Art

Przywróć blask skórze przed latem

19.10.2016
Przywróć blask skórze przed latem

Szara cera, pozbawiona blasku cera to częsty problem po zimie. Dzięki doborowi odpowiednich kosmetyków można przywrócić blask bez większego wysiłku. Kolorowe kosmetyki jedynie maskują problem, najważniejsza jest pielęgnacja i dobry dobór kosmetyków.

Jeśli masz suchą i podrażnioną skórę postaw na krem i serum o działaniu łagodzącym i silnie nawilżającym. Działają tak kosmetyki z dodatkiem kwasu hialuronowego, witamin i aminokwasów. Kosmetyki pielęgnacyjne należy nakładać także na szyję, na której szybko pojawiają się oznaki starzenia. Bardzo dobrym pomysłem jest stosowanie olejów np. z dzikiej róży, konopi, awokado. Można nakładać je na skórę w razie potrzeby, a 2-3 razy w tygodniu wykonać dłuższy masaż twarzy. Pomoże on zachować ładny owal twarzy na dłużej, a dzięki temu młodszy wygląd.

Osoby z tłustą skórą powinny postawić na dobrze nawilżenie. Dużym błędem jest nadużywanie produktów matujących, które z czasie mogą nasilać wydzielanie sebum. Produkty matujące można stosować od czasu do czasu, a po okresie letnim, zwłaszcza zimą postawić na kuracje z kwasami.

Podstawą pielęgnacji jest dobry demakijaż i oczyszczanie twarzy. Dzięki temu wszystkie preparaty, które nakładamy lepiej się wchłoną i sprawią, że kosmetyki będą bardziej skuteczne. Postaw na łagodne preparaty rano, a wieczorem możesz nawet myć twarz dwa razy. Po całym dniu na skórze zbiera się duża zanieczyszczeń.

Dobrze oczyszczona i zadbana skóra to podstawa. Można nakładać na nią kosmetyki kolorowe, dobrane do odcienia i rodzaju cery. Wyrównanie koloru można uzyskać za pomocą lekkiego kremu tonującego, podkład nie zawsze jest konieczny. Dostępnych jest tez wiele naturalnych produktów, które nie obciążają skóry, a nawet pomagają ją pielęgnować. Pomagają też zamaskować niedoskonałości i cienie pod oczami. Uniwersalny kosmetyk pomoże zaoszczędzić pieniądze, a na co dzień zminimalizować czas na wykonanie makijażu. Kosmetyki mineralne nie obciążą skóry, a dadzą bardzo dobry efekt na skórze. Do wyboru jest wiele odcieni i na pewno znajdziesz cos dla siebie.

Efekt ładnej i promiennej cery można osiągnąć nawet kiedy jesteś zmęczona lub niewyspana. Postaw na kosmetyki o naturalnych składach, które bazują na dobrej jakości składnikach. Dzięki temu utrzymasz ładny koloryt i dobre nawilżenie.

Daria Występek

 

Dodaj komentarz
Komentarzy: 0

Art

Powody dla których warto nie pić alkoholu

18.10.2016
Powody dla których warto nie pić alkoholu

Alkohol spożywany od czasu do czasu w niewielkich ilościach nie jest bardzo szkodliwy, jednak rzadko jest tak spożywany. Większe ilości powodują liczne zmiany i zaburzenia w organizmie. Nie trzeba unikać spotkań towarzyskich, ale warto pić z umiarem i sięgać po bezalkoholowe trunki.

Zyskaj zdrowie

Alkohol jest odbierany przez ciało jako trucizna. Wywołuje on stan alarmowy i niepokój organizmu. Zaburza odporność, osłabia komórki, a spożywany w dużych ilościach zabija je. Niekorzystne skutki picia alkoholu przeważają nad korzystnymi i warto o tym pamiętać.

Puste kalorie

Osoby odchudzające się unikają alkoholu ze względu na dużą zawartość kalorii, często jest w nich też sporo cukru. To puste kalorie, a w czasie jednego wieczoru można dostarczyć ich nawet 700-800 w jednej butelce wina. To często więcej niż dwudaniowy obiad. Ponadto spożywanie dużych dawek cukru nie sprzyja zdrowiu.

