dr n. med. Daniela Ferda - Lewińska

Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu chirurgicznym schorzeń siatkówki oraz ciała szklistego.
Studia na Wydziale Lekarskim ukończyłam w Śląskiej Akademii ...

Studia na Wydziale Lekarskim ukończyłam w Śląskiej Akademii Medycznej, a następnie rozpoczęłam pracę w Klinice Okulistycznej w Katowicach pod kierownictwem Prof. Ariadny Gierek Łapińskiej. W roku 2013 uzyskała tytuł specjalisty chorób oczu, a w rok później obroniłam pracę doktorską z zakresu chirurgii oka:”Ocena wyników leczenia otworopochodnego odwarstwienia siatkówki z zastosowaniem wszczepów...

Komentarz: Pani dr Daniela Ferda to przede wszystkim: 1. Profesjonalista 2. Wspaniały człowiek 3. Lekarz, który do pacjenta podchodzi jak do człowieka, pomimo tłumu ludzi jaki przewija się na Ceglanej ma czas i cierpliwość aby wytłumaczyć chorobę, porozmawiać, zrozumieć pacjenta, pocieszyć 4. Wspaniała Pani doktor, 5. Fachowiec, lekarz z powołania, przyjaciel pacjenta, ratuje ludzi okulistycznie i psychicznie :) Dziękuje za wszystko Pani Doktor .Lucyna

Komentarz:

Pani dr Daniela Ferda to przede wszystkim: 1. Profesjonalista 2. Wspaniały człowiek 3. Lekarz, który do pacjenta podchodzi jak do człowieka, pomimo tłumu ludzi jaki przewija się na Ceglanej ma czas i cierpliwość aby wytłumaczyć chorobę, porozmawiać, zrozumieć pacjenta, pocieszyć 4. Wspaniała Pani doktor, która dała mi wiare w lepsze jutro:) 5. Skłądki ZUS powinno sie przeznaczać właśnie na takich lekarzy:) 6. Fachowiec, lekarz z powołania, przyjaciel pacjenta, ratuje ludzi okulistycznie i psychicznie :) Dziękuje za wszystko Pani Doktor Damian z Wrocławia

Pani dr Daniela Ferda to przede wszystkim:
1. Profesjonalista
2. Wspaniały człowiek
4. Wspaniała Pani doktor, która dała mi wiare w lepsze jutro:)
5. Skłądki ZUS powinno sie przeznaczać właśnie na takich lekarzy:)
Dziękuje za wszystko Pani Doktor
Damian z Wrocławia

Zdecydowanie mogę polecić Panią Doktor!Starannie przebadała,wytłumaczyła i określiła w przybliżeniu kiedy choroba może ustąpić,fachowa pomoc i urokliwa Pani Doktor.

Przemiła osoba i okulistka o wysokich umiejętnościach.

Przemiła osoba i okulistka o wysokich umiejętnościach.

Moim wzrokiem od marca 2008 roku zajmowało się sześciu okulistów, zlecano mi wykonanie szeregu badań, po których, po upływie około roku padła diagnoza - barwnikowe zwyrodnienie siatkówki obu oczu.Gdybym miał 50 - 60 lat to machnąłbym ręką ale w wieku 30 lat zabrzmiało to jak wyrok śmierci( kredyt hipoteczny, żona w ciąży, a tu takie wieści... Marzec 2012 badania kontrolne w klinice, kolejki, kolejki, kolejki. Wywołany wchodzę do kolejnego gabinetu, w tym lekarzem ma być pani DANIELA FERDA i ... słyszę przemiły, spokojny głos lekarki, która rozmową i zachowaniem wprowadza ...

Marzec 2012 badania kontrolne w klinice, kolejki, kolejki, kolejki. Wywołany wchodzę do kolejnego gabinetu, w tym lekarzem ma być pani DANIELA FERDA i ... słyszę przemiły, spokojny głos lekarki, która rozmową i zachowaniem wprowadza taki spokój ducha u pacjenta, że trudno to opisać, zauważyłem to również u innych pacjentów, każdy( a kto choć raz był w klinice okulistycznej przy ul. Ceglanej wie jaką ilość pacjentów mam na myśli) wychodził z gabinetu nr 874 z uśmiechem na twarzy.Po kolejnych badaniach krótka konsultacja i informacja,że jednak wcześniejsza diagnoza była zbyt pochopna i nie cierpię na w/w schorzenie, kamień spadł mi z serca. Mam 34 lata i mam nadzieję, że poważne schorzenia moich oczu to odległa przyszłość ale nazwiska FERDA nie zapomnę. Nie mnie oceniać kompetencje poszczególnych lekarzy ale pani Daniela Ferda ma takie podejście do każdego pacjenta jakby pacjent był jej przyjacielem, przy dłuższych konsultacjach to chyba starsze babcie zapraszają panią Danielę na niedzielny obiad, Pani Ferda jest przykładem lekarza z powołania. Za podejście do mojej osoby dziękuję pani Danieli Ferda bardzo serdecznie ale jeszcze mocniej dziękuję za podejście do osób starczych, z poważniejszymi przypadkami, bo swoim podejściem do swojego zawodu daje im bardzo wiele.
Po każdym dniu pracy, po powrocie domu taki lekarz może spojrzeć w lustro i powiedzieć : dobra robota, możesz być z siebie dumna, idź odpocząć bo jutro kolejny ciężki dzień...
Serdeczne pozdrowienia dla pani Danieli Ferda!

Pani doktor Daniela Ferda to najlepszy lekarz z jakim się spotkałem (nie chodzi mi tylko o okulistów) ale o wszystkich lekarzy. Tak profesjonalnego podejścia do pacjenta powinni pozazdrościć jej wszyscy. Widać że zależy jej na pacjencie którego operuje. Potrafi wszystko wytłumaczyć, uspokoić. W jej rękach człowiek czuje się spokojnie i pewnie. Naprawdę trafić na takiego lekarza to jak wygrana w totolotka. Wzrok się poprawia, a ja już nigdy nie skorzystam z usług innego okulisty.

Dr. Daniela Ferda to najlepszy lekarz jakiego spotkałam. Miałam odwarstwienie siatkówki, które było dość stare lecz nie za wielkie. Założono mi plombę zewnętrznogałkową. Dało to niespotykany efekt. Widzę wszystko świetnie. Pani doktor wszystko wytłumaczyła i doskonale się mną zajęła. Dziękuje!!!

Pani dr Ferda operowała moją odwarstwioną siatkówkę, muszę podkreślić, że problem zauważyłam po kilku miesiącach i wszędzie słyszałam, że już za późno i operacja tylko pogorszy sprawę. Jak już pogodziłam się z faktem że pomału będę tracić wzrok to Pani dr przywróciła mi nadzieję i przez cały czas leczenia wszystko mi tłumaczyła, rozwiewała wszelkie wątpliwości i doglądała. Naprawdę czułam się "ważną" pacjentką. Oczywiście najważniejsze że operacja się udała i siatkówka się przyłożyła :). Serdeczne podziękowania dla dr Ferdy. Polecam z całego serca

Pani doktor operowała moją odklejoną siatkówkę. Pomimo kiepskich rokowań póki co jest dobrze. Jestem jej niezmiernie wdzięczny i życzę wszystkiego dobrego.

To najwspanialszy okulista jakiego do tej pory spotkałem. Do swojej pracy podchodzi bardzo profesjonalnie. Jest bardzo miła, przyjazna i najlepsza w swoim zawodzie. Życzę jej dużo zdrowia, dalszych sukcesów w pracy.