Art

Terapia polem magnetycznym

22.09.2016
Terapia polem magnetycznym

Pulsacyjne pole magnetyczne daje nadzieję na wyleczenie i powrót sił wielu osobom. Daje to nadzieję szczególnie osobom po przebytym udarze mózgu. Co roku w Polsce ponad 50 tysięcy osób dotyka udar mózgu. Często kończy się śmiercią, albo utratą samodzielnego poruszania, a także mowy. To ogromny cios dla chorych. Nowa terapia może być dla nich nadzieją na wyzdrowienie.

 

Wylew a udar

Do udaru może dojść pod wpływem nagłego pęknięcia naczynia krwionośnego, który niszczy pewnie obszar mózgu. Mamy wtedy do czynienia z udarem krwotocznym, który znacznie częściej dotyka młodsze osoby i o wiele częściej kończy się śmiercią.

 

Udar niedokrwienny zdarza się o wiele częściej i jest powodowany zatrzymaniem dopływu krwi do mózgu. Jest to powodowane całkowitym lub częściowym zwężeniem naczyń krwionośnych.

 

Udary prowadzą często do znacznego upośledzenia funkcji motorycznych i poznawczych. Nie jest możliwe wykonywanie ruchów precyzyjnych, może dojść do utraty zdolności mówienia, a także zaburzenie pamięci czy świadomości.

 

Rehabilitacja

To bardzo długi proces, trwa nawet kilka miesięcy. Bardzo ważna jest szybkość podjętych działań, a nie zawsze chorzy mają taką możliwość. Im szybsza rehabilitacja, tym większe szanse na to, że uda się wrócić do zdrowia. Dobrym rozwiązaniem jest bezinwazyjna metoda magnetoterapii, która ma coraz więcej zwolenników.

 

Magnetoterapia

To terapia, która wykorzystuje pulsacyjne pole magnetyczne. Taki zabieg naturalnie pobudza przepływ krwi i tlenu w organizmie. Dzięki temu poprawia stan zdrowia i przyspiesza zdrowienie.

Terapia może być prowadzona w ośrodku rehabilitacyjnym, ale też w domu dzięki niewielkim urządzeniom, które są coraz łatwiej dostępne.

 

Niewielkie aplikatory przykłada się do czoło i skroni na około 20- 30 minut. Optymalnie powtarza się ten zabieg 3 razy w ciągu dnia. Terapia powinna być stosowana przez około 7- 10 dni, po niej następuje około 14 dniowa przerwa. Wtedy można wrócić do wcześniejszego cyklu. Efekty często widoczne są już po pierwszym tygodniu terapii.

 

To metoda znana od lat, która teraz coraz częściej znajduje zastosowanie w terapia udarów, ale także bezsenności, depresji i stanów wyczerpania.

 

Daria Występek

 

Dodaj komentarz
Komentarzy: 0

Art

Zbilansowana i różnorodna dieta kluczem do zdrowia

21.09.2016
Zbilansowana i różnorodna dieta kluczem do zdrowia

Zdrowa dieta to taka dostarczająca różnorodnych składników odżywczych, pochodzących z różnych źródeł. Powinna dawać odpowiednią dawkę energii jaką jesteśmy w stanie wykorzystać danego dnia. To podstawowe zasady, których warto trzymać się każdego dnia.

 

Różnorodna dieta

Nie trzeba wszystkiego ważyć i odmierzać, chodzi o to, żeby w ciągu tygodnia na talerzu znalazły się produkty z różnych grup. Dzięki temu unikniemy niedoborów składników odżywczych. To o wiele lepsze wyjście niż suplementacja syntetycznymi tabletkami, które nie przyswajają się najlepiej. Im bardziej różnorodny jadłospis tym lepiej dla zdrowia. Warto zapoznać się z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Patrząc na nią widać, że najwięcej w naszej diecie powinno być świeżych warzyw i owoców. To najlepsza profilaktyka chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia czy otyłości. Owoce zawierają dużo witamin i antyoksydantów. Pomaga to poprawić stan zdrowia.

W pełni skorzystać z dobra możemy jedząc różnorodnie. Odpowiednia ilość warzyw i owoców w codziennym menu jest bardzo ważna. Warto próbować tych których jeszcze nie znamy, a nie jeść ciągle to samo.

 

Zdrowe zboża

Przekonaj się do płatków, makaronów, kasz i pieczywa pełnoziarnistego. Stanowią najlepsze źródło błonnika, którego zlecane spożycie wynosi 20-30 g dziennie. Można przygotowywać je na wiele sposobów i zapewniać sobie różnorodność składników w diecie. Wybieraj pełnoziarniste produkty, które są dla nas najzdrowsze.