Zaburzony sen i gorszy wygląd

Alkohol pozbawia bardzo ważnej fazy REM w czasie snu. Prowadzi to do poczucia zmęczenia, znużenia i senności, nawet kilka dni po imprezie. Ponadto alkohol odwadnia skórę, co uwydatnia zmarszczki i przyspiesza starzenie skóry. Jeśli pijesz alkohol, pamiętaj, żeby w trakcie pić też więcej wody.

Kłopoty z koncentracją i depresja

Alkohol spożywany regularnie sprzyja zaburzeniom koncentracji, a także potęguje depresję i znacznie utrudnia wyleczenie. U osób z choroba alkoholowa obserwuje się trwałe zmiany w układzie nerwowym i uszkodzenia komórek mózgowych. Może to prowadzić do chorób psychicznych, a także problemów z pamięcią, a z czasem nawet do chorób takich jak Parkinson czy Alzheimer.

Więcej energii do działania

Osoby, które nie piją alkoholu mają o wiele więcej energii i są bardziej kreatywni.  Oczywiście każdy od czasu do czasu może pozwolić sobie na umiarkowana ilość alkoholu, jednak nadmiar działa na nas bardzo niekorzystnie. Otumania umysł i zaburza osobowość, do tego szkodzi zdrowiu.

Zachowując umiar można uniknąć przykrych konsekwencji, dlatego warto pamiętać jakie skutki niesie za sobą spożywanie nadmiernej ilości alkoholu.

 

Daria Występek

 

Dodaj komentarz
Komentarzy: 0

Art

Nie zmuszaj dziecka do jedzenia

17.10.2016
Nie zmuszaj dziecka do jedzenia

Problem niejadków jest bardzo męczący dla rodziców, stosują oni wiele praktyk które w przyszłości mogą okazać się problematyczne dla dziecka. Kiedy dziecko odmawia spożywania posiłków warto poradzić się specjalisty, pomoże to szybciej osiągnąć dobre rezultaty. Zbyt duża kontrola rodziców w kontekście ilości spożywanego jedzenia może w przyszłości skutkować problemami z nadwagą, otyłością czy zaburzeniami odżywiania.

Jakich zachowań należy unikać?

- zmuszana dziecka do jedzenia,

- monitorowania ilości zjedzonego pożywienia,

- ograniczenia dotyczące spożywanych pokarmów,

- określanie tego co dziecko powinno jeść.

Takie zachowanie mogą prowadzić do rozregulowania naturalnych mechanizmów głodu i sytości. Może mieć to szkodliwe konsekwencje zdrowotne w dorosłym życiu. Można oczywiście mieć kontrolę nad tym co je dziecko, nie powinno być to jednak narzucające stanowisko. Warto dawać dziecku przykład swoim zachowaniem, w dużej mierze od tego zależą jego prawidłowe nawyki żywieniowe. Najłatwiej osiągnąć to kiedy sami przygotowujemy posiłki dla dziecka, bardzo często procentuje to w okresie dojrzewania i dorosłym życiu.

Dzieci często nakłaniane do jedzenia, zaczynają kojarzyć je jako przykrą czynność. Z czasem mogą nawet przestać odczuwać głód. W efekcie może to zdecydowanie pogorszyć ich zdrowie, a nawet prowadzić zaburzeń odżywiania, które są bardzo złożonym i ciężkim do wyleczenia problemem. Nadmierna kontrola jest największym problemem i nie należy do tego dążyć. Rodzice finalnie powinni zostawić dziecku ostateczną decyzję, czy chce zjeść posiłek. Nie należy też zmuszać do wyczyszczenia talerza. Ważna jest obserwacja dziecka, jego zachowań i przyzwyczajeń.

Podawanie dziecku jedzenia dobrej jakości, dobre rozplanowanie pór, a także kreatywne przygotowanie posiłków może przynieść dobry skutek. Wspólne gotowanie może okazać się dobra zachętą do jedzenia, poznawanie ciekawych przepisów i wspólne wybranie przepisu z kolorowej książki kucharskiej to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Nie należy panikować, ale warto poradzi ć się specjalisty w razie problemów. Rodzic powinien wiedzieć jak prawidłowo powinien odżywiać się maluch, spokojny rodzic będzie lepiej zorganizowany, a złość czy podenerwowanie na pewno nie ułatwi kontaktu z dzieckiem.

 

Daria Występek

Dodaj komentarz
Komentarzy: 0

Copyright ©2018 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się