Art

Otwarcie HaloDoktorze.pl w Poznaniu! Lekarze specjaliści przyjmowali bezpłatnie.

01.09.2014
Otwarcie HaloDoktorze.pl w Poznaniu! Lekarze specjaliści przyjmowali bezpłatnie.

W weekend nastąpiło otwarcie nowej lokalizacji - miasta Poznań - w portalu HaloDoktorze.pl 

Z tej okazji przez dwa dni – w piątek i w sobotę lekarze specjaliści przyjmowali bezpłatnie w poznańskiej Galerii Pestka. Do dyspozycji pacjentów był min. kardiolog, internista, okulista, dietetyk, podolog, stomatolog. Organizatorem akcji był portal HaloDoktorze.pl oraz Galeria Pestka. W ciągu dwóch dni wydarzenia Galerię Pestka odwiedziło około 30 000 klientów.

 

20140830_114416

 

Kampania informująca o wydarzeniu obejmowała m.in:
1.       Fakt, Metro, Nasze miasto, Gazeta Wyborcza - wydania w środę, czwartek i piątek 2.       Ulotka DL – 100 000 nakładu, dystrybuowana D2D oraz 10 000 nakładu, dystrybuowana C2C 3.       Kampanie w radiu Eska, VOX FM i radio Merkury - od wtorku do soboty 4.       ePoznań, gazeta.pl, naszemiasto.pl, metromsn.pl 5.       Plakaty AMS na przystankach
 
20140830_121519
 
 
Jak zdradził Grzegorz Pieńkowski, członek zarządu HaloDoktorze.pl SA:

„Zdajemy sobie sprawę jak trudno dotrzeć obecnie do lekarzy specjalistów, zrzeszając lekarzy z całej Polski jako rankinglekarzy.pl. Nasz portal pozwala na umawianie wizyt u poszczególnych lekarzy, wystawianie opinii i komentarzy. Posiadamy bardzo szeroką bazę lekarzy i widzimy jak wielkie jest zainteresowanie usługami medycznymi.” 

Głównym celem akcji była profilaktyka medyczna, w zakresie m.in. badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiarów ciśnienia, dbania o kondycję wzroku, wskazań właściwej diety, dbania o higienę jamy ustnej, itp.

 

Jak dodał Łukasz Tomczak, marketing manager Galerii Pestka:

„Dzięki współpracy z głównym partnerem i współorgazatorem akcji – halodoktorze.pl, pragniemy ułatwić dostęp do lekarzy specjalistów mieszkańcom Poznania i okolic.”

 

Wydarzenie podsumował Jakub Pawluk, prezes zarządu HaloDoktorze.pl SA:

"Jako organizatorzy akcji wierzymy, że dzięki takim inicjatywom jak HaloDoktorze.pl kontakt z lekarzem będzie prostszy i bardziej efektywny, od teraz także w mieście Poznań."

 

Więcej informacji:

http://blog.halodoktorze.pl

http://www.halodoktorze.pl/media-o-nas/

  [gallery link="file" ids="940,939,938,937,936,935,934,945"]  

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Jak ułatwić życie seniorom?

03.08.2015
Jak ułatwić życie seniorom?

Jak ułatwić życie seniorom? Zachowanie niezależności w podeszłym wieku jest bardzo istotne. Mieszkanie w miejscu gdzie spędziło się większość życia daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Nie zawsze jest to możliwe, często też wymaga drobnych zmian, które pomogą osobie starszej poruszać się po mieszkaniu każdego dnia. Nawet jeśli się opierają, warto przekonać ich do pewnych udogodnień.

Bezpieczna przestrzeń

Łazienka to miejsce najczęstszych upadków seniorów. Idealnym rozwiązaniem jest zamiana wanny na prysznic. Jednak jeśli nie jest to możliwe wystarczy kupić specjalne siedzisko, które umożliwi łatwiejsze wstawanie i mata antypoślizgowa do wyłożenia wanny. Pomocne mogą okazać się też specjalne uchwyty, które umożliwią podparcie w czasie wstawania i pomogą zmniejszyć ryzyko upadku.

