Art

Otwarcie HaloDoktorze.pl w Poznaniu! Lekarze specjaliści przyjmowali bezpłatnie.

01.09.2014
Otwarcie HaloDoktorze.pl w Poznaniu! Lekarze specjaliści przyjmowali bezpłatnie.

W weekend nastąpiło otwarcie nowej lokalizacji - miasta Poznań - w portalu HaloDoktorze.pl 

Z tej okazji przez dwa dni – w piątek i w sobotę lekarze specjaliści przyjmowali bezpłatnie w poznańskiej Galerii Pestka. Do dyspozycji pacjentów był min. kardiolog, internista, okulista, dietetyk, podolog, stomatolog. Organizatorem akcji był portal HaloDoktorze.pl oraz Galeria Pestka. W ciągu dwóch dni wydarzenia Galerię Pestka odwiedziło około 30 000 klientów.

 

20140830_114416

 

Kampania informująca o wydarzeniu obejmowała m.in:
1.       Fakt, Metro, Nasze miasto, Gazeta Wyborcza - wydania w środę, czwartek i piątek 2.       Ulotka DL – 100 000 nakładu, dystrybuowana D2D oraz 10 000 nakładu, dystrybuowana C2C 3.       Kampanie w radiu Eska, VOX FM i radio Merkury - od wtorku do soboty 4.       ePoznań, gazeta.pl, naszemiasto.pl, metromsn.pl 5.       Plakaty AMS na przystankach
 
20140830_121519
 
 
Jak zdradził Grzegorz Pieńkowski, członek zarządu HaloDoktorze.pl SA:

„Zdajemy sobie sprawę jak trudno dotrzeć obecnie do lekarzy specjalistów, zrzeszając lekarzy z całej Polski jako rankinglekarzy.pl. Nasz portal pozwala na umawianie wizyt u poszczególnych lekarzy, wystawianie opinii i komentarzy. Posiadamy bardzo szeroką bazę lekarzy i widzimy jak wielkie jest zainteresowanie usługami medycznymi.” 

Głównym celem akcji była profilaktyka medyczna, w zakresie m.in. badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiarów ciśnienia, dbania o kondycję wzroku, wskazań właściwej diety, dbania o higienę jamy ustnej, itp.

 

Jak dodał Łukasz Tomczak, marketing manager Galerii Pestka:

„Dzięki współpracy z głównym partnerem i współorgazatorem akcji – halodoktorze.pl, pragniemy ułatwić dostęp do lekarzy specjalistów mieszkańcom Poznania i okolic.”

 

Wydarzenie podsumował Jakub Pawluk, prezes zarządu HaloDoktorze.pl SA:

"Jako organizatorzy akcji wierzymy, że dzięki takim inicjatywom jak HaloDoktorze.pl kontakt z lekarzem będzie prostszy i bardziej efektywny, od teraz także w mieście Poznań."

 

Więcej informacji:

http://blog.halodoktorze.pl

http://www.halodoktorze.pl/media-o-nas/

  [gallery link="file" ids="940,939,938,937,936,935,934,945"]  

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Zrób coś nowego! Poszerz tym samym strefę komfortu.

01.09.2014
Zrób coś nowego! Poszerz tym samym strefę komfortu.

Czy często decydujemy się na podejmowanie nowych wyzwań, czy raczej wolimy powtarzać czynności, które już znamy i wiemy, że potrafimy je świetnie wykonać? Z licznych obserwacji wynika, że to drugie przychodzi nam zazwyczaj łatwiej i chętniej. Czujemy się wtedy pewniej w przeciwieństwie do wykonywania nowych zadań, w których nie mamy jeszcze doświadczenia. Dlaczego w życiu ważne jest przełamywanie się i wkraczanie na nowe płaszczyzny rzeczy nieznanych?

 

Zacznijmy od poczucia komfortu. Każdy z nas lubi czuć się bezpiecznie, a to daje nam zazwyczaj znajomość sytuacji, ludzi, bądź czynności, które mamy do wykonania. Im bardziej są nam obce, tym bardziej zaczynają być stresujące. Jednak nie zapominajmy, że pewna dawka stresu jest nam również niezbędna do funkcjonowania. Wiele zależy od naszego nastawienia. Jeśli podejdziemy do nowego jak do wyzwania, a nie do zagrożenia w naszym organizmie pojawi się eustres. Jego działanie jest bardzo korzystne dla naszego organizmu. Ponadto w naszej świadomości pojawi się pozytywne nastawienie. Zamiast widzieć problem, dostrzeżemy przygodę, co może dać nam wiele radości w samym działaniu, które okaże się łatwiejsze i bardziej przyjemne. Liczne obserwacje dowodzą, że ludzie pozytywnie nastawieni widzą więcej możliwości i rozwiązań sytuacji, zatem dlaczego mielibyśmy sobie to odbierać negatywnym podejściem!? Od samych narodzin uczymy się wielu rzeczy, a jest to nic innego jak wkraczanie na nowe i jeszcze nieznane płaszczyzny. Im dalej postawimy krok, tym większa będzie strefa naszego komfortu. Nie warto się zatem ograniczać do małego poletka.

