Epidemiolog W Województwie: Kujawsko-Pomorskie

Epidemiolog Gdańsk  Bartłomiej  Rawski

Gabinety Lekarskie Osteoporosis
Marii Skłodowskiej-Curie 5
Wrzeszcz, Gdańsk

Trafiłam do Przychodni - Gabinety Lekarskie Osteoporosis z powodu potrzeby pilnego badania densytometrii.. Udało się otrzymać wolny termin szybko. Badanie gęstości kości przeprowadzał dr Bartłomiej Rawski. Bardzo miły, sympatyczny i kompetentny człowiek z rewelacyjnym podejściem do pacjenta. Badanie i opis bardzo szczegółowe i rzetelne z zaleceniami co mam dalej robić. Z pewnością nie raz skorzystam z usług tego wspaniałego doktora. Polecam innym. Godny zaufania specjalista.

Opinia dodana przez: Katarzyna

INDYWIDUALNA PRAKTYKA LEKARSKA
Piotrowskiego 5 lok. 3
85-098, Bydgoszcz

Kompetentny z dużym doświadczeniem lekarz. Serdecznie wszystkim polecam i dziękuję za pomoc lekarską.

Opinia dodana przez: Andrzej

Gdańsk

„Bezpowrotnie minęły czasy indywidualnych decyzji terapeutycznych chirurga. Dziś wymaga się tworzenia interdyscyplinarnych zespołów opiekujących się pacjentami”. Dr Julie Freischlag, naczelny chirurg John Hopkins’ Hospital
Literatura:
„Posocznica gronkowcowa –choroba nadal zagrażająca życiu.” M.Kowalik, J. Ellert-Żygadłowska, T. Smiatacz, H. Trocha, L. Weyna, M. Orłowski, R. Pajuro. Pol. Merk Lek., 2001, XI, 64, 352.
Wnioski z pracy: Posocznica gronkowcowa rozwijająca się poza szpitalem, w porównaniu z zakażeniami szpitalnymi, charakteryzuje się cięższym przebiegiem, większa liczbą powikłań narządowych i ostrych stanów zagrażających życiu, a także obarczona jest większą śmiertelnością, mimo dużej wrażliwości na antybiotyki szczepów gronkowca ją wywołujących.
„Posocznica” J. Juszczyk, A. Samet, wyd. Via Medica, Gdańsk 2006, wyd.1
„Posocznica gronkowcowa u niemowlęcia wywołana szczepem zespołu 52, 52A, 80, 81 opornym na linkomycynę” A. Samet, M. Cimaszewski. Przegl. Pediatr. 1974; t. 4, nr 6, s. 549-551

Opinia dodana przez: Julia

ulica Łochowskiego 29