Chirurg Urazowy

Centrum Medyczne Silesiana
ul. Szybowa 2a, Zabrze
41-800 Zabrze

Lekarz absolutnie świetny, nie dość że fachowiec w swojej dziedzinie i poradzi gdzie inni nie potrafią zdiagnozować, to do tego super w kontakcie jako człowiek, bez najmniejszych wątpliwości polecam!

Mediq

Legionowo

Taki powinien być każdy lekarz: kompetentny, rzeczowy, kulturalny, spokojny i - co równie ważne - rozmawiający z pacjentem jak człowiek z człowiekiem.

Polecam Pana doktora z czystym sumieniem.

Polecam Pana doktora z czystym sumieniem.

W ubiegłym roku doznałem złamania skośno-spiralnego czwartej kości śródręcza. Nie wchodząc w zbędne szczegóły, proponowane rozwiązanie operacyjne w szpitalu publicznym w ramach NFZ nie wyglądało najlepiej, dlatego zdecydowałem się na konsultację i w efekcie na operację w placówce prywatnej specjalizującej się w ortopedii.
Wszystko poszło sprawnie, operacja się udała, ale niestety po 2 tygodniach podczas kontrolnego prześwietlenia RTG okazało się, że zastosowane
rozwiązanie nie utrzymało zespolenia kości i to pomimo, że ręka była w gipsie prawie do łokcia.
Diagnoza: reoperacja. Można się załamać. Po miesiącu od złamania wszystko do powtórki :( O pracy nie ma mowy, o wakacjach też nie. Lato w pełni,
a tu perspektywa kolejnych tygodni w unieruchomieniu.

Intuicja i doświadczenie żony (z innej historii medycznej) podpowiadały, żeby reoperacji nie robił ten sam lekarz co pierwszy zabieg.
Dzięki temu i szczęśliwemu zbiegowi wydarzeń trafiłem do doktora Pawła Nowickiego.
Już po pierwszej konsultacji wiedziałem, że to chirurg do którego powinienem trafić od razu.
Pan doktor rzeczowo i przejrzyście wyjaśnił, co należy zrobić, aby wszystko z dłonią było w porządku.
Co ciekawe nie skrytykował rozwiązania zastosowanego podczas pierwszej operacji, stwierdził jedynie, że takie rzeczy się zdarzają. Ja jednak odniosłem wrażenie, że może i się zdarzają, ale nie jego pacjentom.

Pan doktor zastosował zespolenie kości przy pomocy płytki. Do tego wykonał przeszczep gąbczasty z łokcia do kości dłoni, aby zwiększyć jej szanse na prawidłowe zrośnięcie się - zwłaszcza, że reoperacja miała miejsce ponad miesiąc od złamania.
Przed i po (a nawet w trakcie!) operacji mieliśmy dobry kontakt, co w bardzo dużym stopniu pozytywnie wpływało na moje psychiczne samopoczucie.
Po operacji na ręku nie miałem gipsu, a jedynie usztywnienie i opatrunek. Praktycznie tydzień po zabiegu z zalecenia Pana doktora rozpocząłem rehabilitację.
Stosowanie się do poszczególnych zaleceń doprowadziło do odzyskania pełnej sprawności ręki w dość krótkim czasie.

Komentarz piszę dopiero dzisiaj, ponieważ zgodnie z planem płytkę należało usunąć około rok po jej "zainstalowaniu". Własnie jestem po zdjęciu szwów po operacji wyjęcia płytki z dłoni. Zabiegł przebiegł szybko i bezboleśnie, a co najważniejsze wszystko jest w porządku.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękuję Panu doktorowi Pawłowi Nowickiemu za wszystko, co zrobił w moim przypadku i za jego podejście do pacjenta.

Tak trzymać Panie doktorze! Niech się Pan nie zmienia! :)

Opinia dodana przez: Robert

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskic
ulica Bytomska 62
41-904 Piekary Śląskie

Miałem rozpoznaną rozległą przepuklinę L2-L3 z objawami lewostronnej radikulopatii. Bardzo cierpiałem z bólu w lewej nodze. Po pierwszej wizycie u Pana Doktora, wiara wróciła we mnie, że po operacji mogę wrócić do normalnego funkcjonowania. Lekarz rzeczowy, opanowany, konkretny. Przyjmował mnie na oddział i operował, tak jak powiedział na wizycie. Byłem przerażony ale nie potrzebnie. Operacja się udała a ja po pięciu dniach od operacji stoję prosto i chodzę bez bólu. Z czystym sercem mogę Państwu polecić Pana Doktora Olszewskiego. Pan Doktor przyjmuje w Przychodni w Rudzie Śląskiej ul. Tunkla 112A, tel.: (32) 723-23-18.

Opinia dodana przez: Marek

dr Wojciech Masalski

Traumatolog, Ortopeda dziecięcy

Dokładny i spokojny, bardzo dużo tłumaczy umiejętnie ale ze skutkiem zdiagnozował ból w barku , widać że ma fach w rękach.

Opinia dodana przez: ANNA S

dr Łukasz Buczyński

Traumatolog, Ortopeda

Kmicica 3
05-082 Stare Babice

Jestem pacjentką Przychodni Arnika w Starych Babicach.Doktór Łukasz Brodziński jest taki jakim powinien być lekarz w obecnym czasach; komunikatywny , kompetentny, wzbudzający zaufanie, tłumaczący na czym polega schorzenie oraz terapia. Poleciłam go swojej przyjaciółce.Jolanta Jach

Agia Medica
ul.Wyszyńskiego
Zielona Góra

pełen profesjonalizm :)zawsze odpowie miły i uprzejmy znawca tematu

pełen profesjonalizm :)zawsze odpowie miły i uprzejmy znawca tematu

ulica szwajcarska
Poznań

pełen profesjonalizm, polecam! Mam probem z barkiem i szybko polecił zrobić odpowiednie badania!

Poznań

super lekarz,operowałmi wraz z dr gilem złamany staw skokowy,operacja udana,wzorowa.janusz

lekarz Jan Kośmider

Traumatolog, Ortopeda

Fachowiec. Bardzo rzetelny, szczególnie z jeśli ma doczynienia z urazami sportowymi!
Bardzo serdecznie polecam

Bardzo serdecznie polecam

Opinia dodana przez: Stanisław

Częstochowa

wylądowałem na oddziale ortopedii z zerwanym więzadłem stawu kolanowego. doktor, na początku bardzo grzecznie, spokojnie i sympatycznie wszystko mi wytłumaczył całe zdiagnozowanie uszkodzenia i zajął sie zerwanym więzadłem. jestem bardzo zadowolony. na oddziale leżało mi się bardzo dobrze, a kolano... jak nowe

Opinia dodana przez: ewato@