W kuchni warto zadbać o to, żeby wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy i sprzęty były pod ręką. Pomoże to uniknąć schylania się, żeby coś wydostać z głębokiej czy niskiej szafki. Nagłe zmiany pozycji mogą powodować zawroty głowy i prowadzić do upadków lub zasłabnięć. Dobrym pomysłem jest też czujnik dwutlenku węgla, który daje sygnał dźwiękowy, kiedy stężenie gazu jest zbyt duże. Jest to istotne szczególnie u osób starszych, które w obawie przed przeciągiem niechętnie otwierają okna.

Komfort i odpoczynek

Wygodne łóżko to podstawa dobrego odpoczynku i snu. Nie musi to być łóżko specjalistyczne. Jeśli osoba starsza jest sprawna nie wymaga zmiany łóżka na nowe. Warto jednak zadbać, żeby z zasięgu ręki miała stolik, na którym może postawić telefon, wodę, notes z kontaktami do rodziny, leki i inne potrzebne rzeczy. Istotnym elementem jest także oświetlenie, które umożliwi wygodne czytanie. Osoby starsze spędzają w pozycji leżącej kilka godzin w ciągu dnia, dlatego warto zapewnić im komfortowe warunki do odpoczynku.

Aktywność i poczucie bycia potrzebnym

Ważne żeby byli aktywni i decydowali o sobie każdego dnia. Aktywizujmy ich do pomocy kiedy jest to odpowiednie do ich sprawności. Można zaproponować babci wspólne robienie pierogów, a dziadkowi wędkowanie. Poczucie, że są potrzebni sprawia, że ich życie jest lepsze i mają mniej czasu na zmartwienia. Wyręczanie nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli osoby starsze robią coś dłużej to nie powód, żeby pozbawiać ich zajęcia.  

Profesjonalna opieka

Zdarza się, że nie możemy poświęcić bliskim osobom wystarczającej ilości czasu, a ich stan zdrowia wymaga specjalnej uwagi i troski. Warto w takiej sytuacji rozważyć ofertę opieki profesjonalistów. MedicoverSenior.pl oferuje usługi opiekuńcze w bardzo szerokim zakresie. Do dyspozycji są świetnie wykwalifikowani lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie itd. W ramach oferty jest zarówno opieka domowa na terenie Warszawy, jak i stacjonarna w kilku ośrodkach w Polsce. Specjaliści dbają nie tylko o zdrowie seniorów, ale również ich dobre samopoczucie i komfort poprzez indywidualne, ciepłe i serdeczne podejście.

To najważniejsze zmiany, które pomogą ułatwić życie seniorom. Sprawmy by osoby starsze mogły cieszyć się jak najdłużej swoim życiem w dobrym zdrowiu. W końcu już nie muszą się nigdzie spieszyć, zasłużyli na spokojną i radosną emeryturę.  

 

Daria Występek  

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Czy warto wybrać prywatną służbę zdrowia?

28.02.2018
Czy warto wybrać prywatną służbę zdrowia?

Prywatna służba zdrowia jest alternatywą dla publicznej. Daje pacjentowi wiele możliwości dbania o własne zdrowie i oferuje szereg metod leczenia. To doskonałe rozwiązanie dla kogoś kto nie chce lub wręcz nie powinien tracić czasu na czekanie nawet przez kilka miesięcy na wizytę u specjalisty. Od szybkości podjętych działań leczniczych często zależy zdrowie, czy nawet życie pacjenta. Liczy się też jakość świadczonych usług oraz nowoczesny sprzęt, a przede wszystkim wysoko wyspecjalizowany personel. Pogodne podejście, uśmiech, zainteresowanie potrzebami i dobrem pacjenta, to elementy, które charakteryzują prywatne placówki służby zdrowia. Im jest ich więcej, tym lepsza jakość prowadzonych tam usług i świadczeń. Konkurencja rodzi potrzebę doskonalenia, wprowadzania nowych i nowoczesnych metod terapii. Stawia wymagania, co ma korzystny wpływ na zdrowie pacjenta i jego zadowolenie. Zabieganie o niego determinuje zarządców prywatnych placówek medycznych do podnoszenia kwalifikacji zatrudnianego personelu, podpisywanie umów z najlepszymi w swojej dziedzinie specjalistami oraz stwarzanie pacjentom przyjaznej atmosfery. Liczy się przecież ich komfort, wygoda, dobre samopoczucie i jak najbardziej fachowa oraz szybka obsługa.
Dzięki prywatnej służbie zdrowia zmniejszają się kolejki w placówkach publicznych. To dobitnie udowadnia, że ta sfera usług medycznych w znaczący sposób wpływa na podniesienie i uatrakcyjnienie jakości działania całego systemu ochrony zdrowia.

