Art

Obudź wewnętrzną siłę autohipnozą

17.05.2017
Obudź wewnętrzną siłę autohipnozą

Hipnoza to stan umysłu, który funkcjonuje w prawidłowy i bardzo efektywny sposób. To odmienny stan świadomości. Osoba poddana hipnozie jest podatna na sugestie i reagowanie na określone zewnętrzne bodźce. Stan ten jest wykorzystywany w medycynie jako narzędzie służące do leczenia chorób i schorzeń. Ma też zastosowanie w psychologii.

Istnieje możliwość, żeby samodzielnie wprowadzić się w stan hipnotyczny. Dzięki temu możemy zdystansować się od całego świata, uspokoić, zrelaksować i obudzić drzemiące w sobie pokłady siły. Taki trans nazywa się autohipnozą.

Po co to robić?

Zaletą stosowania metody autohipnozy będzie zrelaksowanie się i odizolowanie od świata zewnętrznego oraz po prostu odpoczynek dla ciała i umysłu. Celem jest znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a także zmiana podejścia do pewnych spraw i przede wszystkim pozbycie się myśli, które blokują nasz rozwój. Ważne jest zrozumienie samego siebie i dotarcie do swojej podświadomości. Stosując autohipnozę będziesz efektywniej stymulował pracę mózgu. Dzięki temu możesz potrafić łatwiej i skuteczniej koncentrować się na danym zadaniu, czy też czynności, którą chcesz wykonać.

Jak wprowadzić się w stan autohipnozy?

Przede wszystkim w taki stan najlepiej wprowadzać się w ciszy. Możesz jedynie włączyć relaksującą, spokojną muzykę, która wpłynie na twój nastrój. Najlepiej ułóż się wygodnie na tapczanie lub karimacie. Po chwili przymknij oczy. Skup się na jednym konkretnym temacie np. zadaj sobie pytanie na nurtujący cię temat lub jak rozwiązać dany problem. Pamiętaj, aby nie było ono ogólnikowe, tylko konkretne. Następnie pomyśl o czymś przyjemnym, ładnym i kolorowym. Pozwól myślom swobodnie płynąć, nie skupiając się na niczym konkretnym. Po wyjściu z transu otwórz oczy. Być może już następnego dnia otrzymasz odpowiedź, która pozwoli na rozwiązanie twojego problemu.

Ćwicz i trenuj

Często próbuj wprowadzać się w trans hipnotyczny. Staraj się koncentrować na danym temacie, bez zbędnego rozpraszania się i myślenia o czymś innym. Często wizualizuj sobie, to co chcesz osiągnąć. Koncentruj się na szczegółach. Rozmawiaj z podświadomością.  

Jarosław Cieśla

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 1

kjhgfdsa poiuytrewq mnbvcxz

29.09.2019

Kazm

Art

Najczęstsze problemy skórne u noworodków

16.05.2017
Najczęstsze problemy skórne u noworodków

Zmiany skórne u dzieci to bardzo powszechny problem, z którym boryka się wiele mam. Przyczyn może być wiele- alergie, choroby skóry, zaburzenia hormonalne. Zmiany wymagają odpowiedniej pielęgnacji i postępowania. U noworodków skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa. Wszelkie zmiany są niepokojące i wymagają szybkie interwencji. Wiele z nich można załagodzić i całkowicie wyleczyć. Jakie schorzenia występują najczęściej?

Atopowe zapalenie skóry(AZS) może mieć podłoże alergiczne, wynikające z alergii wziernej (pyłku, kurz), lub pokarmowej (najczęściej mleko, nabiał, jajka). Zmiany objawiają się zaczerwienioną skórą, swędzeniem, podrażnieniem, przesuszoną skórą, która może się łuszczyć. Taka skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji i postępowania. Delikatną skórę dziecka zdecydowanie lepie traktować naturalnymi preparatami i łagodnymi olejami.

AZS może ustąpić, albo nasilać się z wiekiem. Nie bez znaczenia jest dobra dieta i ostrożnie dobierana pielęgnacja.

Pokrzywka daje objawy w postaci zaczerwienienia skóry, mogą pojawić się na niej zmian, a nawet bolesne bąble. To reakcja na alergie pokarmowe, najczęściej alergenami są produkty takie jak mleko, cytrusy, kakao, niektóre owoce. Taka przyczyna jest najłatwiejsza do eliminacji. Odpowiednia dieta pozwala wyleczyć problemy skórne.

