Art

Okiem eksperta: jak dbać o skórę przed i po zabiegu depilacji laserowej

10.05.2016
Okiem eksperta: jak dbać o skórę przed i po zabiegu depilacji laserowej

Podejmując decyzję o rozpoczęciu depilacji laserowej warto zapoznać się bliżej z zaleceniami obejmującymi przygotowanie do zabiegu jak i postępowanie zaraz po wizycie w salonie. Nasz ekspert Natalia Wysocka, specjalista od depilacji laserowej z Gabinetu depilacja.pl przybliży nam najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przychodząc do gabinetu należy odpowiednio zadbać o naszą skórę – nie może być nadmiernie przesuszona czy podrażniona. By skuteczność zabiegu była prawidłowa musimy pamiętać, aby nie wyrywać owłosienia. Wosk, pęsetę czy depilator musimy pożegnać minimum 4 tygodnie przed wizytą w gabinecie depilacji laserowej. Włosy należy golić, przycinać lub stosować kremy rozpuszczające (odstawiamy minimum tydzień przed zabiegiem). Przed wizytą należy starannie zgolić owłosienie, jednak gdy jest to nasza pierwsza wizyta zalecamy pozostawienie fragmentu nieogolonych włosów tak, aby osoba wykonująca zabieg mogła określić kolor i grubość włosa w celu dobrania odpowiednich parametrów lasera. Pacjenci korzystający z maści czy kremów z zawartością witaminy A, C lub retinoidami w miejscu depilowanej powierzchni muszą wygospodarować 4 tygodnie przerwy pomiędzy końcem kuracji, a zabiegiem depilacji laserowej. W przypadku kwasów złuszczających bezpieczny okres to 1 tydzień. Występowanie aktywnych infekcji skóry w miejscu zabiegu uniemożliwia przeprowadzenie depilacji. Opryszczka wargowa czy płciowa wyklucza nas z możliwości wykonania zabiegu na okres 2 tygodni. Opalenizna – dotyczy również kremów brązujących – stanowi przeciwwskazanie do usuwania owłosienia metodą laseroterapii. Wykonywanie zabiegów przy ciemnym odcieniu skory skutkuje większymi obrzękami oraz zmniejszoną skutecznością zabiegu.

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Po wizycie w gabinecie depilacji laserowej należy traktować nasza skórę w sposób bardzo delikatny. Nie pocieramy i nie podrażniamy jej preparatami z alkoholem. Zaleca się stosowanie kremów łagodzących. W dniu wykonywanego zabiegu rezygnujemy z gorących kąpieli, ponieważ może to nasilać rumień powstały tuż po laseroterapii. To samo dotyczy basenu i sauny. Nasza skóra może być podrażniona przez 2 – 3 dni, lecz zwykle wszelkie dolegliwości znikają na kilka godzin po wykonanym zabiegu. Należy pamiętać o całkowitym zakazie opalania – zarówno kremy brązujące -  na okres 4 tygodniu po depilacji laserowej. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu przygody z depilacji laserowej zalecamy wykonanie próby laserowej, która w ofercie Gabinetu depilacja.pl jest bezpłatna. Nasz cennik depilacji laserowej zawiera atrakcyjną promocję – zniżkę na pierwszy zabieg – 50 zł! Zapraszamy do Naszego Gabinetu Epilove, gdzie Pani Natalia odpowie na wszystkie pytania!

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Składy kosmetyków dla dzieci – czego unikać

05.05.2016
Składy kosmetyków dla dzieci – czego unikać

Skóra małych dzieci wymaga szczególnie delikatniej pielęgnacji, zwłaszcza do 3 roku życia trzeba traktować ją jak bardzo wrażliwą. Kosmetyki pielęgnacyjne dla najmłodszych powinny być wolne od substancji drażniących, jednak nie zawsze tak jest. Przed zakupem warto sprawdzić skład i wykluczyć kilka drażniących chemikaliów.

Czytanie składów na początku sprawia sporo problemu, ale szybko zapamiętasz kilka substancji, których warto unikać także w dorosłym życiu.

Kosmetyki dla dzieci często mają dodatek sztucznych substancji zapachowych, a także barwników. Czego jeszcze należy unikać w kosmetykach dla dzieci?

Oleje mineralne czyli substancje ropopochodne

Oznaczone są najczęściej jako Paraffinum Liquid, Paraffin, Mineral Oil, Sybtetic Wax, Pertolatum, Isoparaffin. Tworzą złudne uczucie gładkiej i nawilżonej skóry. W rzeczywistości oblepiają skórę i nie pozwalają innym składnikom przeniknąć przez skórę. Zatykają pory i uniemożliwiają skórze oddychanie. Bardzo często można spotkać oleje mineralne w kremach dla dzieci, olejkach myjących, oliwkach, płynach do kąpieli. Watro całkowicie je wyeliminować.