W prywatnych placówkach służby zdrowia czekanie na wizytę u wybranego specjalisty jest ograniczane do niezbędnego minimum. To sytuacja bardzo korzystna. Nie tylko dla pacjenta, ale również dla jego pracodawcy. Zalety  korzystania z takiej placówki są wymierne. Pracownik nie musi wyczekiwać w długich kolejkach do lekarza, co pozwala na skrócenie czasu przywrócenia go do pełnej sprawności i wyzdrowienia. Szybszy okress rehabilitacji np. po odniesionych kontuzjach, czy też wypadkach gwarantuje wcześniejszy powrót do pracy. Jest to korzystne dla pracodawcy, bo być może pracownik ten należy do grona fachowców w danej branży i trudno zastąpić go kimś innym. Poza tym, jeśli jest zdrowy i w pełni sprawny, to oczywiste jest, że jego praca staje się bardziej efektywna. Dlatego kierownictwa zarządzające firmami, czy też właściciele przedsiębiorstw często korzystają z możliwości wykupienia usług medycznych w placówkach prywatnych. Taki ruch jest po prostu dobrą i długoterminową inwestycją. Korzyści są też po stronie pracownika, bo przecież wyleczenie wiąże się z lepszym samopoczuciem i szybszym dojściem do zdrowia. Poza tym zdaje on sobie sprawę, że w każdej chwili ma dostęp do szerokich usług medycznych. Ma więc spokój i komfort, co w wydatny sposób przekłada się na jego inwencję, zapał do pracy i produktywność. 

Dla współczesnego człowieka liczą się efekty. Jakość świadczonych usług w sektorze prywatnej służby zdrowia stoi na wysokim poziomie. Przede wszystkim ważna jest tu szybkość podjęcia leczenia, zastosowanie nowoczesnych metod badania i diagnozy oraz oczywiście końcowy wynik, czyli skuteczność zastosowanej terapii. Ważna jest też stała współpraca z  lekarzem oraz monitorowanie przez niego postępów i przebiegu choroby, czy też danego schorzenia. Kluczową sprawą jest też możliwość skorzystania z konsultacji z innymi specjalistami lub wykonania dodatkowych badań diagnostycznych, gdyby taka sytuacja okazała się konieczna.   

Prywatna służba zdrowia daje pacjentowi wiele możliwości jeśli chodzi o różnorodność oferowanych badań i innych usług. Może on skorzystać z zabiegów, które są mało inwazyjne oraz dają większe spektrum możliwości. Dzięki temu leczenie jest nie tylko skuteczne, ale też niesie za sobą mniejsze ryzyko powikłań.      