 

Oczywiście powtarzanie tego samego również ma swoje dobre zalety, bo dzięki temu dążymy do perfekcji w działaniu. Jak się mawia “ćwiczenie czyni mistrza”, jednak... Gdybyśmy wciąż powtarzali te same czynności i schematy, które już znamy wpadlibyśmy w straszną rutynę. Jeśli ktoś odczuwa na codzień znudzenie, warto się zastanowić kiedy robił coś nowego, czego nie doświadczył wcześniej. A dlaczego warto?

Wiele badań wykazało, że ludzie którzy regularnie uczą się nowych rzeczy oraz zdobywają nowe doświadczenia, dzięki swojej motywacji do działania dłużej zachowują zdrowie fizyczne, sprawny umysł, dobre samopoczucie oraz długowieczność!

 

Przypomnijmy sobie jakąś sytuację, w której przezwyciężyliśmy samych siebie zdobywając nowe doświadczenie i to jakie emocje temu towarzyszyły. Samo wspomnienie często działa budująco i wpływa na lepszą samoocenę. A jeśli czujemy się wartościowi i pełni energii zwiększa się również nasza efektywność na innych polach działania. Wszystko to wpływa również na nasze relacje z otoczeniem i samym sobą. Jesteśmy zadowoleni, a przecież to właśnie szczęście, na którym każdemu z nas zależy. Wystarczy odrobina wysiłku, to nie musi być nic wielkiego, by przełamać schemat, a komfort życia znacznie większy.

 

Autorka: Clementine Zielińska

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Warto ćwiczyć! Sprawdź ile jest ku temu powodów!

30.08.2014
Warto ćwiczyć! Sprawdź ile jest ku temu powodów!

Nawet jeśli ciężko znaleźć czas na regularną aktywność fizyczną, warto zadać sobie trochę trudu i wygospodarować czas na trening minimum 3 razy w tygodniu. Na pewno uda się znaleźć odpowiednią motywację, która pozwoli się zmobilizować. Powodów, żeby ćwiczyć jest wiele, nie dla każdego jest to idealna sylwetka, co jeszcze zyskujemy ćwicząc regularnie? Oto kilka dobrych powodów:


  1. Regularna aktywność poprawia nastrój.


Intensywny wysiłek powoduje pobudzanie hormonów szczęścia, nie tylko poprawiają nastrój, ale też łagodzą poziom stresu, zmniejszają niepokój. Warto więc ćwiczyć kiedy mamy zły nastrój i nie chce się nam ruszyć. Po treningu na pewno będzie lepiej.

  1. Zwiększa odporność organizmu.


Osoby ćwiczące regularnie rzadziej chorują, silniejszy organizm łatwiej radzi sobie ze zwalczaniem wirusów i bakterii.

  1. Poprawia jakość snu.


Zmęczony treningiem organizm regeneruje się  w czasie snu. Większość trenujących osób nie ma problemów z zaśnięciem i snem. Nie ma znaczenia czy trenujesz rano czy wieczorem.

  1. Zwiększa się kreatywność.


Aktywne osoby dużo lepiej wypadają w testach kreatywności. W czasie treningu mózg jest lepiej dotleniony i często idzie to w parze z kreatywnymi pomysłami.

  1. Poprawia się pamięć i koncentracja.


Warto wybrać się na trening przed egzaminem, albo rozmową o pracę. Nawet jednorazowa dawka ruchu podnosi poziom hormonów odpowiadających za dobrą pamięć.

  1.  Podnosi poziom energii.


Jeśli często dokucza Ci uczucie zmęczenia warto zdecydować się na umiarkowane treningi 3 razy w tygodniu. Trening aerobowy podnosi tempo metabolizmu i dodaje energii dzięki zwiększonej ilości produkowanej dopaminy.

  1. Wzrasta pewność siebie.


Ładniejsze ciało i świadomość dbania o siebie sprawia, że lepiej się postrzegamy. Silniejsze mięśnie i rosnąca wytrzymałość dają pewność siebie nie tylko na treningu. Osoby wytrenowane lepiej oceniają swoje możliwości i dzięki temu lepiej radzą sobie w wielu życiowych sytuacjach.

  1. Zwiększa się efektywność pracy.


Nie bez powodu w większych firmach właściciele chętnie zakładają siłownie dla swoich pracowników. Wytrenowany pracownik jest bardzie wydajny w pracy, zyskuje na tym pracownik i pracodawca.

 

Nawet jeśli to tej pory było wiele wymówek, żeby nie ćwiczyć, teraz jest najlepszy czas żeby zacząć. Nie trzeba od razu kupować karnetu na siłownię, możesz zacząć od spacerów czy jazdy na rowerze. Warto!

Autorka: Daria Występek

 

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Copyright ©2019 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się