Alergolog W Okolicach Gogolin

ulica Ozimska 19
45-057 Opole

Pani Dr to bardzo kompetentna, pełna poświęcenia lekarka-alergolog. Nigdy nie odmówiła przyjęcia, bardzo wyrozumiała. Szkoda, że nie przyjmuje w Krapkowicach. Alergolodzy z Krapkowic powinni się od NIEJ uczyć podejścia do pacjenta.

Kaliska 41
Sosnowiec

Obecnie leczę się u prof. Jarząba. Jest to bardzo dobry lekarz, przede wszystkim rozmawia ze mną, słucha co mam do powiedzenia i w przeciwieństwie do wielu lekarzy pozwala sobie zasugerować nowe pomysły dot. leczenia mojego problematycznego przypadku. Leczy i bada mnie na wielu "frontach". Jest to osoba godna polecenia, profesjonalista i lekarz z powołania.

Opinia dodana przez: maszrum gorrrdon
Alergolog Strzelce Opolskie dr n. med. Jarosław Mijas

dr n. med. Jarosław Mijas

Pulmonolog, Pediatra

Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Krakowska 63
47-100 Strzelce Opolskie

Dr Jarosław Mijas to najlepszy pediatra jakiego znam, konkretny, kompetentny w swojej dziedzinie, posiadający bardzo wysokie kwalifikacje.Widać, że to co robi, jest jego życiową pasją. Jego podejście zarówno do małych pacjentów, jak i rodziców jest pełne życzliwości, cierpliwości i wyrozumiałości. Pan doktor dokładnie wyjaśnia istotę choroby, zawsze ma konkretny i skuteczny plan leczenia, daje cenne wskazówki i rady, jak należy postępować. Żadne pytania i wątpliwości nie pozostają bez odpowiedzi.Z doktorem Mijasem zawsze można skontaktować się także mailowo lub telefonicznie w przypadku, gdy coś nagłego się dzieje lub gdy rodzic ma jakieś pytania.Dr Mijas leczy mojego syna od 7 lat, zawsze fachowo, konkretnie i co najważniejsze - skutecznie.Jest doskonałym lekarzem i wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu.Gorąco polecam!!!

Opinia dodana przez: Ewa

Gabinet Psychoterapii
ul. Daszyńskiego 171
44-100 Wójtowa Wieś, Gliwice

Bardzo miła Pani doktor , kompetentna i zna się na rzeczy.Bardzo dokładnie zbadała i przeprowadziła wywiad. Celnie dobrała lekarstwo.

Opinia dodana przez: Danuta

Poradnia Alergologiczno-Pulmonologiczna

48-300 Nysa

jestem zadowolona, Pan doktor szybko zorientował się co jest problemem mojej córeczki, odpowiednie leczenie ( wcześniej stale od pediatry antybiotyki) od razu przyniosło efekt

Gabinet Chirurgii Dziecięcej
Kielecka 12/16
45-319 Chwałkowice, Opole

Dla mojej rodziny Pani Doktor to prawdziwy Skarb. Objęła opieką moją córeczkę po tym jak dotychczasowy lekarz pediatra twierdził, że wszystkie objawy skazy białkowej to kolka. Podeszła do tematu bardzo profesjonalnie, bo zanim przestawiła dziecko na specjalne mleko, wykluczyła wszystkie inne możliwości. Po jakimś czasie doszedł inny problem:nawracające infekcje ukł.moczowego. Córa nie jadła, nie spała i bardzo mało przybierała na wadze przez ponad 3 miesiące. Lekarz pierwszego kontaktu nie widział problemu a mnie miał za rozhisteryzowaną matkę, której trzeba przypisać leki na uspokojenia. Dopiero Pani doktor wyprowadziła córeczkę z poważnej infekcji, a potem zleciła kompleksowe badania. Diagnoza: reflux ukł. moczowego.Dlatego bardzo cenimy Panią doktor za ten profesjonalizm, ale także za indywidualne traktowanie pacjenta, za zaangażowanie i serce jakie wkłada w podjęte leczenie oraz za fantastyczne podejście do dzieci, dla których ma czas i nie robi nic na siłę. Z naszej strony 100 proc.zaufania. Także pacjentem Pani doktor został mój mąż i po bezskutecznym leczeniu u innego lekarza, u Pani doktor nastąpiła duża poprawa.

