz wyginać kręgosłup. Szukaj wygodnych dla kręgosłupa rozwiązań. To nie takie trudne. Nie musisz kupować drogiego sprzętu, możesz przewijać dziecko na wysokim blacie, albo na łóżku, wtedy przyklęknij, a nie pochylaj się. Podobnie w czasie kąpieli, nadmierne zgięcie kręgosłupa, bardzo często połączona z rotacją to najgorsza pozycje dla kręgosłupa. Predysponuje do wypadnięcia dysku.

Spacery

Czas na świeżym powietrzy jest ważny dla mamy i dziecka. Żeby był zdrowy także dla kręgosłupa, warto zadbać o odpowiednią wysokość wózka, rączka od wózka powinna znajdować się na wysokości bioder. Tak, żeby w czasie prowadzenie mama utrzymywała prosta sylwetkę.

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Ból kolan przy bieganiu - co zrobić?

29.06.2016
Ból kolan przy bieganiu - co zrobić?

Ból kolan w trakcie treningu biegowego lub po nim, jest sygnałem, którego nie należy ignorować. Może być to zwiastun poważniejszych  problemów, więc kiedy tylko się pojawi zacznij działać. Bolesność w okolicy stawu kolanowego, powinna być szybko zgłoszona do lekarza. W tym wypadu najważniejszy jest czas reakcji i podjęcie działań. Ból może być następstwem kilku najczęściej występujących sytuacji, niekoniecznie związanych z bieganiem:

Długotrwałe siedzenie i bezruch, w czasie którego cały czas uciskana jest chrząstka stawowa. Powoduje to zaburzenia w jej ukrwieniu i może powodować dolegliwości bólowe.

Nierównomierne obciążanie stawów.

Brak równowagi mięśniowej i mała siła, może prowadzić do wzmożonego podparcia w stawie rzepkowo- udowym. W konsekwencji bardzie obciążona strona zaczyna dodać dolegliwości bólowe. Wzmacniając odpowiednie mięśnie można wyeliminować ten problem.

Cechy osobniczo zależne np. budowa kolan, także mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Często mogą być to drobne wady postawy, których nigdy nie skorygowano.

Ból kolan może być także spowodowany często popełnianymi błędami w czasie treningów. Rozpoczynając warto pamiętać o stopniowym wydłużani dystansu czy intensywności. Zbyt szybkie treningi na początku przygody z bieganiem mogą powodować liczne kontuzje. Kolejnym problemem może być bieganie po twardym podłożu, nie każdy może biegać po asfalcie. Warto sprawdzić czy bardziej miękkie nawierzchnie nie eliminują bólu w stawach. Bardzo ważną kwestią jest zadbanie o dobre buty treningowe. Powinny mieć dobrą amortyzację i uwzględniać budowę stopy. W sklepach dla biegaczy można odpowiednio dobrać obuwie i poradzić się specjalistów. Przykładaj się do rozgrzewki, która przygotuje ciało do wysiłku, a po treningu zawsze pamiętaj o rozciąganiu, to bardzo istotny element. Pamiętaj także od co najmniej jednym dniu wolnym od treningów. Organizm potrzebuje regeneracji.

Pierwsza pomoc na dolegliwości bólowe

Wizyta u lekarza nie powinna być odwlekana w czasie, jednak kiedy pojawi się ból działaj od razu. Zrób chłodny okład z lodu i odpocznij. Nie ma lepszej metody na zmniejszenie dolegliwości. Możesz też kupić opaskę na kolano, która ustabilizuje rzepkę. Trenuj z głową i bądź czujny na sygnały jakie wysyła ciało.   Daria Występek

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się