Parabeny

Na opakowaniach łatwo je znaleźć wszystkie mają końcówkę -paraben (np. Methylparaben, Ethylparabem). To najczęściej stosowane konserwanty w kosmetykach. Chronią przed kosmetyki przed zepsuciem, są nadmiernie używane przez producentów. Bardzo często mają działanie alergizujące. Używając wielu kosmetyków w nimi w składzie potęgujemy ich działanie. Jest wiele delikatniejszych konserwantów, które nie są dla nas groźne.

Detergenty

Najpopularniejsze to Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i Sodium Laureth Sulfate (SLES). To bardzie silne środki myjące, które mają działanie żrące. Niestety znajdują się w składzie większości mydeł, szamponów, żeli pod prysznic, płynach do kąpieli. Producenci kosmetyków dla dzieci także ich nadużywają. Stosowane regularnie mocno przesuszają skórę i pozbawiają skórę naturalnej warstwy ochronnej. Mogą prowadzić nawet do atopowego zapalenia skóry.

Sylikony

Oznaczone jako Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane powodują, że skóra i włosy stają się jedwabiste i wygładzone. Efekt jest bardzo przyjemny, jednak nie wspomaga pielęgnacji. Podobnie jak olej mineralny blokuje wchłanianie innych wartościowych składników. W efekcie oblepia skórę i włosy, a z czasem może powodować pogorszenie ich wyglądu.

Nawet jeśli produkt ma atest warto spojrzeć na skład i świadomie wybierać kosmetyki dla najmłodszych dzieci. Pomoże to zapewnić optymalną pielęgnację i ochroni przed podrażnieniami.

 

Daria Występek

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Chrapanie

28.04.2016
Chrapanie

Na początku chrapanie rozśmiesza… dopóki nie stanie się poważnym problemem wywołującym złość męża czy żony lub innych bliskich.

Ludzie często wyobrażają sobie, że chrapiący śpi z zaciśniętymi pięściami, wydając jednocześnie odgłos dieslowskiego silnika. Ale rzadko tak jest naprawdę.

Twoje chrapanie przeszkadza spać wszystkim wokół: innym, ale także Tobie. Ponadto, zaczynasz się obwiniać. Budzisz się z lękiem, że usłyszysz, jak chrapiesz.

W konsekwencji, wszyscy mają za sobą ciężką noc. W dalszej perspektywie, Ty i Twój małżonek czy małżonka odczuwacie zmęczenie, jesteście senni i poirytowani przez cały dzień. Mniej skupiasz się na spotkaniu, jesteś mniej wydajny, pogarsza Ci się pamięć, częściej zdarza Ci się zgubić klucze, telefon, okulary.

W dalszej perspektywie, zmęczenie i senność zwiększają ryzyko: zawału serca, udaru mózgu czy nadciśnienia1.

Osoby chrapiące upośledzone są w wielu sytuacjach…

Już nie mają śmiałości nocować u przyjaciół. W podróży nikt nie chce dzielić z nimi pokoju. Obawiają się nocować w schronisku młodzieżowym czy w innym, aby nie wywołać napięć na całej sali. W hotelu zmuszone są rezerwować oddzielny pokój.

Chrapanie staje się przedmiotem sprzeczek małżeńskich. Mąż czy żona chcą spać w oddzielnej sypialni…

Długoterminowo chrapanie stanowi obciążenie, którego nie można zbagatelizować, w aspektach finansowym, rodzinnym, społecznym, a nawet zawodowym.

Co druga osoba chrapie od czasu do czasu1 (z tego co czwarta chrapie regularnie). Jednak, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli, proponuję kilka drobnych rad dla chrapiących i ich otoczenia.

Ale zacznijmy od tego, skąd się bierze chrapanie?

Źródło chrapania

W czasie snu tkanki przełyku rozluźniają się (czasem jest to również związane z wiekiem).

U niektórych osób, tkanki te blokują częściowo przepływ powietrza i zaczynają wibrować, kiedy powietrze wymusza drogę dla siebie.

Co jeszcze może przeszkadzać w oddychaniu i wibrować podczas przepływu powietrza? Nasada języka, migdałki, języczek podniebienny (końcówka zawieszona pomiędzy migdałkami) oraz podniebienie miękkie (miękka część podniebienia łącząca się z języczkiem podniebiennym).

Chrapanie pochodzi właśnie z tych wibracji.

Kiedy tkanki całkiem zablokują przepływ powietrza, mówi się, że osoba cierpi na bezdech – poważny problem zdrowotny.

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się