Opole Wróblewskiego 38
45-759 Opole

Witam. Pięć miesięcy temu u mojego obecnie dziewięciomiesięcznego dziecka pediatra rozpoznał skazę białkową (wysypka głównie na policzkach) i odstawił mleko bo jak twierdził choroba jest wywołana alergią na nie. Wyprosiłam w tamtym miesiącu skierowanie do alergologa i udałam się do dr ZK. Doktor oczywiście wykonał testy skórne. Wyszło w nich uczulenie na roztocza. Kazał nadal stosować Bebilon pepti, bo podobno jest to najlepsze mleko dla niemowlaka, ale stwierdził, że to nie mleko jest prawdopodobnie przyczyną zmian na twarzy i zalecił notowanie produktów, które daję dziecku do zjedzenia, bo uświadomił mi, że zmiany pojawiły się , gdy zaczęłam podawać już inne pokarmy niż mleko. Dostałam także wiele innych zaleceń oraz co należy robić w domu by roztoczy było mniej. Po powrocie do domu postanowiłam sprawdzić jak to jest z tymi testami u dzieci, bo każdy twierdzi co innego, także mój pediatra który nie chciał za bardzo mi dać skierowania bo syn jest za mały, więc zadzwoniłam do akademi medycznej we Wrocławiu na alergologię dziecięcą. Tam jednak jak się dowiedzieli, że dzwonię w sprawie własnego dziecka to nie za bardzo chcieli mi coś powiedzieć - kazali mi przyjść ze skierowaniem. Jestem jednak uparta więc spróbowałam inaczej - zadzwoniłam do Warszawy do Kliniki gdzie pracuje konsultant krajowy do spraw alergologii i do Łodzi gdzie jest prezydium polskiego towarzystwa alergologicznego. Powiedziałam, że jestem dziennikarką z lokalnej gazety i piszę artykuł o diagnostyce alergii u dzieci no i zadziałało. A oto co się dowiedziałam. Po pierwsze okazuje się, że to włąśnie TESTY SKÓRNE A NIE BADANIA Z KRWI SĄ PODSTAWĄ ROZPOZNAWANIA ALERGII W KAŻDYM WIEKU i że mogą być wykonane nawet u noworodka. Co więcej są bardziej wiarygodne niż badania z krwi, choć wśród wielu osób w tym lekarzy utrzymuje się opinia że testy wychodzą u dzieci ponad 5-letnich - jest to podobno absolutna nieprawda. Jak mi powiedziano te ostatnie (tj. oznaczenia z krwi) powinno się zlecać wówczas gdy nie można odstawić leków przeciwalergicznych które zafałszowują wyniki testów lub gdy są tak duże zmiany na skórze, że nie ma gdzie testów zrobić. Dowiedziałam się też że skaza białkowa to inaczej atopowe zapalenie skóry i że w tej chorobie wcale nie musi być alergii! Czasami zdarza się alergia na roztocza, dużo rzadziej na mleko. Podstawowym błędem jest podobno to, że pediatrzy w większości zalecają diety bezmleczne wszystkim tym dzieciom jak leci bez żadnych badań. Ja też przyznaję, że akurat mojemu dziecku zmiana mleka nic nie pomogła.
Reasumując stwierdzam, że choć jestem krytyczna wobec lekarzy, dr ZK zna się na rzeczy, w sumie jest polecanym i znanym pediatrą i alergologiem, choć jeszcze nie wiem jakie będą ostateczne wyniki leczenia mojego dziecka. Dociekliwa.

SP ZOZ "Śródmieście"
ul.Waryńskiego 30
Chwałkowice, Opole

Jestem matką 9-miesięcznego dziecka z atopowym zapaleniem skóry.Leczyłam się u kilku lekarzy zanim trafiłam do doktor.Byłam w rozpaczy bo moje dziecko ma ciężką postać choroby. Nic mu nie pomagało. Wszyscy mówili, że do alergologa to nie warto iść bo testy dopiero robi się w 3 roku życia.Pani doktor testy wykonała. Okazało się, że moje dziecko ma nie tylko uczulenie na pokarmy ale też na roztocza i pyłki. Otrzymałam szczgółowe informacje o diecie. Byłam w kompletnej rozpaczy, poprosiłam o skierowanie do kliniki.Otrzymałam. Pojechałam do Kliniki Alergologii i Gastroenterologii Dziecięcej. Tam też wykonano mi testy skórne i płatkowe! Też wykonywały je wykwalifikowane pielęgniarki!Powiedziano mi to samo co doktor, dieta i zalecenia takie same.Szkoda było mojego czasu na ten wyjazd. Dowiedziałam się,że nie ma granic wiekowych dla diagnostyki u chorych dzieci! Dziewczyny nie słuchajcie tych bzdur, że do alergologa to tylko po 3 roku życia i tylko testy z krwi.Panią doktor bardzo polecam wszystkim z dużymi problemami. Jest świetna.

NZOZ Poradnia Alergologiczna
Książęca 12
47-400 Racibórz

Szczyt posiadania pacjenta w... no nie powiem gdzie. Zero pomocy. Chodzę z dzieckiem prywatnie, bo leczenie u tego lekarza to strata czasu. Proszenie się o testy, o lekarstwa. Pani nie wie co dziecku jest, a może to, a może tamto. To może ja mam zgadywać? Ostatecznie leczenie praktycznie nie istnieje. Proszę się pokazać za 3 miesiące. A dziecko całe w krwawe pasy od drapania, wysypka na całym ciele. Jedyne co dostaliśmy to krem, który może i pomógł, ale co z tego skoro choroba ciągle wraca bo przyczyna nie jest rozpoznana! Inny alergolog od razu zorientował się co jest grane przepisał leki i dopiero prowadzone przez niego dziecko teraz się czuje dobrze, a ma bardzo ciężką alergię! I pomimo ewidentnych objawów pani doktor nie leczyła w ogóle dziecka, a pomoc była zerowa.

lekarz Halina Chmielewska

Pulmonolog, Internista

1 Maja 9 (II p.)
Chwałkowice, Opole

Doskonały, kontaktowy i przemiły lekarz. Pani Doktor to jeden z najlepszych lekarzy z jakimi do tej pory miałem do czynienia. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, cierpliwe tłumaczenie przypadku, dobry dobór leków i tak można wymieniać. Widać, że to lekarz z powołania i to jest najważniejsze. A to że są kolejki, świadczy tylko i wyłącznie o doskonałej opinii całej przychodni. Zresztą jak ktoś, tak jak ja chodzi tam od kilku lat, to wie w jakie dni i o jakich godzinach przychodzić żeby kolejek uniknąć:)

Opinia dodana przez: Rysiek