lek. dent. Ewa Ruchała

Chirurg stomatolog

Szanowni Państwo, Chciałbym wyrazić swoje głębokie niezadowolenie oraz niezmierną dezaprobatę wobec niedopuszczalnej sytuacji, która miała miejsce podczas mojej wizyty u dentystki. Pragnę podzielić się moją traumatyczną historią, która niestety pozostawiła trwały ślad w mojej psychice. W dniu wizyty, zwróciłem się do gabinetu stomatologicznego z nadzieją, że rozwiążę problem zdrowotny związany z zębem. Niestety, przebieg tej wizyty nie tylko nie spełnił moich oczekiwań, lecz również wywołał u mnie silne uczucie lęku oraz traumy, które będą mnie towarzyszyć przez całe życie. Najbardziej druzgocącym momentem okazało się wyrywanie zęba. Bez wątpienia zdaję sobie ...

Szanowni Państwo,

Najbardziej druzgocącym momentem okazało się wyrywanie zęba. Bez wątpienia zdaję sobie sprawę, że ten proceder może być bolesny, jednak z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że doświadczyłem nadzwyczajnego cierpienia, które wynikło z niestaranności oraz braku profesjonalizmu ze strony dentystki. Szokującym jest fakt, że zabieg został rozpoczęty, nim znieczulenie zdążyło w pełni zadziałać. Bez wątpienia przyczyniło się to do ogromnego bólu, którego doświadczyłem w trakcie procedury.

Efekt tego zdarzenia przekroczył znacznie fizyczną sferę bólu. Stałem się ofiarą niemożliwego do wyobrażenia poziomu stresu oraz dezorientacji. To doświadczenie odcisnęło piętno na mojej psychice, prowadząc do trwałego poczucia niepokoju oraz obawy przed kolejnymi wizytami u stomatologa. Moja wiara w profesjonalizm personelu medycznego została drastycznie zachwiana.

Wierzę, że tak traumatyczne wydarzenie nie powinno mieć miejsca w dziedzinie medycyny, gdzie zaufanie pacjenta i bezpieczeństwo powinny być priorytetami. Dlatego też zwracam się z gorącą prośbą o podjęcie kroków w celu uniknięcia podobnych przypadków w przyszłości oraz zapewnienia, że wszyscy pacjenci otrzymają odpowiednią opiekę i zrozumienie.

Podsumowując, chciałbym podkreślić, że jestem głęboko dotknięty tym zdarzeniem i jego długotrwałymi konsekwencjami. Traumatyczne doświadczenie w gabinecie stomatologicznym pozostawiło we mnie trwały ślad, który wpłynie na moje zdrowie psychiczne przez długi czas. Mam nadzieję, że ta opinia zostanie wzięta pod uwagę w kontekście doskonalenia standardów opieki medycznej oraz edukacji personelu, aby inni pacjenci nie musieli doświadczać tego, co ja miałem nieszczęście przejść.

Z poważaniem,