mgr Barbara Kosińskamgr Barbara Kosińska - zdjęcie profilowezdjęcie #1

mgr Barbara Kosińska

Terapeuta, Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą w drodze do certyfikacji. Odbywam szkolenia w Katowickim Instytucie Psychoterapii akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyłam w tymże ośrodku studium Psychoterapii Par i Małżeństw. Pracuję pod stałą superwijzą indywidualną i grupową. Doświadczenie zawodowe zdobywam w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Gliwicach oraz na oddziale Psychiatrii Ogólnej w Toszku.

Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej dorosłych oraz młodzieży. Współprowadzę terapię rodzin oraz par i małżeństw. W pracy integruję podejście ericksonowsko-systemowe. Korzystam z podejścia psychoterapii pozytywnej.

W 2005r. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Opolskim, a w 2010r. ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Poradnictwa i Pomocy Psychologicznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ponadto jestem certyfikowanym terapeutą terapii kognitywnej Instrumental Enrichment. Ukończyłam szereg szkoleń i kursów w zakresie pomocy indywidualnej jak również pomocy rodzinnej.

Ważniejsze szkolenia i konferencje, w których uczestniczyłam:

– “Zaburzenia depresyjne – wczesne wykrywanie, diagnoza i praca z osobami dotkniętymi depresją”

– “Psychoterapia zaburzeń lękowych”

– “Profilaktyka uzależnień behawioralnych”

– “Okiełznać lęk – zaburzenia lękowe u dzieci I młodzieży”

– “Psychoterapia dzieci i młodzieży z objawami psychosomatycznymi”

– “Dziecko w rodzinie rekonstruowanej”

– “Pozbawienie władzy rodzicielskiej, a dobro dziecka”

– “HELP – przewodnik po trudnych zrachowaniach, czyli jak radzić sobie z buntownikami”,

– “Mutyzm selektywny – pomoc psychologiczna dla dziecka I jego rodziny”

– “Autyzm pod kontrolą”

– “Rodzicielstwo bliskości”

– “Terapia poznawczo behawioralna zaburzeń lękowych dzieci I młodzieży”

– interdyscyplinarne szkolenie podstawowe dla osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wspaniała psychoterapeutka. Pani Barbara pomogła mi nie tylko pokonać depresję, ale także nauczyła mnie podchodzić do życia z dystansem oraz pomogła mi zrozumieć samą siebie. Paki Barbara jest bardzo miłą i ciepłą osobą, zawsze gotową pomóc.

Pani Barbara jest bardzo miła i sympatyczna pomogła mi wyjść z depresji trzeciego stopnia zawsze wspierała mnie dobrym słowem nie ma lepszego terapeuty na Śląsku od Pani Barbary polecam.

Pani Basia jest uważna i godna zaufania, daje poczucie bezpieczeństwa na sesjach. Zauważam pozytywne zmiany w moim funkcjonowaniu. Mam ochotę pracować nad sobą dalej u tego specjalisty.

Miła i bezpieczna atmosfera, Pani Barbara bardzo profesjonalnie podchodzi do problemu. Od pierwszej wizyty budzi ogromne zaufanie co ułatwia stawianie pierwszych kroków podczas terapii. Gorąco polecam 😉👍