Innymi alergenami może być też wełna lub sierść zwierząt, często to znalezienia przyczyny konieczne jest wykonanie odpowiednich testów.

Trądzik niemowlęcy jest wywołany zaburzeniami hormonalnymi i objawia się wypryskami na buzi dziecka. To coraz częściej występujący problem, hormony są przekazywane dziecku z krwią matki w czasie ciąży. Po urodzeniu organizm dziecka sam reguluje ilość hormonów, kiedy jest ich zbyt dużo, może dojść do wielu schorzeń, między innymi zmian skórnych.

Łuszcząca się skóra to częste zjawisko. To reakcja na nowe środowisko, inne od tego panującego w brzuchu matki. Każde dziecko może inaczej reagować na takie zmiany. Skóra łuszczy się najczęściej na buzi, rękach i nogach. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja i nawilżanie skóry nawet kilka razy dziennie. Po kilku tygodniach skóra powinna wrócić do normy. Do pielęgnacji zaleci się delikatne oleje naturalne jak np. olej ze słodkich migdałów, albo olej lniany.

Największe znaczenie ma obserwacja i eliminowanie potencjalnych przyczyn zmian skórnych. Jeśli to koniczne poproś o pomoc lekarza,w przypadku alergii najważniejsze jest szybkie znalezienia i eliminacja źródła.

 

Daria Występek

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Lubczyk - na miłość i zdrowie

15.05.2017
Lubczyk - na miłość i zdrowie

W wierzeniach ludowych lubczyk ma szczególne miejsce. Od dawna wierzono, że zioło to ma magiczne właściwości. Uważano bowiem, że rozpala zmysły i jest rośliną miłości. Lubczyk ogrodowy, to bylina z rodziny selerowatych. Znany jest także jako lubiśnik lekarski, łakotne ziele oraz mleczeń. Pochodzi z Azji, a jego uprawy można spotkać na całym świecie. Rośnie również dziko.

Zioło miłości

Od wieków lubczyk uznawany był jako magiczny zioło miłości. Uważano, że ten kto go wypije na pewno ulegnie wielkiemu pożądaniu. Jeśli ktoś chciał rozkochać w sobie wybraną osobę, to podawał mu do wypicia eliksir z lubczykiem. Do dziś wielu ludzi uważa tę roślinę za bardzo skuteczny afrodyzjak. Ma podnosić libido i zwiększać doznania seksualne.

Do posiłków

Lubczyk można wykorzystać w kuchni jako dodatek lub przyprawa do różnych dań. Ma dość ostry i korzenny posmak, dlatego należy uważać z jego dozowaniem. Liście tej rośliny, które można suszyć lub podawać świeże, doskonale nadają się do podkreślenia aromatu zup i sosów. Można też stosować lubczyk do potraw mięsnych, rybnych oraz wszelkiego rodzaju sałatek. Jego charakterystyczny smak sprawdza się przy dodawaniu tego zioła do  samodzielnie pieczonego chleba. Lubczyk jest też używany do produkcji staropolskiej nalewki określanej jako kordiał.   

Właściwości zdrowotne

Z lubczyku można samodzielnie zrobić napar. Wykonuje się go zalewając zasuszony korzeń szklanką wody i gotując. Po przecedzeniu przez sitko i wystudzeniu można wypijać po jednej szklance dziennie. Napar doskonale działa moczopędnie oraz powoduje efektywniejsze i lepsze funkcjonowanie nerek. Po jego wypiciu zwiększa się produkcja gazów. Napar z lubczyku można stosować przy występowaniu skurczy żołądka, a także jako środek wykrztuśny. Spożywanie tego zioła powoduje poprawę działania układu pokarmowego. Lubczyk szczególnie zaleca się stosować przy wszelkiego rodzaju potrawach, które są ciężkostrawne. Zioło to ma wpływ na poprawę ogólnej kondycji organizmu i lepsze zdrowie.

Przeciwwskazania

Lubczyku nie powinny spożywać osoby, które uskarżają się na niewydolność nerek. Jest on wręcz zabroniony kobietom w ciąży, gdyż podobno ma właściwości poronne. Ze względu na zdrowie dziecka ze spożywania lubczyku powinny zrezygnować też matki karmiące piersią. Zioło to może wywołać pojawienie się na skórze białych plam u osób, które zbyt długo przebywają na słońcu.   

 

Jarosław Cieśla

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się