dr n. med. Daniela Ferda - Lewińska

Okulista

Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu chirurgicznym schorzeń siatkówki oraz ciała szklistego.
Studia na Wydziale Lekarskim ukończyłam w Śląskiej Akademii ...

Studia na Wydziale Lekarskim ukończyłam w Śląskiej Akademii Medycznej, a następnie rozpoczęłam pracę w Klinice Okulistycznej w Katowicach pod kierownictwem Prof. Ariadny Gierek Łapińskiej. W roku 2013 uzyskała tytuł specjalisty chorób oczu, a w rok później obroniłam pracę doktorską z zakresu chirurgii oka:”Ocena wyników leczenia otworopochodnego odwarstwienia siatkówki z zastosowaniem wszczepów...

Moim wzrokiem od marca 2008 roku zajmowało się sześciu okulistów, zlecano mi wykonanie szeregu badań, po których, po upływie około roku padła diagnoza - barwnikowe zwyrodnienie siatkówki obu oczu.Gdybym miał 50 - 60 lat to machnąłbym ręką ale w wieku 30 lat zabrzmiało to jak wyrok śmierci( kredyt hipoteczny, żona w ciąży, a tu takie wieści... Marzec 2012 badania kontrolne w klinice, kolejki, kolejki, kolejki. Wywołany wchodzę do kolejnego gabinetu, w tym lekarzem ma być pani DANIELA FERDA i ... słyszę przemiły, spokojny głos lekarki, która rozmową i zachowaniem wprowadza ...

Marzec 2012 badania kontrolne w klinice, kolejki, kolejki, kolejki. Wywołany wchodzę do kolejnego gabinetu, w tym lekarzem ma być pani DANIELA FERDA i ... słyszę przemiły, spokojny głos lekarki, która rozmową i zachowaniem wprowadza taki spokój ducha u pacjenta, że trudno to opisać, zauważyłem to również u innych pacjentów, każdy( a kto choć raz był w klinice okulistycznej przy ul. Ceglanej wie jaką ilość pacjentów mam na myśli) wychodził z gabinetu nr 874 z uśmiechem na twarzy.Po kolejnych badaniach krótka konsultacja i informacja,że jednak wcześniejsza diagnoza była zbyt pochopna i nie cierpię na w/w schorzenie, kamień spadł mi z serca. Mam 34 lata i mam nadzieję, że poważne schorzenia moich oczu to odległa przyszłość ale nazwiska FERDA nie zapomnę. Nie mnie oceniać kompetencje poszczególnych lekarzy ale pani Daniela Ferda ma takie podejście do każdego pacjenta jakby pacjent był jej przyjacielem, przy dłuższych konsultacjach to chyba starsze babcie zapraszają panią Danielę na niedzielny obiad, Pani Ferda jest przykładem lekarza z powołania. Za podejście do mojej osoby dziękuję pani Danieli Ferda bardzo serdecznie ale jeszcze mocniej dziękuję za podejście do osób starczych, z poważniejszymi przypadkami, bo swoim podejściem do swojego zawodu daje im bardzo wiele.
Po każdym dniu pracy, po powrocie domu taki lekarz może spojrzeć w lustro i powiedzieć : dobra robota, możesz być z siebie dumna, idź odpocząć bo jutro kolejny ciężki dzień...
Serdeczne pozdrowienia dla pani Danieli Ferda!

W dniu 08.12.15r. z podejrzeniem przedarciowego odwarstwienia siatkówki oka znalazłem się na Izbie Przyjęć w Klinice Okulistycznej na Ceglanej w Katowicach. W gabinecie zbadała mnie Pani dr Daniela FERDA, która oświadczyła, że oko wymaga nagłej operacji. Wiadomość ta bardzo mną wstrząsnęła. Strach przeszedł szybko gdy Pani Daniela spokojną i ciepłą rozmową wyjaśniła mi przebieg operacji. Poczułem wtedy wewnętrzny spokój i coś mówiło mi, że na pewno będzie dobrze. W dniu 09.12.15r. trzygodzinną, pomyślną operacje przeprowadziła Pani Daniela. Obecnie jestem po wyciągnięciu szwów, oko goi się szybko i widzę coraz lepiej. Dziękuje Panu Bogu, że trafiłem na tak wspaniałego specjalistę. Pani Daniela to wyjątkowy lekarz, który kocha swoją prace i całkowicie poświęca się jej. Zdrowie pacjenta przedkłada ponad wszystko, nawet po skończonym dyżurze dogląda. Pani doktor, jeszcze raz serdecznie dziękuje.

Cudowna pani doktor pomogła mojemu tacie. Pani doktor jest osobą bardzo ciepła, życzliwa. Jesteśmy zachwyceni podejściem do pacjenta!!!! Dlaczego nie ma więcej takich lekarzy jak Pani doktor!!!!! Pani doktor jest poprostu rewelacyjna!!!!!!! Zarówno pod względem podejścia jak również pod względem wiedzy. Dziękuję że tata miał i ma tak wspaniała opiekę. Żałuję tylko że w szpitalu w Zawierciu nie została doceniona.

