dr n. med. Adam Kwintadr n. med. Adam Kwinta - zdjęcie profilowe

dr n. med. Adam Kwinta

Urolog

dr n. med. Adam Kwinta - specjalista urolog

- urodzony w Krakowie;
- matura w I Liceum Ogólnokształcące im. ...

dr n. med. Adam Kwinta - specjalista urolog

- urodzony w Krakowie;
- matura w I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie;
- ukończone studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie.
- II stopień specjalizacji - urologia
- doktorat - Próba oceny reaktywności immunologicznej u chorych na raka nerki
- pracownia Prof. Gabriela Turowskiego
- staże zagraniczne - Getynga, Wurzburg, Schwabisch-Hall, Erfurt, Norymberga 2017
- członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego
- opublikowane 23 prace z zakresu urologii
- zespołowa nagroda Ministra Zdrowia za cykl prac poświęconych diagnostyce i leczeniu raka prostaty
- ostatnie publikacje: Kamica moczowa jako ciągły proces krystalizacji i rozpadu kryształów w świetle badań biomineralogicznych Urol. Pol. 2006, 4, 290-293 oraz Rekombinowany czynnik VIIa w operacjach urologicznych z krwotokiem Przeg.Urol. 2002, 4, 58-60
- zainteresowania - historia, góry, pływanie - T.S. Wisła, żeglarstwo - sternik jachtowy
- działalność społeczna - stałe konsultacje urologiczne w ramach Dni Samarytańskich organizowanych przez Szpital Zakonu Bonifratrów

Operacje urologiczne

Operacje przeprowadzane są w Oddziale Chirurgii Jednego Dnia Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie

- operacje prostaty

- klasyczna ze szwem Juvary
- TURP - elektroresekcja przezcewkowa
- TURP - elektroresekcja bipolarna
- laserowa oblacja starcza PVP laserem GreenLight

- operacja pęcherza moczowego

- TURTB elektroresekcja guzów pęcherza moczowego
- litotrypsja przezcewkowa kamieni pęcherza moczowego

- operacje nerek

- radykalne przezotrzewnowe usunięcie nerki sposobem Robsona z powodu nowotworu
- pielolithotomia - usunięcie kamienia z nerki sposobem klasycznym
- plastyki miedniczki nerkowej z powodu wrodzonego wodonercza

- operacje moczowodu

- URSL - kruszenie kamienia w moczowodzie nieoperacyjne
- ureterolithotomia - klasyczne usunięcie kamienia z moczowodu
- ooeracje antyrefluksowe

- operacje cewki

- UIO - urethromia interna optica - optyczne rozcięcie zwężenia cewki moczowej

- inne

- operacje nietrzymania moczu u kobiet - metoda TVT (taśma) i TOT oraz klasyczny zabieg Marshall-Marchetti
- operacje żylaków powrózka nasiennego - laparoskopowa i klasyczna
- operacje: stulejki, krótkiego wędzidełka, wodniaka jądra, wnętrostwa, punkcja jąder i inne

Zabiegi ambulatoryjne

- cystoskopia, urografia, cystografia, TRUS i punkcja stercza TRU-CUT, cewnikowanie pęcherza moczowego, sondowanie moczowodu, zakładanie i wymiana cewników moczowodowych "double J"

Wybrane publikacje:

- Kwinta A., Walkiewicz R. :„Leczenie chorych na łagodny rozrost stercza (BPH)
fotoselektywną waporyzacją stercza PVP laserem GreenLight KTP-doświadczenia własne . Urologia Polska 2008/61/4

- Kwinta A., Rachtan R., Mrowiecki T.: „ Leczenie operacyjne z zabezpieczeniem hemostazy zaklemowaniem śródoperacyjnym tętnic biodrowych wewnętrznych
w przypadku olbrzymiego, dopełniającego naczyniaka jamistego moszny i krocza. „Urologia Polska 2008/61/3

- Pawlikowski M., Kwinta A.: „Kamica moczowa jako ciągły proces krystalizacji
I rozpadu kryształów w świetle badań biomineralogicznych.” Urologia Polska 2006/59/4

- Kwinta A., Mrowiecki T., Aleksiejew-Kleszczyński T., Ulatowski Z.:
Jednoczasowe operacje tętniaka aorty i guza nerki – opis dwóch przypadków.
Folia Medica Crcoviensa Vol.LI 1-4, 2011, 71-75

To jest naprawdę genialny lekarz! Stresowałem się strasznie wizytą, odkładałem ją ile można a szkoda bo już dawno mogłem mieć problem z głowy. Doktor ma świetne podejście do pacjenta, można się czuć swobodnie i nie ma takiego stresu. Polecam

Bardzo dobry specjalista, polecam. Miałem robiony zabieg 2 lata temu. Do tej pory nic sie nie dzieje. Wszystko sprawnie i dokładnie. Widać że pan doktor wie co robi

Świetny specjalista! Dr Kwinta przeprowadzał moją operację w Krakowie. Nie wierzę, że już po wszystkim. To na prawdę dobry lekarz i bardzo pomocny człowiek. Polecam absolutnie wszystkim1!!

u pana doktora leczyłem się jakiś czas temu. Bardzo sie ciesze ze do niego wlasnie trafilem.Każdemu moge polecić.

Do dr Kwinty trafiłem przypadkowo. Szybka reakcja, celna diagnoza. Z uwagi na powagę sytuacji potwierdził u innego lekarza własną diagnozę. Wszystko odbyło się w ramach NFZ. Szybka operacja przeprowadzona w moim odczuciu bezbłędnie. Szybko wracam do zdrowia. Tak więc z pewnością mogę polecić doktora jako fachowca.

Do dr Kwinty trafiłem przypadkowo.
Tak więc z pewnością mogę polecić doktora jako fachowca.