lekarz Dorota Tałałaj

2,6
2,2
1,8
1,8

Na wizytę u Pani doktor czekałam pół roku (NFZ) i wychodząc z gabinetu byłam w szoku. Pani doktor była nieprzyjemna. Mam chory kręgosłup, a ona powiedziała że w odcinku lędźwiowym nic tam takiego nie mam, bo zwyrodnienie jest od dawna, więc ona nie wie co mnie tam boli. "W odcinku szyjnym faktycznie jakieś zwyrodnienia są, ale powinna pani leczyć się u neurologa. Dlaczego pani nie leczy się u neurologa" Nie pomagały moje tłumaczenia, że po konsultacji u neurologa (prywatnie) leczę się u lekarza rodzinnego. A Pani doktor w kółko "dlaczego nie leczy się pani u neurologa". Nie byłoby w tych uwagach może i nic nie słusznego, gdyby pani doktor choć jednym palcem dotknęła mego kręgosłupa lub też obejrzała zdjęcia rtg. A tego nie zrobiła. Przeczytała tylko jak studentka opisy zdjęć. Licząc SOR: dwóch neurologów, lekarz rodzinny (ta specjalizacja widocznie nie ma poważania u Pani doktor) stwierdziło że pomóc mi może tylko rehabilitacja, a Pani doktor "proszę zgłosić się do neurologa". Wypisała mi prądy, lampę i ćwiczenia, z taką intonacją w głosie jakbym miała się cieszyć, że w ogóle coś mi zaleciła. Na moje zapytanie o masaż (bo przynosi mi ulgę w bólu) powiedziała, że nie ma już limitów. W rejestracji okazało się że nie ma już limitów również na prądy (ale to widocznie nie przeszkadzało w zaleceniu ich przez Panią doktor, bo tańsze) i że mogę poszukać tych zabiegów w innych poradniach. Zmarnowałam tą szansę, bo powinnam wybrać kogoś innego, a teraz żeby dostać się do drugiego lekarza muszę czekać kolejne pół roku. Na wizyty prywatne mnie nie stać.

Ta pani zdaje się zapomniała o zasadach etyki lekarskiej i nie potrafi podczas wizyty rozstać się z telefonem komórkowym ignorując obecnego w gabinecie pacjenta. Nie jest zainteresowana stanem zdrowia pacjenta, wywiad przypomina raczej przesłuchanie, popędza pacjenta, irytuje się, gdy pacjent chce dokładniej opisać stan swego zdrowia. nie informuje pacjenta o wybazgranych, trudnych do odczytania, proponowanych przez siebie zabiegach fizykoterapeutycznych. Nie interesuje ją a wręcz ignoruje zgłaszaną przez pacjenta uwagę, że ma schorzenie, które jest przeciwwskazaniem do zlecenia konkretnych zabiegów. Pacjent dowiaduje się dopiero o jej propozycjach w rozmowie z rehabilitantem wyznaczającym termin owych zabiegów. W mojej ocenie pracy tej pani powinien przyjrzeć się NFZ bądź rzecznik odpowiedzialności zawodowej.

Bardzo nieprzyjemna wizyta. Przypominała przesłuchanie a nie fachową konsultację. Pytania uciążliwe, powtarzane kilkukrotnie w różnej formie. Zmarnowany czas. Zdecydowanie odradzam.

Lejarz bez jakiejkolwiek wiedzy medycznej. Niemiła, podważa opinie innych lekarzy. Nie wiem kto i dlaczego tą Panią zatrudnił, skoro zlecenie na zabiegi są wcześniej wypisane a ona tylko stwierdza czy inny lekarz miał rację czy nie. Odradzam. Szkoda czasu i energii.

Bardzo miły lekarz poświęca czas pacjentowi, bardzo dobrze zna się na rehabilitacji. Anna

Anna