Fantastyczna pani Doktor. Operowała mnie 4 lata temu. Potrafiła uspokoić przed operacją , świetnie wykonała zabieg, wykazywała zainteresowanie w okresie pooperacyjnym. Ma świetne podejście do ludzi, kulturę osobistą na najwyższym poziomie i takie miłe ludzkie podejście do pacjenta. Jest takim dobrym aniołem-przynajmniej dla mnie. Bardzo żałuję że odeszła z Kliniki na Ceglanej . Każdemu kto szuka dobrego okulisty i dobrego człowieka z czystym sumieniem polecam Doktor Danielę Ferdę.

To co jest napisane że Pani doktor Daniela Ferda to najwspanialszy lekarz okulista to szczera prawda Ja dopiero jestem trzy dni po operacji przeprowadzonej przez Panią doktor to pewnie pierwszy etap bo mam skomplikowany przypadek ale nawet gdyby skutki operacji były zerowe to i tak nigdy bym nie polecił nikomu innego lekarz jak panią doktor Po prostu jest super fachowcem przwspaniałą kobietą w swym zawodzie a jej sposób bycia i kontaktu z pacjentem to jest fenomen Dziękuję za wszystko

REWELACJA !!! Wśród lekarzy jest coraz więcej arogancji a tu absolutny przykład, że jednak MOŻNA. Proszę się nie zmieniać Pani Danielo. Ps ta rozmowa, przed operacją, co mnie czeka, fachowa informacja, spokój. Nie każdy lekarz to MA, ten dar co Pani.

Proszę się nie zmieniać Pani Danielo.

Najlepszy okulista jakiego znam. Kompetencja i super podejście do pacjenta. Polecam. Przyjmuje w TG .

Najlepszy okulista jakiego znam. Kompetencja i super podejście do pacjenta.
Polecam. Przyjmuje w TG .

Pani dr Daniela Ferda to przede wszystkim: 1. Profesjonalista 2. Wspaniały człowiek 3. Lekarz, który do pacjenta podchodzi jak do człowieka, pomimo tłumu ludzi jaki przewija się na Ceglanej ma czas i cierpliwość aby wytłumaczyć chorobę, porozmawiać, zrozumieć pacjenta, pocieszyć 4. Wspaniała Pani doktor, która dała mi wiare w lepsze jutro:) 5. Skłądki ZUS powinno sie przeznaczać właśnie na takich lekarzy:) 6. Fachowiec, lekarz z powołania, przyjaciel pacjenta, ratuje ludzi okulistycznie i psychicznie :) Dziękuje za wszystko Pani Doktor Damian z Wrocławia

Pani dr Daniela Ferda to przede wszystkim:
1. Profesjonalista
2. Wspaniały człowiek
4. Wspaniała Pani doktor, która dała mi wiare w lepsze jutro:)
5. Skłądki ZUS powinno sie przeznaczać właśnie na takich lekarzy:)
Dziękuje za wszystko Pani Doktor
Damian z Wrocławia

Pani dr Ferda operowała moją odwarstwioną siatkówkę, muszę podkreślić, że problem zauważyłam po kilku miesiącach i wszędzie słyszałam, że już za późno i operacja tylko pogorszy sprawę. Jak już pogodziłam się z faktem że pomału będę tracić wzrok to Pani dr przywróciła mi nadzieję i przez cały czas leczenia wszystko mi tłumaczyła, rozwiewała wszelkie wątpliwości i doglądała. Naprawdę czułam się "ważną" pacjentką. Oczywiście najważniejsze że operacja się udała i siatkówka się przyłożyła :). Serdeczne podziękowania dla dr Ferdy. Polecam z całego serca

Pani doktor Daniela Ferda to najlepszy lekarz z jakim się spotkałem (nie chodzi mi tylko o okulistów) ale o wszystkich lekarzy. Tak profesjonalnego podejścia do pacjenta powinni pozazdrościć jej wszyscy. Widać że zależy jej na pacjencie którego operuje. Potrafi wszystko wytłumaczyć, uspokoić. W jej rękach człowiek czuje się spokojnie i pewnie. Naprawdę trafić na takiego lekarza to jak wygrana w totolotka. Wzrok się poprawia, a ja już nigdy nie skorzystam z usług innego okulisty.

Wciąż poszukujesz "Okulista Katowice"?

Łabędzia 8 lok. II
40-719 Katowice
ulica Szara 5
43-300 Bielsko-Biała
Panewnicka 29
40730 Katowice
ZOZ w Świętochłowicach Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 38
41-605 Świętochłowice
Praktyka Lekarza Rodzinnego
Powstańców 8/1
40-040 Katowice
Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej
pl. Medyków 1
41-200 Sosnowiec
Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o. (Godula)
Wincentego Lipa 2
41-703 Ruda Śląska