Art

PROFEMED teraz także w Krakowie

30.09.2016
PROFEMED teraz także w Krakowie

PROFEMED teraz także w Krakowie

Po Warszawie i Poznaniu przyszedł czas na Kraków. Nowe centrum medyczne PROFEMED świadczy kompleksowe usługi specjalistyczne, stomatologiczne, a także z zakresu medycyny sportowej i estetycznej. Grupa LUX MED – największa w Polsce sieć medyczna – uruchamia pod marką PROFEMED placówki ambulatoryjne skierowane do osób nieposiadających abonamentów medycznych.

W Krakowie powstało nowe centrum medyczne PROFEMED zlokalizowane przy Alei Pokoju 5. Oferta PROFEMED oparta jest na kilku filarach: konsultacjach lekarzy specjalistów, medycynie sportowej, stomatologii i medycynie estetycznej.

Oferta PROFEMED skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie posiadają abonamentów, ale PROFEMED to także miejsce, gdzie można uzyskać konsultacje medyczne rzadziej spotykanych specjalistów. To nasza odpowiedź na oczekiwania pacjentów, którzy chcą mieć możliwość wyboru sposobu finansowania opieki medycznej i poszukują bardziej wyszukanej, szytej na miarę oferty – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Wyróżnikiem krakowskiej placówki PROFEMED jest m.in. bardzo rozbudowana oferta medycyny sportowej.

„PROFEMED oferuje szeroki zakres usług skierowanych do osób aktywnych fizycznie. Nie można bowiem zapominać, że wysiłek fizyczny powinien być dostosowany do naszych indywidualnych predyspozycji i możliwości. Sprofilowane konsultacje, opieka rehabilitacyjna na najwyższym poziomie i doskonała infrastruktura tworzą miejsce, które ma wesprzeć rozwój sprawności fizycznej naszych podopiecznych” – mówi mgr Maciej Łagódka - kierownik rehabilitacji w Krakowie.

Wszyscy uprawiający sport w regionie Małopolski – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – mogą teraz nie tylko poddać się profesjonalnym testom czy konsultacjom, ale również ćwiczyć pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów podczas treningów indywidualnych, korzystać z bogato wyposażonej sali rehabilitacyjnej, a także uzyskać potrzebne orzeczenia sportowe. Co więcej, amatorzy biegów mogą przejść w placówce badanie na specjalnej platformie podologicznej i dobrać odpowiednie dla siebie wkładki.

Krakowska placówka PROFEMED wyróżnia się na rynku szeroką ofertą, która obejmuje m.in. wykonywanie rzadkich badań np. Tilt testu, czyli testu pochyleniowego, wykorzystywanego w diagnostyce przyczyn omdleń i zasłabnięć czy badania Video-EEG, służącego ocenie czynności bioelektrycznej mózgu – mówi dr Paweł Szermer, Dyrektor Makroregionu Południe Grupy LUX MED.

Centrum Medyczne zaprasza Pacjentów
od poniedziałku do piątku w godz. 8-20,
a także w soboty w godz. 9-14.

Więcej informacji o placówce: www.profemed.pl

 

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Sms'owy kark

29.09.2016
Sms'owy kark

To znak naszych czasów nowa jednostka chorobowa „sms'owy kark” dotyczy głównie osób, które nie rozstają się z telefonem. Łatwo domyślić się o co chodzi w tych schorzeniu. Dotyczy głównie młodych ludzi, którzy nadmiernie używają telefonów, tabletów i innych czytników, nie zachowując przy tym prawidłowej postawy.

 

Grabienie się prowadzi do pogłębienia kifozy piersiowej i stopniowego zniesienia lordozy szyjnej. Niektóre mięśnie z czasem skracają się, chodzi głównie o mięsień mostkowo-sutkowo-obojczykowy, czworoboczny, a także mięśnie klatki piersiowej. Zwiększa się ilość napięć i punktów spustowych, które mogą dawać o sobie znać. Skutkiem takiej postawy mogą być powracające bóle głowy, ból kręgosłupa szyjnego i piersiowego, uczucie drętwienie w rękach i wiele innych.

Nowe technologie nie są całkowicie złe, jednak kiedy nie zna się umiaru mogą przynieść wiele szkód.

 

Problem ze zdrową postawą

Problem z karkiem szybciej ujawni się u osób, które nie mają na co dzień dużej aktywności. Zwłaszcza w okresie dojrzewania, kiedy organizm rośnie trzeba zatroszczyć się o odpowiednią dawkę ruchu i kształtowanie nawyku prawidłowej postawy. Nie da się wyeliminować telefonów, można jednak ograniczyć ich używanie.