Na prawidłowe funkcjonowanie społeczeństwa składa się wiele różnych aspektów. Jednym z nich jest na pewno dbałość o ogólną kondycję ludzkiego organizmu. To zdrowie decyduje o jakości naszego życia. Dlatego warto o nie zabiegać, korzystając z nowoczesnych rozwiązań jakie oferuje nam współczesna medycyna. Na swoje zdrowie dobrze jest spojrzeć całościowo. Takie podejście stosowane jest w prywatnych placówkach służby zdrowia. Istnieje tam bowiem możliwość wykupienia pakietów obejmujących badania diagnostyczne dotyczące różnych aspektów monitorowania swojego zdrowia. Pomagają one wykryć wiele chorób cywilizacyjnych, które są zmorą współczesnego świata. Pozwalają również ocenić działanie tkanek i narządów ludzkiego organizmu oraz w porę dokonać analizy ich zaburzeń, jeśli takie nastąpiły. Dzięki temu można później szybko podjąć odpowiednie leczenie.
Pakiety są przygotowane nie tylko pod kątem badania osób dorosłych, ale również dzieci. Uwzględniają płeć pacjenta, jego wiek i są skierowane na wykrycie i zdiagnozowanie wielu ciężkich schorzeń oraz chorób. Kluczową kwestią jest to, że wykonanie badań nie wymaga skierowań od lekarzy rodzinnych. Pacjent zatem oszczędza czas, dzięki czemu w razie konieczności od razu lekarz może podjąć decyzje o kierunku leczenia. Błyskawiczna reakcja zapobiega powikłaniom i komplikacjom oraz rozwojowi choroby. Placówki prywatne wykonują również badania laboratoryjne, do których należą USG, morfologia krwi, OB, stężenie glukozy we krwi oraz poziom cholesterolu.

Na prywatną służbę zdrowia należy też spojrzeć z perspektywy lekarza. Za swoje zaangażowanie i właściwe podejście do pacjenta ma gwarancję korzyści finansowych.  Zadowolony klient częściej będzie korzystał z jego profesjonalnych usług, przekaże o nim pozytywną opinię zarządzającym placówką oraz swoim znajomym i być może pozostawi pozytywny komentarz w opiniach na profilu Internetowym specjalisty. Lekarz w prywatnej placówce ma okazję korzystać z najnowocześniejszego sprzętu, co ułatwia mu pracę.    

Prywatne placówki służby zdrowia korzystają z nowoczesnego systemu przekazu informacji. Ma to kluczowe znaczenie w procesie diagnozy, profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia danego pacjenta. Każdy specjalista, który się nim zajmuje ma wgląd do jego dokumentacji medycznej, wykonanych badań oraz zastosowanych środków zaradczych w przypadku występowania choroby. Nowoczesne komputery i sprzęt elektroniczny bardzo ułatwiają szybką i prawidłową analizę danego przypadku. W placówkach prywatnych sprzęt jest najwyższej jakości. Dzięki niemu zabiegi i badania przynoszą wymierne efekty. Jakość usług jest wysoka, a co najważniejsze zapewnione jest też bezpieczeństwo pacjenta. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii leczenie jest efektywniejsze i  skraca czas terapii. Prywatna placówka służby zdrowia ma z tego tytułu więcej klientów, którzy korzystają z jej usług z zadowoleniem. Rośnie konkurencja, co służy pacjentowi.   
W wielu placówkach funkcjonują również całodobowe telefoniczne linie medyczne, które oferują pomoc doraźną i wiele cennych informacji. Zakres tej opieki obejmuje diagnostykę, porady dotyczące wielu chorób, pomoc ortopedyczną, wykonanie badań RTG, tomografii komputerowej oraz pomoc w ramach medycyny rodzinnej. Specjaliści są do dyspozycji swoich klientów przez 24 godziny na dobę.

Pacjenci poszukujący fachowej opieki medycznej mogą skorzystać z usług wielu placówek znajdujących się na terenie naszego kraju. Bazy danych specjalistów oraz gabinetów i rodzaje usług można znaleźć na portalach: www.medicover.pl oraz www.medistore.pl.

 

Dodaj komentarz


Komentarzy: 1

marion

01.04.2018

Mimo, że chodziłam do ginekologa zawsze prywatnie, raz wyszły mi gorsze wyniki badań i wysłał mnie do państwowego szpitala w którym równolegle pracował. Tam spotkał mnie koszmar. Nie wolno dzielić pacjentów na prywatnych i państwowych, to chore.

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się