 

Zdrowy umiar

Im większa aktywność w ciągu dnia tym więcej jedzenia potrzebujemy. To bardzo ważne, żeby dostosować swoją dietę do potrzeb organizmu. Dzięki temu zachowamy optymalny poziom energii i nie będziemy przybierać na wadze.

Regularne posiłki to cel, do którego warto dążyć, ale brak stałych pór posiłków nie wyklucza zdrowej diety. Ważne, żeby jeść minimum 3 posiłki dziennie, najlepiej przygotowanych w domu ze zdrowych produktów. Jedzenie na mieście powinno być jedynie dodatkiem do naszego codziennego menu.

Lunch box warto przygotować dzień wcześniej, jeśli planujemy spędzić cały dzień poza domem. Dzięki temu nie ulegniemy pokusie niezdrowego jedzenia.

Zdrowa dieta nie oznacza pożegnania się na zawsze z niezdrowymi przekąskami. Od czasu do czasu można pozwolić sobie na wszystko. Należy jednak pamiętać, że słodycze nie są nam potrzebne, to tylko puste kalorie, które warto jeść najwyżej 1-2 razy w tygodniu. Podobnie jest i innymi niezdrowymi posiłkami. Od czasu do czasu nam nie szkodzą. Liczy się 90% naszej diety, która zapewni nam zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Daria Występek

Dodaj komentarz
Komentarzy: 0

Art

Bolerioza

20.09.2016
Bolerioza

Borelioza jest to choroba przenoszona przez kleszcze, ale także przez komary i inne owady. Najczęściej występuje w Europie i Ameryce Północnej. W Polsce co roku, w okresie letnim i jesiennym apeluje się o ostrożność i oglądanie ciała przyjściu z lasu czy parku. Zaczęto ją rozpoznawać w latach 80-tych. Jak objawia się borelioza?

 

To najczęstsze objawy:

- zmiany na skórze, rumień,

- stan zapalny skóry,

- dolegliwości stawowe,

- zapalenie opon mózgowych,

- bóle mięśni,

- zaburzenia czucia,

- przewlekłe zmęczenie,

- zaburzenia pamięci i zaburzenia psychiczne.

 

Terapia za pomocą antybiotyków nie jest korzystna. Trwa bardzo długo i ma szkodliwy wpływ na organizm. Bardzo często nie przynosi pożądanych efektów. Kilka lat temu w USA wynaleziono szczepionkę na boreliozę, która szybko została wycofana, ze względu na wiele skutków ubocznych. Warto w konsultacji z lekarzem spróbować także naturalne metody wspomagające leczenie boreliozy.

 

Zadbaj o układ odpornościowy

Zdrowy i silny organizm ma więcej siły na zwalczanie choroby. Czym można sobie pomóc? Duży wpływ na nasz stan zdrowia mają witaminy z grupy B, a także zioła- echinacea, żeń- szeń, miłorząb, pokrzywa, olejek z pestek winogron. Niektóre z tych ziół jak np. miłorząb czy żeń- szeń wpływają korzystnie na układ nerwowy, który atakuje borelioza.

 

Choroba wywołuje duże napięcia mięśniowe, które w konsekwencji powodują migreny i napięciowe bóle głowy.

 

Zdrowa dieta

To podstawa jeśli chodzi o profilaktykę i utrzymanie ciała w zdrowiu. Witaminy i składniki odżywcze, najlepiej przyswajają się z pożywiania, a nie z syntetycznych suplementów. Najwięcej witamin zawierają surowe i sezonowe warzywa i owoce. Zbilansowane odżywianie i wykluczenie z diety produktów wysoko przetworzonych to pierwszy krok do poprawienia stanu zdrowia.

 

Doniesienia naukowe

Lekarze w leczeniu skupiają się na zrozumieniu rozległości szkód jakie daje borelioza. Ciągle rozbudowywany jest profil badań u chorujących pacjentów. W 2014 roku dr Hopkins opracował nowe badania,  które pomagają dobrać najlepszy sposób leczenia i leki, które działają szybciej. Trwają badania, nad tym jak powstrzymać kleszcze przed „wgryzaniem” się w ludzkie ciało.

 

Borelioza w dalszym ciągu jest bardzo dużym problemem dla lekarzy, nie ma jednoznacznych badań, które szybko potrafią ją wykryć, ale miejmy nadzieję, ze to kwestia czasu.

 

Daria Występek

 

Aby sprawdzić najnowsze wpisy o boreliozie sprawdź nasze forum

 

Dodaj komentarz
Komentarzy: 0

Copyright ©2018 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się