 

Wysunięta głowa

To znak naszych czasów, coraz więcej osób chodzi cały czas z wysunięta do przodu głową. Idzie za tym szereg innych błędów w postawie, które z czasem ciężko wyeliminować. Jeśli obserwujesz podobne nawyki u siebie, albo swoich bliskich zareaguj w porę.

 

Jak poradzić sonie z problemem?

Wystarczy umieść telefon na wysokość oczu. Znacznie zmniejszy to wysunięcie szyi i głowy, nie wpłynie szkodliwie na całą postawę. Jeśli zareagujesz w porę możesz spodziewać się, że nie odczujesz szkodliwych skutków. Jeśli jednak zaniedbywałeś postawę przez dłuższy czas możesz potrzebować pomocy fizjoterapeuty w powrocie do prawidłowej postawy.

Poza utrzymywaniem dobrej postawy na co dzień, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Przy siedzącym trybie życia, powinniśmy znaleźć godzinę 5 razy w tygodniu na aktywność. Może to być spacer, pływanie, albo inna ulubiona forma ruchu. To najlepsze lekarstwo dla naszych mięśni i postawy.

 

Daria Występek

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Jak przygotować warzywa, żeby zachować wszystkie wartości odżywcze?

28.09.2016
Jak przygotować warzywa, żeby zachować wszystkie wartości odżywcze?

Sezonowe warzywa to bogactwo cennych składników odżywczych i witamin. W ich przygotowaniu bardzo dużą rolę odgrywa sposób obróbki. W niektórych przypadkach umiejętne przygotowanie może zwiększyć ilość wartości odżywczych. Warto poszerzać swoją wiedzę i próbować nowych rozwiązań w kuchni.

 

Długie gotowanie warzyw w wysokiej temperaturze sprawia, że warzywa tracą wiele swoich właściwości, a sporo składników odżywczych wylewamy razem z wodą. Jednak nie zawsze obróbka termiczna działa niekorzystnie na żywność. Niektóre składniki między innymi biała zawarte w warzywach potrzebują obróbki, żeby były lepiej przyswajalne. Podobnie jak fermentacja, kiszone warzywa to jedne z najzdrowszych pokarmów.  Kiszona kapusta i ogórki to zdecydowanie najpopularniejsze kiszonki, ale warto spróbować też marchwi, buraków, papryki, a nawet jabłek.

 

Zdrowsze gotowane?

Gotowana marchewka zapewnia o wiele więcej łatwiej przyswajalnego beta-karotenu niż surowa. Proces gotowania rozmiękcza błony komórkowe, co sprawia że przeciwutleniacze lepiej się wchłaniają. Beta- karoten jest istotnym składnikiem zapewniającym zdrowy wzrok, ładną skórę. To jeden z zalecanych składników w leczeniu trądziku czy innych zmian skórnych. Przeciwutleniacze są niezbędne z diecie osób z nowotworem, są zalecane także osobom z grupy podwyższonego ryzyka.

 

Innymi warzywami, które wymagają obróbki są brokuły i kalafior, dzięki temu witaminy w nich zawarte są przyswajane o wiele lepiej. Jednak należy pamiętać, że najzdrowsze są warzywa ugotowane na parze, na pół twardo. Dzięki takiemu przygotowaniu nie wylejemy najcenniejszych składników z wodą.

 

Żywność fermentowana

To jeden z najzdrowszych sposobów obróbki warzyw. Kiszone warzywa zawierają dużą dawkę kwasu mlekowego, który ma wiele korzyści dla zdrowia. Wzbogaca florę jelitową, wspomaga trawienie, oczyszcza organizm i wzmacnia układ odpornościowy. Kiszonki zawierają też dużo witaminy C, a także witamin z grupy B, A oraz K. Dostarczają wapnia, fosforu, potasu i magnezu. Są przy tym niskokaloryczne i zawierają niewiele cukru. Są uznawane za naturalne probiotyki, które są niezbędne po przebytej antybiotykoterapii. 

 

Domowy ketchup

Pomidory są skarbnicą likopenu, czyli barwnika, który nadaje im czerwoną barwę. To jednocześnie silny przeciwutleniacz. Ma korzystne działanie na skórę, wzrok, serce, leczenie osteoporozy a także leczenie chorób onkologicznych. Jego poziom jest znacznie wyższy w skoncentrowanym  przecierze pomidorowym lub ketchupie. W czasie obróbki termicznej struktury białkowe zostają przerwane i uwalniają likopen. Dobre wchłanianie tego składnika warunkuje niewielka ilość tłuszczu. Warto przygotowywać przecier pomidorowy lub ketchup w domu bez zbędnych sztucznych dodatków.

 

Daria Występek

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Copyright ©2019 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się